reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
Witajcie, ja kiedyś stosowałam różne tabletki, ale bolała mnie głowa <mam migreny>, zwiększyła się waga a libido, szkoda gadać...przed ślubem odstawiłam tabletki, w pierwszym cyklu zaszłam w ciążę. W 30 tygodniu zdiagnozowano u mnie cholestazę ciężarnych, co ostatecznie wyklucza stosowanie jakichkolwiek środków hormonalnych...Przez rok po porodzie stosowaliśmy prezerwatywy. Mąż nienawidzi ja mam uczulenie więc zaczęłam szukać innego rozwiązania. Znalazłam komputer cyklu Pearly, duży wydatek - 1000 zł, ale jestem zachwycona!!!
Używam go już trzy lata. Jest super, żeby nie zajść w ciążę, ale tak samo genialny przy staraniach. Za każdym razem udało nam się przy pierwszym cyklu.
Jeśli ktoś jest w takiej sytuacji, jak ja, albo nie chce się truć chemią, super sprawa, godna polecenia!!!!
 
Ja obecnie używam krążków do pochwowych i nie narzekam. Wiadomo że wolałabym nie brać nic ale nie chce się stresować co miesiąc. A tą metoda jestem zadowolona nie trzeba pamiętać jak w przypadku tabletek o codziennym zażywaniu. I w trakcie stosunku też nie przeszkadza.:):D
 
Witam, w czasie karmienia piersią stosowałam pigułki Cerazette, zostały mi dwa opakowania. Ponieważ już nie karmię biorę Microgynon. Może któraś z forumowiczek byłaby zaintersowana to zapraszam na PW.
 
reklama
Brałam Cilest, przy którym strasznie puchłam. W ciągu miesiąca przybrałam 8kg o_O Potem plastry Evra, w drugim miesiącu stosowania ich zaszłam w ciążę. Po porodzie przez pół roku brałam Microgynon, które powodowały u mnie okropne bóle głowy....
Teraz się nie zabezpieczamy, bo staramy się o dzidzię. Zaczynam baczniej obserwować moje ciało, uczyć się go i coraz poważniej zastanawiam się nad naturalnymi metodami kiedyś tam w przyszłości... na razie tylko o tym myślę, zobaczymy jak to wyjdzie;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry