reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak samopoczucie mamusiu ?



kicia76 -co do zgagi wynalazłam cosik takiego
co polecają doświadczone mamy:
  • imbir – możesz jeść ciastecz- ka imbirowe lub pić napar z korzenia tej rośliny;
  • rumianek, mięta – napar z tych ziół warto pić zamiast czarnej herbaty i kawy, które nasilają objawy zgagi.
  • siemię lniane – łyżeczkę nasion zalej pół szklanki wrzątku, poczekaj, aż przestygnie, a następnie wypij (najlepiej na noc), dodając trochę ciepłego mleka lub wody; siemię powinno mieć konsystencję gęstego kisielu – wtedy stworzy na ściance przełyku szczelną warstwę ochronną;
  • mleko – świeże mleko pij niezbyt tłuste – najlepiej 1,5-proc.; możesz także zastąpić je maślanką, naturalnym jogurtem lub kefirem;
  • sól Vichy – w aptece mo-żesz ją kupić bez recepty w postaci tabletek musujących. Sporządzony z nich roztwór wypijaj po obfitszych posiłkach. Sól Vichy poprawia trawienie i działa zobojętniająco na kwaśną treść żołądka.

szkodzi
  • potrawy tłuste, smażone, kwaśne i pikantne
  • żółte i pleśniowe sery
  • napoje gazowane
  • kwaśne soki owocowe, zwłaszcza cytrusowe, ale również pomidorowy
  • słodycze, czekolada
  • kawa i czarna herbata
  • alkohol
  • palenie papierosów
Jeśli zgaga uprzykrza ci życie, przede wszystkim zwróć uwagę na swoją dietę, ponieważ niektóre pokarmy i używki nasilają dolegliwości Staraj się więc nie jadać potraw tłustych, kwaśnych, mocno przyprawionych, ale również słodkich – dlatego np. powinnaś zrezygnować ze słodyczy. Udowodniono też, że objawy zgagi nasilają soki z kartonów, dlatego najlepiej pij te świeżo wyciskane (z jabłek, buraków, marchewki). Oprócz tego, co jesz, ważne jest również, jak. A zatem powinnaś jadać często (5–6 posiłków dziennie), ale niewiele, aby nie dopuszczać do przepełnienia żołądka. Jedz bez pośpiechu, bardzo dokładnie przeżuwając każdy kęs. Po posiłku odpoczywaj w pozycji siedzącej, aby pokarm mógł łatwiej przesuwać się we właściwym kierunku – leżenie ułatwia wypływanie kwasów żołądkowych do przełyku.
Kolację zjadaj co najmniej 2–3 godziny przed snem. Ulgę powinno przynieść ci spa- nie z wysoko ułożoną głową i tułowiem, w pozycji prawie półsiedzącej. Pamiętaj też, by nie uciskać brzucha i talii zbyt obcisłym ubraniem.
 
reklama
Witam,jak samopoczucie? U mnie nawet niezle (nieliczac tego ze dzisiaj zaczelam wymiotowac) U mnie w zasadzie niewiele osob wie o niuni boje sie powiedziec poniewaz poronilam pierwsza ciaze :-:)-:)-(wiec teraz siedze cicho i czekam az skoncze pierwsze 3 miechy ale mam nadzieje ze wszystko bedzie o.k .Trzymajcie kciuki:tak: Pozdrawiam
 
Sporo jeszcze czasu do porodu, ale ja rodzilam (przez CC) na Zelaznej i bylam ZACHWYCONA, wiec i tym razem mam nadzieje, ze tam spotkam sie z drugim maluszkiem.
Mnie dzisiaj kłuje w pochwie,:zawstydzona/y: macie tak? Dzisiaj bylam duzo w pracy i moze to od siedzenia?
 
Hej,

Mnie wreszcie przeziebienie przeszlo, czulabym sie bardzo dobrze gdyby nie chroniczny bol glowy juz dwugi dzien z rzedu. Non stop bez minuty przestoju. A najgorsze ze nic nie pomaga: paracetamol NIE, kapiel NIE, lezenie w cemnym NIE.Za dobrze mi bylo bez porannych mdlosci i boli to teraz mam za swoje. Czy ktoras z was tez tak ma i moze jest cos co mi pomoze ??? Dzis to juz nawet nauczylam sie z tym zyc, ale mimo ze zmeczona generalnie jestem to ten bol jeszcze mi doklada :-(

Pozdrawiam,
 
Magda.uk - współczuję, ja tak miałam od soboty aż do wczoraj, a w sobotę to myślałam, że sie wykończę.... Niestety - niewiele pomaga. Ja brałam Apap, nie wiem szczerze mówiąc jaka jest dopuszczalna dawka, coś złyszałam o 6 tabletkach na dobę. Ja ograniczyłam się do jednej...No cóż...Jedyne co pozostaje, to jakis spacer(świeże powietrze), ale wiatr tu tylko pogorszy sprawę, może kawka, taka cienka, ja piłam rozpuszczalna, z jednej łyżeczki, z mlekiem, troche pomogło.
Głowa przestała boleć, ale wyszła mi za to znów opryszczka :angry: Osłabiony organizm....:confused: Wyglądam jakby mi Mąż przyłożył :dry:

No i wczoraj położyłam sie o 20 (wstaję o 5:45), więc jestem wyspana, dzis juz łepetynka nie boli...
 
Te ciąże, ach te ciąże... nie jedno to drugie :-D
Głowa to może być od powietrza suchego albo ciepłego albo stęchłego;-) - jak z wietrzeniem/nawilżeniem? Właśnie też od długości snu (za dużo, za mało), albo od ciśnienia (tu kawa powinna pomóc). Albo od zatok poprzeziębieniowych (inhalacje można wypróbować). Zawsze można się przejśc do lekarza, czasem jakieś takie głupie bóle brzucha/głowy co człowiek w domu leczy i nie moze wyleczyć, sie okazują jakimś czymś banalnym, lekarze pierwszego kontaktu przeważnie takie duperele diagnozują w kółko...

Ja za to wyglądam jak jakieś mroczne widmo :-D Z Piotrusiem w ciąży to mi się włosy wygładziły, cera stała się nieskazitelna, ogólnie miodzio. A teraz pryszcz jak jakiś nastolatek w burzy hormonalnej, włosy mega nieuczesywalny wiecheć. Normalnie stawiam na córkę :-D:-D:-D

A jak tam u was z wagą? Ja z okazji nudności I trymestrowych na razie 2,5 kg na minusie...
 
no ja dzisiaj znów miałam przytulanko z wc- tem podczas gotowania obiadu :-(
a myślałam, że mam to już za sobą - ogólenie czuje się bardzo dobrze - tak mnie zaatakowało i odrazu przeszło ????

męczy mnie tylko siedzenie w domu - pogoda fatalna nie chce przeziębić Kubasa więc tylko szybkie wietrzonko rano i kisimy się w domu
 
reklama
\
Ja za to wyglądam jak jakieś mroczne widmo :-D Z Piotrusiem w ciąży to mi się włosy wygładziły, cera stała się nieskazitelna, ogólnie miodzio. A teraz pryszcz jak jakiś nastolatek w burzy hormonalnej, włosy mega nieuczesywalny wiecheć. Normalnie stawiam na córkę :-D:-D:-D

..

u mnie to samoooo wyglądam okropnie z Kubą jakoś to było a teraz :-( blada, pryszczata z wielkim artystycznym nieładem na głowie którego nieda się ujarzmić :baffled: - może faktycznie córcia się szykuje :sorry2:

a waga u mnie mimo brzuchola to 1kg na plusie
 
Do góry