reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
ja bralam 2 miesiace i wyladowalam w szpitalu z zapaleniem trzustki.lekarze nie wiedzieli skad sie to wzielo ale podejrzewali ze wlasnie te tabletki za mocno obciazyly mi watrobe i poszlo lawinowo;/
teraz mam Evre plastry i jest ok bo juz zadnych tabletek nie moge.
no ale wiadomo nie kazdy musi w szpitalu ladowac od razu :)))
aha wczesniej 6 lat bralam Minulet w tabletkach i bylo ok.zmienilam na microgynon bo tansze.
 
reklama
Metody naturalne nie są zawsze skuteczne tak samo jak inne.Mam 13 letniego brata "z kalendarzyka":)Warto po prostu zaznaczyć,że organizm może się rozregulować,czasami wystarczy stres.Wydaję mi się,że trzeba świetnie poznać własne ciało by radzić sobie z takimi metodami.Jednak faszerowanie się przez lata tabletkami też nie do końca jest mądre.To nie łatwy wybór i każdej kobiecie będzie odpowiadało co innego.
Mylisz przestarzały "kalendarzyk" z metodami rozpoznawania plodności opartymi na pomiarze temperatury i obserwacji śluzu i szyjki. Kalendarzykowa matematyka nie ma nic wspólnego z samoobserwacją. Znów wypowiada się ktoś, kto wie, że dzwonią, ale niekoniecznie wie w którym kościele. ;-)
Ja bym nigdy nie zaufała matematyce/statystyce, ale własnemu ciału ufam w 100% i to ono wysyła mi wszystkie sygnały. Wystarczy nauczyć się je czytać a do tego nie jest potrzeba zbyt wiele czasu, tylko trochę dobrych chęci. I każdy czas jest na to dobry.
 
Mnie się te tabletki kojarzą z bólami jajników, głowy, zawrotami głowy i nieustającymi plamieniami, po tym zbrzydła mi wszelka ochota na przyjmowanie pigułek.
 
Ja brałam własnie te tabletki i więcej nigdy ich nie wezmę do buzi. Przytyłam po nich jakies 12kg w przeciągu 2 lat, przed pierwszą ciążą nie dało zrzucić się na stałe tych kg. Jednak doświadczenie nauczyło mnie, że to nie zalezy od "nazwy" tylko od tego w jaki sposób masz dobrane tabletki pod siebie. Mi te tabletki przywoziła siostra, bo też je brała jakiś czas a w Wielkiej Brytanii pigułki są dostepne za darmo dla kobiet które je zażywają, skonsultowałam je z lekarzem, w państwowej przychodzi, który nawet mnie nie zbadał i powiedział że mogę brać.

Później trafiłam do prywatnego lekarza, którego jestem pacjentką już od kilku dobrych lat, prowadiz moją druga ciąże i wiem, że żeby dobrze dobrac tabl. trzeba wykonać szereg badań i przeprowadzic dokładny wywiad. Dopilnuj sobie tego. Poza tym po tych tabl moja aktywność seksualna spadła poniżej zera. Ale to po większości tabl. ta jest,
 
ja brałam te tabl. przez 3 mies i to był koszmar. głowa bolała mnie potwornie , zawroty głowy, do tego dziwne mdłosci i przytyłam 3 kg w ciagu tych 3 mies.
 
witam
Microgynon biorę jakieś półtora roku
zero skutków ubocznych
miesiączka regularna bez bólów
ale jak tu już kilka razy było wspomniane każda kobieta jest inna i na każdą inaczej każdy lek może zadziałać mi się udało nie szkodzi mi i cena jest maluśka
 
Hej dziewczyny ja przed pierwszą ciążą brałąm Migrogynon 21 przez trzy lata i nic się nie działo wszytsko było w porządku rzadnego tycia złego samopoczucia miesiączki jak w zegarku, później odstawiłam z myslą o dziecku i po półtora roku udało się. Po ciąży wróciłam do tych tabletk ale niestety juz mi one nie słuzyły tak jak wcześniej czułam się ciągle rozdrażniona miałam mdłości przytyłam. Kiedy je odstawiłam wszystkie dolegiwości zniknęły. w tej chwili w lutym znowu zostanę mama po raz drugi i juz zastanawiam się na jakie pigułkiv później się zdecydować.:tak:
 
Ja brałam je przez ostatnie 3 lata, tylko ze względu na cenę. Ogółem po żadnych tablatkach nic mi nie było. Dobrze znoszę antykoncepcję hormonalną. Po jakimś czasie domyśliłam się, że może przez te hormony w tabletkach ochoty na sex nie mam. Teraz jestem w ciąży, planowanej. Powiem wam, że jak tylko odstawiłam pigułki, popęd seksualny wrócił. Czułam się tak, jakbym męża co dopiero poznała:-D Taka namiętność we mnie wstąpiła:-p. Nie wiem, czy to była wina Microgynonu. Może po latach brania pigułek tak się dzieje. Po porodzie prawdopodobnie nie wrócę do pigułek. Myślę poważnie nad wkładką hormonalną.
 
Witam.Ja brałam microgynon zanim zaszłam w ciążę ( planowana ciąża) i aktualnie od roku biorę go znów.Nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych.Czuję się dokładnie tak samo biorąc go jak i w okresie gdy go nie brałam.Poza tym jest dość niedrogi co jest dla mnie dodatkowym plusem.Oczywiście nie każdej z nas będzie odpowiadał.Każda z nas jest inna i jednej podpasują takie tabletki a inna nie będzie go tolerowała.
 
reklama
Widze,ze juz dlugo temat nie poruszany ale mam pytanko o przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych po porodzie.Jestem wlasnie 6 tygodni po porodzie i bylam na wizycie kontrolenej u gina i on kazal mi wziac dzisiaj pierwsza tabletke ,mimo,ze nie dostalam jeszcze okresu a z tego co wiem pierwsza tabletke przyjmuje sie wlasnie pierwszego dnia cyklu.A moze po porodzie jest inaczej?? nie trzeba czekac na okres??Prosze pomozcie kobietki,ktore byly badz sa w podobnej sytuacji.:eek:
Dodam,ze mam te dwuskladnikowe,ktore bierze sie 21 dni i 7 dni przerwy bo nie karmie piersia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry