reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się czujesz mamo?

Sawa, ja właśnie przedwczoraj byłam u dentysty i wyleczyłam ząb ze znieczuleniem. Musisz powiedzieć że jesteś w ciąży i wtedy dentysta da Ci inne znieczulenie- takie, które nie wchodzi w układ krwionośny a więc nie ma żadnego wpływu na płód. Idź jak najszybciej, bo najlepszym okresem na lecvzenie zębów jest własnie drugi trymestr ciąży. Mój dentysta odradził mi juz leczenie w 7 miesiącu. dentyści chętnie dają znieczulenie kobietom ciezarnym, bo wychodza z założenia, że lepiej ich nie stresować. A takie znieczulenie w niczym nie szkodzi!!!Tak więc idź i sie nie bój. Mnie złamał sie ząb zaraz na początku ciazy i musiałam czekać aż minie 3 miesiąc(tak moja gin. mi zaleciła)i teraz jest juz za późno- musze go usunąć-na szczeście to ósemka. Usuwanie mój dentysta polecił mi przesunac na termin juz po porodzie,chyba że będzie tragicznie:)
 
reklama
ja tez bylam ostatnio w czwartek u dentysty
bo taka samo jak ty sawa ukryszylam kawalek zeba moja dentystka jest starej daty i za nic nie chce dawac znieczulenia bo uwaza ze mozna poronic ale to bzdura pytalam sie mojej gin i tak potwierdzila ze znieczulenie nie jest szkodliwe bo jest miejscowe czeka mnie jeszcze jedna wizyta bo jak sie okazalo popsul mi sie jeszcze jeden zabek ale teraz bez znieczulenia nie siadam na fotel i juz ;D a jak nie bedzie chciala dac znieczulenia to pojde do innej dentystki
 
Jeśli chodzio o leczenie to tak jak najbardziej  mozna, dla ciężarnych maja specjalne znieczulenia .Jeżeli chodzi o wyrywanie zębów to wiem ,że mozna po 4 miesiącu na bank mozna (wcześniej nie) .Mnie tez czeka dentysta ,mam jakiegos dziwnego stresa :p
 
uff, no to chyba pójdę tylko nie wiem czy zdąże w poniedziałek, bo mam taką pania która przyjmuje w poniedziałki i czwartki :-[ ,a mam kilka spraw do załatwienia , jesli nie to na pewno w czwartek będzie czekac mnie ta wątpliwa przyjemność... nie wiem jak wy ale kiedykolwiek bym nie schodziła z fotela dentystycznego i nieważne bolało czy nie całe plecy mam mokre ze stresu :p
 
Mnie na ostatniej wizycie ginka pytała, czy byłam ostatnio u dentysty i kazała iść na kontrolę. Nie lubię, ale zwykle znoszę wizyty dość dobrze, chadzam do doświadczonej babki, która może nie jest jakaś ekstra delikatna w tym, co robi (ech, ta rutyna...), ale jeszcze nigdy mi nie schrzaniła zęba.

Poza tym ostatnio samopoczucie mam wreszcie normalne :D. Jedyna dolegliwość to to, że dość szybko się męczę i muszę długo odpoczywać. W środę i czwartek miałam w pracy strasznie dużo roboty, takiej na termin, siedziałam po godzinach i wracałam tak zmęczona, że do wieczora nie byłam w stanie nic robić. Ale od poniedziałku już się normuje (no, poza tym, że mamy radę i posiedzę w szkole do 18-19 :p. Ale przynajmniej nie muszę być wtedy przesadnie aktywna ::))
 
ja tez juz dzisiaj nie moge wytrzymac z tym bolem glowy wydaje mi sie ze to od cisnienia
a wy bierzecie jakies tabletki na bol glowy? jak sobie z nim radzicie?:confused:
 
Oj ja też bardzo często miewam bóle głowy :hmm: Jedyne co mi pomaga (bo tabletek nie biorę - nawet jak nie byłam w ciąży to starałam się unikać), to taki balsam - pachnie jak maść "z kotkiem" - pamiętacie jeszcze ? :eek: I - o dziwo ! - jest skuteczna;-). innych sposobów niestety nie znam;-)
 
reklama
Hmmm, Madziu z tym może być problem :-( Balsam został przywieziony z Egiptu i nazywa się "White balm for everything" :confused2:. Ale on pachnie tak trochę miętowo, jak dawna maść "z kotkiem", trochę jak Amol i myślę, że to tak naprawdę jest kwestia tego zapachu - to coś jak aromaterapia. Smarujesz skronie, czujesz chłodzik i ulgę. O !! Na innym forum znalazlam takie info o maści "z kotkiem" - > "ta maść to ŚWIĄTYNIA NIEBIOS - są jeszcze w Aptekach pod tą nazwą właśnie. Hihi, mam ją czasem w torebeczce, bo przydaje się nieraz malineczce. Jest skuteczna, choć faktycznie - zapach intesywny" :laugh2:. I nawet znalazłam w necie miejsce, gdzie można kupić - > Chi�ska medycyna naturalna, apteka zio�owa Balsam �WI�TYNIA NIEBIOS - MA�� TYGRYSIA - ma�� tygrysia, essentail balm, temple of heaven, reumatyzm, grypa, b�le ko�ci, b�le staw�w, MA�� TYGRYSIA - BALSAM �WI�TYNIA NIEBIOS (temple of heaven) Preparat sto i jeszcze tu TROCHę TANIEJ ;-) Apteka internetowa DOMZDROWIA.PL - tanie leki . Mam nadzieję, że się sprawdzi :happy:
 
Do góry