reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest z tymi malinami ?

Mała.czarna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2019
Postów
6 860
Powiedzcie mi jak to jest z jedzeniem malin i piciem herbaty malinowej w ciąży? Jest tyle różnych opini a naczytałam się że mogą one wywołać skurcze.
 
reklama
Ale piszą też, że w niektórych sytuacjach lepiej unikać, bo napar wzmacnia mięśnie dna macicy i przez to wzmacnia skurcze Braxtona-Hicksa. Ja miałam codzienne silne skurcze od początku 5 miesiąca. Wzmacnianie ich byłoby bardzo ryzykowne w takim przypadku.
Ale skurcze BH to czysta fizjologia (może to inne skurcze były, na szyjkę działały?). I jak już wyżej pisałam napar nie wzmacnia skurczy, nie wywołuje a wręcz normuje.
 
reklama
Powiedzcie mi jak to jest z jedzeniem malin i piciem herbaty malinowej w ciąży? Jest tyle różnych opini a naczytałam się że mogą one wywołać skurcze.


Czytałam wiele, maliny nie mogą w żaden sposób wywołać/ przyspieszyć/ potęgować skurczy. ;) Maliny są zdrowe. Sok z malin (prawdziwy) super na przeziębienie w ciąży. Piłam świadomie. Maliny muszą być oczywiście dobrze umyte. Rzecz się rozchodzi o liście malin- napar z malin, który de facto też wg badań nie może wywołać skurczy jedynie je potęgować podczas porodu- mogą być efektywniejsze, bo wzmacnia mięsień macicy. U nas niektórzy polecają picie naparu na kilka tyg. przed terminem porodu. W niektórych państwach ponoć już na początku ciąży. Wiem, że przed cc nie zaleca się picia. Ja jednak z ziołami ciąży byłam bardzo ostrożna.
Jeżeli już to z tego co wiem, większy problem z hibiskusem w herbatkach owocowych, np. w Indiach stosowany poronnie. Jednak myślę, że w zupełnie innym stężeniu. Bezpieczna herbatka w ciąży to rooibos.
 
Z ciekawostek nawet przeprowadzono kilka badań z udziałem liści malin. Jedno z nich przeprowadzono wśród 108 ciężarnych. Celem badania było zbadanie bezpieczeństwa i skuteczności naparu z z liści malin. 52,8% kobiet spożywało produkty z liści malin, a 51 (47,2%) było w grupie kontrolnej.

Odkrycia sugerują, że liście malin mogą wpłynąć na skrócenie akcji porodowej bez skutków ubocznych dla kobiet lub ich dzieci. Nieoczekiwane okazało się, że spożywanie liści malin może zmniejszyć prawdopodobieństwo potrzeby przebicia worka owodniowego, wykonania cesarskiego cięcia, użycia kleszczy lub porodu próżniowego. Link do badania

Badania sugerują, że najbardziej optymalny czas na rozpoczęcie picia herbaty z liści malin to 32 tydzień ciąży.
 

Podobne tematy

Do góry