reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam!

Zamierzam kupić fotelik z kategorii wagowej 9-18 kg. Wstępnie, po obejrzeniu w sklepie, zdecydowana jestem na Besafe Izi Kid x3, ale montowany na pasy, bo nie mamy w aucie systemu Isofix. Nie było czasu, by go przymierzyć do auta, ale "w ciemno" oczywiście nie kupię. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Sprzedawca powiedział, że dostał on ocenę 4 w teście ADAC, jednak jak sprawdziłam testy, to taką ocenę dostał Izi Kid na Isofix, a nie na pasy.

Proszę o radę jakiegoś specjalistę, zanim dokonam zakupu, czy można zaufać samej marce i warto wziąć ten fotelik bez oceny w testach? Czy jest on równie bezpieczny, co ten na Isofix? Tym bardziej, że fotelik nie należy do najtańszych. Może ktoś coś wie na jego temat?

Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam.
 
reklama
Witam! Kierujac sie testami wybralam fotelik cybex juno fix jednak dziecko go nie zaakceptowalo ze wzgledu na ograniczone ruchy raczkami przez poduche. Musze szybko kupic cos nowego. Synek ma 12 miesiecy jest duzym dzieckiem. to pytanie bylo juz pewnie zadawane wiele razy jedak moj synus nie da mi tyle czasu aby przeczytac wszystko :-) Tak wiec Maxi cosi Priori czy Romer King Plus (Mercedes A klasa i Ford Ka) ? pozdrawiam
 
Witam!

Jako że jest dużo zapytań, to ja krótko i zwięźle:

Mamy VW Passat starszy rocznik (2003 r.), ale fotelik będzie jeździł też Nissanem Qashqaiem i Mercedesem kl. C. Potrzebujemy fotelika 9-18 kg. Nie mamy IsoFixa. Zastanawiamy się nad:

1. BeSafe iZi Comfort X3 lub X1 (w testach wypadł dobrze tylko z Isofixem, a na pasy też jest bezpieczny?)
2. Maxi Cosi Mobi - biorę pod uwagę ze względu na ułożenie tyłem do kierunku jazdy, ale boję się wybrać fotelika bez testów
3. Romer King Plus

Proszę o pomoc w wyborze spośród tych 3 fotelików (lub zasugerowanie innego). Mam nadzieję, że znajdzie ktoś chwilę na odpowiedź na moje pytanie jeszcze przed Świętami :)

A przy okazji moje uwagi dotyczące fotelik 0-13 kg - używamy Maxi Cosi CabrioFix i jesteśmy bardzo zadowoleni - fotelik trzyma się sztywno, jest świetnie wyprofilowany (synkowi siedzi się w nim wygodnie). Polecam rodzicom, którzy szukają fotelika w tym przedziale wagowym.

Pozdrawiam!
 
Witam.Interesuje mnie fotelik Maxi Cosi Opal,i mam pytanie,czy jak jest montowany tylem to czy nie przeszkadz pas przy wkladaniu dziecka?nie wiem czy wie Pani o co mi chodzi?pozdrawiam i czekam na odpowiedz
 
Witam Wszystkich!
Udało mi się przebrnąć przez cały wątek, co zajęło kilka ładnych dni. Ale było warto!
Mój synek ma 10m-cy i waży ponad 9kg. Chcieliśmy z mężem kupić mu już fotelik 9-18kg, bo wydawało się, że w tym 0-13kg (MC cabriofix) się ledwo mieści - na szerokość (jednak to przez ubrania zimowe), bo główka jeszcze nie wystaje. Jednak po przeczytaniu wątku, stwierdziłam, że przesiadka będzie za 2-3 m-ce. Myślę, że da radę.
Tak czy inaczej już rozglądam się za dobrym fotelikiem. Moje typy to:
- romer king plus
- MC tobi
Jednak zaczęłam się zastanawiać (po przeczytaniu tego wątku) czy nie kupić fotelika tyłem do kierunku jazdy. Tylko że MC mobi nie ma zagłówka,co wydaje mi się minusem, ponadto brak testów. Najlepszy byłby fotelik z możliwością montażu tyłem i przodem (izi combi x3, multi ech 2) - te są jednak dla nas za drogie :(
Kolejną opcją nad jaką się zastanawiam to fotelik z możliwością montażu na isofix i pasy - tu romer safefix plus, jednak obawiam się że ten też będzie za drogi :(

Wiem ze przymiarka do auta obowiązkowa, jednak w moim mieście nie ma dużego wyboru. Mamy avensis kombi 2007 - czy ktoś montował king plus do takiego auta? Mam nadzieję ze będzie pasował, bo to jednak mój faworyt - choć jeszcze się zastanawiam nad tymi, które wyżej wymieniłam.
Pozdrawiam!
 
Witam,
Mam 13 miesięczną córeczkę. Waży ok 10,5 kg - jest bardzo wysoka i chuda. Kupiłam jej jakiś czas temu fotelik Cybex Pallas. Przed zimą byłam z niego bardzo zadowolona, teraz gdy muszę ją ubrać przed wyjściem w grube kombinezony mam problem z zapięciem pasów - tzn da się ale muszę mocno ścisnąć dziecko i nieźle się nasapać. Zastanawiam się jak sobie radzą z tym rodzice dzieci starszych (2-3 letnich) lub pulchniejszych. Mam zatem pytanie do ekspertów od fotelików: czy jest jakieś ustawienie, które poprawi komfort dziecka i rodziców pakujących dziecko? Bo na wyjęcie bazy jest chyba jeszcze za wcześnie? A może przedłużka do pasów? Czy coś takiego istnieje i jaki ma wpływ na bezpieczeństwo? Dodam, że jeżdżę peugeotem 406 z 2000r - pasy są długie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Jestem już po przymiarkach i zakupie. Fotelik gr. 1 (9-18 kg).
Samochód - Nissan Qashqai I (2007), skórzana tapicerka, isofix i TT, ale chciałem wybrać taki model, który może być również mocowany na pasy.
Pierwotnie miał być Romer Safefix Plus, ale po przymiarce okazało się, że kanapa w aucie jest dość głęboka a siedzisko wystaje na tyle daleko, że niezbyt dobrze dało się zaklinować dolną nogę od fotelika. Fotelik się trzymał ale jak dla mnie nie był super stabilny.
Pani w sklepie poradziła przymierzyć King Plusa - fotelika po zamocowaniu trzymał się jak zamurowany! A sam montaż trwał szybciej niż Safefixa. Byłem mile zaskoczony - do tego cena ponad 400 zł mniejsza. Syn po przymiarce do Kinga był wniebowzięty, więc fotelik już kupiony.
Polecam sklep Babylandia w Częstochowie na Krótkiej - duży wybór, fachowe doradztwo, świetne ceny.
Może komuś się przydają te informacje.
 
Do góry