reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Droga kolezanko, wlasnie to mialam na mysli. Piszac, ze sluz jest gesty, mialam na mysli, ze sluz jest "dobrej jakosci", podobny do bialka jaja kurzego.
Czy moja wypowiedz w jakis sposob Cie urazila? Twoja natomiast bardziej przypomina atak, zwazywszy na wyrazenia typu: lepiej sie podszkol czy "nie mac w glowach dziewczynom". Moze lepiej bylo mnie najpierw zapytac, co mialam na mysli?;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Droga kolezanko, wlasnie to mialam na mysli. Piszac, ze sluz jest gesty, mialam na mysli, ze sluz jest "dobrej jakosci", podobny do bialka jaja kurzego.
Śluz gęsty i lepki jest wyznacznikiem niepłodności. Może przytocz dokładny cytat z książki Rotzera, gdzie on tak napisał, że śluz gęsty = płodny???
Mąceniem jest to, że piszesz coś, co czytają inni i mogą się tym zasugerować chcąc począć lub odłożyć poczęcie, a w efekcie mogą odnieść odwrotne skutki od oczekiwanych;-).
 
Jeszcze raz pisze, ze wlasnie to mialam na mysli, co Ty. Zle sie wyrazilam. Co jeszcze mam powiedziec? Ze przepraszam? Rotzer nie uzyl wyrazenia: sluz gesty, to ja zle sie wyrazilam. Dziewczyno, prosze, zmeczona jestes, czy co? Wiesz, wydaje mi sie, ze wyrazenia typu : lepiej sie podszkol, nie naleza do najgrzeczniejszych. A co Ty o tym myslisz?
 
Moje kurze bialko jest zmienne raz sie wrecz rozciaga gdy dotkne a innym razem troche sie klei, moze to zalezy od dnia cyklu, czasami nie mam go wogóle, ale owulacja jest, jest wtedy taki bialy i gesty czy to oznacza ze cos jest nie tak?
 
eh, malo odpowiedzi.........moze ktos jeszcze bral ??


ja od ok 10 miesiecy biore Cerazette

Zostalo mi 7 tabletek i zaczynam brac wlasnie Microgynon


Boje sie skutkow ubocznych

przed Cerazette nie bralam innych tabletek wiec nie wiem czego sie spodziewac ......


boje sie tycia..... jak zapytalam gin czy przytyje to powiedzial ze przy mojej niskiej wadze a duzym wzroscie powinnam przytyc

no k***!! nie takie odpowiedzi sie spodziewalam !

no i bole glowy, nudnosci.... brak ochoty na seks

Przeraza mnie to !!!!
 
A ja mysle ze sposoby naturalne sa najmniej skuteczne..takie jest tylko moje zdanie;-)
Właśnie Twoje zdanie a czym poparte? Własną wiedzą? Madziu nie atakuję Cię, ale uważam, że zanim ktokolwiek wypowie się na temat metod naturalnych to może najpierw je pozna, nabierze doświadczenia?
Widzisz na odwrót jest łatwiej, ja twierdzę, że to metody barierowe czy chemiczne są mniej skuteczne i bardziej stresogenne. Pęknięta prezerwatywa w środku cyklu spędzałaby mi sen z powiek aż do krwawienia a spóźnienie przy braniu tabletki to już wogóle stres.
Brak jednego pomiaru czy nawet krótkie wakacje od termometru jakie sobie zafundowałam sobie w tym cyklu nie spowodowały żadnych zaburzeń i mimo to mogłam prawidłowo zinterpretować cykl i swobodnie cieszyć się pewną niepłodnością.
Argument "szklanki wody" jest koronnym argumentem osób zupełnie nie mających pojęcia o metodach naturalnych. Jest to jeden z mitów o NPR, zupełnie mijający się z prawdą. Wstrzemięźliwość nie jest obowiązkowa (to po pierwsze), oczywiście współżycie w okresie płodnym zmniejsza skuteczność odkładania, ale nie pogarsza skutezności samej metody, bo do nieplanowanego poczęcia dochodzi wtedy z winy użytkowniczki. Po drugie i chyba ważniejsze seks jest tak pełen urozmaiceń, że nawet para o największym temperamencie będzie w stanie zaspokoić się bez kontaktu narządów płciowych. Nie wierzę, że każda z Was kończy każdą grę wstępną pełnym współżyciem. ;-)
 
ja tez jestem zainteresowana tym implantem...karmie piersia wiec to jedna z alternatyw dla mnie. Przed zajsciem w ciaze prze kilka lat bralam pigulki antykoncepcyjne i czulam sie swietnie, mam pytanie czy ten implant tez dziala jak pigulki? chodzi mi o hormony. tak sie zastanawiam czy jak czulam sie ok po pigulkach to po implancie tez bede sie czuc ok? jak myslicie...
 
Metody naturalne nie są zawsze skuteczne tak samo jak inne.Mam 13 letniego brata "z kalendarzyka":)Warto po prostu zaznaczyć,że organizm może się rozregulować,czasami wystarczy stres.Wydaję mi się,że trzeba świetnie poznać własne ciało by radzić sobie z takimi metodami.Jednak faszerowanie się przez lata tabletkami też nie do końca jest mądre.To nie łatwy wybór i każdej kobiecie będzie odpowiadało co innego.
 
reklama
Implant stopniowo uwalnia hormon (progestagen). BeataZ nie wiem, czy bedziesz sie czula dobrze po implancie, skoro po pigulkach tak bylo... Trudno powiedziec. Implant ma swoje dobre i zle strony. Ja mam taki implant i polecam, bo na prawde o nic nie trzeba sie martwic, a po kilku dniach wogole zapomnialam, ze go mam:) Fakt... czasami troche dziwnie sie czuje i moj lekarz powiedzial, ze to moze byc wlasnie przez ta metode anty, ale stwierdzilam, ze nie bede z niego rezygnowac, bo w sumie to jetsem z niego zadowolona. BeataZ mysle, ze watro sprobowac! Kazdy reaguje inaczej na takie rzeczy... zalezy od organizmu. Jednym bedzie odpowiadac innym nie. Na szczescie mozna go wyciagnac w kazdej chwili... to tez jest plus;)
pozdrawiam!
 
Do góry