reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak oduczyc dziecko "wiszenia" na cycu?

mój maluch od początku nie chciał pić z piersi, robił się nerwowy, krzyczał strasznie, a wszystko dlatego, że mam ciężkie duże piersi, sutki dziwnie nieczułe po porodzie i biedak nie umiał utrzymać brodawki+otoczki, do tego pobyt w szpitalu raczej nam ku nauce karmienia piersią nie służył - dziecko było dokarmiane sztucznie, bo dostawałam relanium i inne cuda, bowiem źle zniosłam poród
w efekcie zdecydowałam się na odciąganie pokarmu do butelki i podaję mu mój pokarm w ten właśnie sposób
 
reklama
Hej dziewczyny,
mój Tymek ma już prawie 8 miesiecy.Cały czas jest karmiony piersią i nie wyobrażam sobie odstawienia go od niej(straszny z niego cycoch-po prostu je kocha:)). Niestety moja dzidzia;) ma już trzy ząbki i czwarty w drodze-strasznie mnie gryzie. Moje sutki są w opłakanym stanie....
Znacie jakieś sprawdzone sposoby poradzenia sobie z tą sytuacją???
Strasznie nie chce go odstawiać:-(
 
Ja też przeżyłam zapalenie piersi-straszne to było.
Stosowałam okłady z kapusty(trzeba ją trzymać w lodówce i rozgniatać tłuczkiem przed okładem) poza tym brałam paracetamol. Lekarz też przepisał mi antybiotyk,ale go nie wzięłam. U mnie trwalo to ok 3dni. Koniecznie powinnaś dziecko dostawiać do chorej piersi-powinno Ci ściągać pokarm bo robi to najlepiej:).
Pocieszające jest to,że niedługo to się skończy...
 
Heyka Dydus,

nie wiem czy to już nie za późno, bo może mały przestał Cię gryźć.co ja mogę polecić to: jak maluch gryzie podczas karmienia, powiedz NIE WOLNO, odłóż go na chwilkę na łóżko lub do łóżeczka, po czym zaoferuj pierś ponownie, jeśli znów gryzie, odstaw od piersi, poczekaj chwilkę, spokojnie powiedz, że NIE WOLNO - po paru dniach lały powinien zrozumieć, że tak nie wolno i powinien przestać gryźć. pozdrawiam
 
witam wszystkie dziewczyny "karmicielki"!
mój bartus ma 8 m-cy i nie chce cyca w dzien w ogóle natomiast w nocy budzi sie co 1,5 -2 godziny na cycusia. co robic? :hmm:
 
rodziłam przez cesarkę więc laktacja przyszła po jakimś czasie, ale nie to było głównym problemem. Damian urodził się z wagą 4,850kg i miał bardzo duże zapotrzebowanie na mleko.. Ja niestety mam mało mleka - gdy ściągałam to jakieś 50ml na raz, a on zjadał butlę 150ml!! Po tygodniu męczarni zaczęlismy podawać mleko modyfikowane. Karmię cały czas piersią przed podaniem butli. Zawszę trochę wyssie mleka a resztę dojada z butli. U mnie to niestety genetyczne, że mam mało mleka.. Moja mam krótko mnie karmiła, mamy bliźniaczka też nie miała za dużo mleka.. Ale staram się utrzymac laktacje, żeby chociaż trochę moje dziecko skorzystało! Problemem było tez podejście położnych na sali poporodowej do mojego karmienia. Dopiero w dzień wyjścia ze szpitala czyli w 4 dobie pokazano mi jak prawidłowo przystawiać dziecko do piersi!!! Dla mam załamanych to link do fajnego artykułu:
Problemy z karmieniem piersią - z doświadczenia mamy
 
Moj synek przez jakis czas po urodzeniu tez sie tak zachowywal i srednio przybieral na wadze bo niedojadal.Podobno bylo to zwiazane z tym,ze urodzil sie przez cc a u takich dzieci czesto wystepuje spadek glukozy.Po miesiacu jakos sie unormowalo,zaczal lepiej ssac,ja mialam wiecej pokarmu wiec lecialo tak duzo mleka,ze przestal przysypiac.
moja zosia też się urodziła przez cc i też mam problem z karmieniem. jutro będzie miała miesiąc i w dzień ciągle by chciała cucusia a jak jej dam to ssie co prawda pół godz. ale też przysypia tylko,że jak jej zabiorę z buzi bo już śpi to zaraz się budzi.
 
witajcie mam 9 dniowa coreczke nie karmie piersia bo nie moge ale moj maluszek domaga sie non stop jedzenia czy to normalne ze chce jesc co godzina ?? dzis nie spala od 12 30 do 18 i tylko butla a jak nie to ryk !! pomocy ja juz nie daje rady placze razem z nia i nie wiem co robic !! zadna ze mnie matka!!pozdrawiam
 
Mój Juniorek ma 9 dni.
Od początku karmię go piersią.
Mój problem polega na tym, że mam wrażenie, że się nie dojada!
Kiedy czuwa prawie cały czas wisi przy cycu, tulenie nie pomaga, on chce cycka, a mi ręce opadają, szczególnie w nocy kiedy już jestem zmęczona na maksa.
Tylko go położę (już po zmianie pieluszki i nakarmieniu) a zaraz słyszę płacz i znów cycek.
Co mam robić?
Czy moje mleko jest niewłaściwe?
Może któraś z Was miała taki problem?
Dodam, że mam nawał i mleka jest pod dostatkiem... A nawet w nadmiarze, bo leje się ze mnie.

Doradźcie
 
reklama
Po pierwsze GRATULUJĘ :)

Mleko Matki jest najlepszym pokarmem dla naszych dzieci - żadna mieszanka nie zawiera tego co ono - ale to chyba wiesz. Nie wmawiaj sobie że masz złe mleko - bo masz najlepsze.
U mnie było to samo - on w ogóle nie chciał się odczepic od cycusia. Jak sobie z tym poradziłam? - nauczyłam się karmic na leżąco :) Może ta pozycja troszkę odciąży Ci ręce?
Kolejna rzecz która przyszła mi do głowy - z tego co pamiętasz to palisz (czy przestałaś na czas karmienia?) - nikotyna niestety przedostaje się do mleka mamy - może dlatego maluszek jest niespokojny?
 
Do góry