reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pożytecznie spędzić czas z dzieckiem?

wspólne gotowanie albo przygotowywanie ozdób swiatecznych :D
Już ozdoby? :) U nas za wcześnie na takie klimaty. :) Na razie, to tylko wiemy, że będziemy iść na "hobbita" po świętach.
"Bitwa pięciu królestw" to też tytuł najnowszego komiksu, który czytamy z kaczorem Donaldem. Bo też, z tego co się orientuje, to Hobbit będzie miał "pięciu armii".
 
reklama
Już ozdoby? :) U nas za wcześnie na takie klimaty. :) Na razie, to tylko wiemy, że będziemy iść na "hobbita" po świętach.
"Bitwa pięciu królestw" to też tytuł najnowszego komiksu, który czytamy z kaczorem Donaldem. Bo też, z tego co się orientuje, to Hobbit będzie miał "pięciu armii".
Komiksy lubimy :) To lepsze na święta ni z Kevin sam w domu :-D Teraz numer ma tytuł Świąteczna wyprawa - czyli normlanie o nas, u nas wyjazd na Święta to WIELKa wyprawa :) nmie wyobrażam sobie jechac autobusem :rofl2:
 
Komiksy,książki czy czytanie bajek- proponuję wszystkim podczas pierwszego dnia świąt wieczorem,to bardzo do siebie zbliża całą rodzinę. A tak nawiasem to Kevin sam w domu jest już klasyczną,obowiązkową pozycją filmową podczas każdych świat:)
 
Blubalon - a w święta to wyjątkowo w ogóle nie czytaliśmy. :) Bo nie było czasu. Teraz już jak jest "normalny" tryb życia, to tak. :) Od wczoraj "Gąsiora maltańskiego" walłkujemy. :)
 
Akurat święta można darować bo w końcu jest to taki inny magiczny i wyjątkowy czas,wiec nawet warto oderwać dziecko od codziennych zajęć i czynności. My np ostatnio kilka dni w tygodniu regularnie jeździmy na basen,to uważam za bardzo pożyteczne zajęcie.
 
Zbliżają się kolejne święta, co?

A znacie zabawę w chowanie jaj? Proponuje zaangażować dzieci w taką czynność. Poza tym całym sercem jestem za wspólnym czytaniem.
To jak planujecie spędzić święta, ale Wielkanocne? :) Może będzie już wystarczająco ciepło, żeby wyjść na spacer, pobawić się z psem czy też poskakać z dzieckiem po kałużach.
 
Hej, słyszeliście może o aplikacji edukacyjno rozrywkowej ? Dziecko może tworzyć swoje własne bajki aminowe w 15 minut. :szok: Nazwy się bajkotowry! Moj synek odkrył talent reżysera i akotra :) słyszeliście już o niej?
 
Hej skoro grupa skierowana jest do rodziców to słyszeliście może o aplikacji, gdzie dzieci tworzą własne bajki w 15 minut? Chociaż 15 minut to niewiele, to wiem, że moje dziecko nie straciło tego czasu, a wręcz przeciwnie. Aplikacja pomaga w rozwoju kreatywności pobudza rozwój intelektualny i emocje. Na stronie są opinie specjalistów. Moje dziecko odkryło w sobie talent aktora i reżysera :)
 
Niby tak ale myślę ze lepiej można spędzić ten czas bez komputerów, tabletów czy telefonów. My wyciągamy nożyczki, bloki, farby, kredki i co się tylko da, rolki po papierze, kubeczki, talerzyki papierowe i tworzymy co się da. Dzieciaki mają naprawdę wspaniałe pomysły jak wykorzystać różne przedmioty.
 
reklama
Zbliżają się Święta więc będzie trochę wolnego czasu, niedługo ferie, moja 9-letnia córka nigdzie w tym roku nie wyjeżdża, w związku z czym zaczynam zastanawiać jak wypełnić jej wolny czas.
Ostatnio przyjaciółka ze Stanów, która ma rok młodszą córkę od mojej, powiedziała mi, że Ameryka właśnie oszalała na punkcie taśm kreatywnych. Okazało się, że w Polsce też już są, tylko jeszcze mało popularne. Jest nawet taki specjalny program Tape is Cool, w którym uczą jak wykonywać rożne przedmioty. Zakupiłam już kilka taśm i mojej córce się bardzo podoba. Okleiłyśmy jej zeszyty, zrobiłyśmy skarbonkę i ramkę na zdjęcie. Bardzo fajna zabawa i kreatywna :) Ale to kropla w morzu. Pomóżcie, jak można jeszcze wypełnić czas dziecku w czasie przerwy świątecznej?

Warto z dzieckiem spędzić trochę czasu, dla niego najlepszą nagrodą będzie uwaga mamy :) Wspólne spacery, zabawy, może czas na rozmowę, którego zwykle brakuje? Niezależnie, co zrobisz, córka na pewno będzie Ci wdzięczna za poświęcenie uwagi. Pomysł z tymi taśmami jest bardzo dobry, więc może warto iść w tą stronę? Wspólne robienie zabawek może być świetną nauką kreatywności dla każdego dziecka.
 
Do góry