reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Hello babulce :-)

właśnie dzisiaj byłam u ginka i kobietka przepisała mi Novynette ;-)
mam nadzieję, że będą dla mnie odpowiednie :-)
jak macie więcej opinii na ich temat (oczywiście z własnego doświadczenia lub znajomych) będę wdzięczna za info :tak:
mam tylko takie pytanie, ponieważ to moje pierwsze tabletki anty :szok: czy przy pierwszym opakowaniu zabezpieczać się jeszcze np. prezerwatywą? może i głupie pytanie, ale jakże istotne dla mnie :zawstydzona/y:
tak byłam przejęta, że z wrażenia zapomniałam zapytać o to lekarkę :tak:
i czy jakieś inne leki np. antybiotyki wpływają jakoś szczególnie na działanie tabletek anty ? ;-)

Buziaczki :*
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
hmmmm... cóż za spokój ;-)
wiecie co mnie jeszcze dziwi ? Pani doktor powiedziała, żebym pierwszą tabletkę wzięła w 3 dniu cyklu ... trochę mnie to zaskoczyło, bo zawsze myślałam, że należy zaczynać od 1 dnia... jakie macie opinie na ten temat ? no i oczywiście na moje wypociny u góry :-D

Buziaczki :*
 
Mam juz założoną mirene- nic nie bolało, po założeniu troche plamiłam i miałam lekki ból podbrzusza. Najlepiej iść spać i to przespać. Jestem zadowolona, że mam mirene :)))))) pozdrawiam
 
Witam:)Dziewczyny ja pierwszy raz założyłam mirenę ponad rok temu,po urodzeniu bliźniaków.Wcześniej miałam już dwie córy.Nic kompletnie nie czułam przy zakładaniu,zaczęło się po dwóch miesiącach,bóle brzucha,bardzo obfite miesiączki,trwające do dwóch tyg.W ciągu 7m-cy miałam 3krwotoki,aż któregoś dnia,podczas @ poczułam,że coś mnie bardzo uwiera.Poszłam do ubikacji i całe szczęście,że zajżałam,bo mi wypadła!!!SZOK!!!Dobrze,że coś mnie tknęło,bo dalej byłabym pewna,że mam zabezpieczenie.Zaraz zadzwoniłam do kliniki,gdzie ją założyli.Kazali przyjechac jak najszybciej...Zdecydowałam się na nią drugi raz.Założyli od razu.Tym razem jednak czułam ból...Już teraz wiem,że tamten lekarz mi ją po prostu źle założył.To był grudzień tamtego roku.Od tego czasu mam jedynie plamienia trwające bardzo krótko i jestem naprawdę zadowolona.Dodam,że mieszkam w Irlandii i wszystko miałam całkowicie za darmo.Pozdrawiam!
 
kurczę, ja kończę pierwsze opakowanie, dostałam je od ginka bo 3 miesiace po porodzie dostałam krwotoku zamiast miesiączki i niby mają mi wyregulować cykle, najpierw mnie wyłyżeczkowali i zaczęłam brać pierwsze opakowanie, no i co jakieś dwa, trzy dni bez przerwy plamienia a teraz niby okres, ale ta krew cały czas jest jakaś dziwnie różowa, nie wiem czy to normalne... niby trzeba poczekać 3 miesiace aż się organizm przystosuje ale jak mam cały czas latać w podpaskach to ja dziękuję
 
Zastanawiałam się kiedyś nad tym rodzajem antykoncepcji i jednak wybrałam tabletki. Bałam się że może nie działać. A działały. Więc pozostanę przy tej metodzie antykoncepcji.
 
kurczę, ja kończę pierwsze opakowanie, dostałam je od ginka bo 3 miesiace po porodzie dostałam krwotoku zamiast miesiączki i niby mają mi wyregulować cykle, najpierw mnie wyłyżeczkowali i zaczęłam brać pierwsze opakowanie, no i co jakieś dwa, trzy dni bez przerwy plamienia a teraz niby okres, ale ta krew cały czas jest jakaś dziwnie różowa, nie wiem czy to normalne... niby trzeba poczekać 3 miesiace aż się organizm przystosuje ale jak mam cały czas latać w podpaskach to ja dziękuję

ja zaczęłam temat, ale nie pomogę bo do tej pory nie zaczęłam brać Qlairy, bo nadal nie dostałam okresu po porodzie (czekam na histeroskopie bo mam zrosty na macicy i nie mam w ogóle cyklu), ale na Twoim miejscu skontaktowałabym się z lekarzem, bo to bez sensu żeby ciągle biegać w podpaskach
 
hmmm... widzę, że mało Kobietek zażywa te tabletki :tak:
ale już wszystko wiem, także wycofuję jak na razie wszelakie pytania :-D
 
Hej;)
A no ja je brałam jakiś czas temu, no na początku to lepiej jeszcze się jakoś zabezpieczyć;)
Brałam je ok 3 mies, musiałam przerwać, bo strasznie silne bóle głowy miałam... niewiem czy od tego ale pewnie tak więc odstawiłam.
 
reklama
Hej :)
Ja implant założyłam dość dawno i powiem Ci ,że żadnych skutków ubocznych nie miałam poza tym że okres miałam bite 2 tygodnie ;/wrrr. Po rozmowie z moim Gb powiedział ze to normalne ponieważ w implancie jest dużo hormonów dlatego jest tak a nie inaczej może być okres a później może go nie być ale podobno ma się uregulować. Ogólnie jestem bardzo zadowolona nie trzeba pamiętać o tabletkach i innych rzeczach :) POLECAM każdej kobitce:)
 
Do góry