reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

Czytam i czytam i wciaz do końa nie wiem jak to liczyc. Juz sobie upatrzyłam jedną z metod, aż wzięła w łeb. Bo gdyby liczyc, że dziecko moze sie juz rodzic po 37 tygodniu, to tydzien 29 jest juz miesiącem 8, jesli zas sie przyjmie, że ciaza trwa- a trwa- 40 tygodni, to miesiac 8 zaczyna się w tygodniu 32..

I tak źle i tak niedobrze.

Jestem w 29 tygodniu i przyjmuje sobie, że jestem miesiacu 7, bo troche to głupio, zeby miesiac 9 trwał dwa miesiace niemal.. Ale miesiac 8 policze sobie od 31 tygodnia, a co :laugh2:

Dodam, ze 29 tydzien jest z usg i plus dwa od poczecia, bo wiem dokladnie, kiedy miało miejsce. Gdyby liczyc od miesiaczki.. to byłby juz tydzień 31..
 
reklama
Witam! Chciałabym się dowiedzieć, w którym jestem miesiącu ciąży. Nie bardzo mogę sobie z tym poradzić. Ostatni okres miałam 29 lutego. Proszę pomóżcie!
 
Witam! Chciałabym się dowiedzieć, w którym jestem miesiącu ciąży. Nie bardzo mogę sobie z tym poradzić. Ostatni okres miałam 29 lutego. Proszę pomóżcie!

Jezeli 29 lutego byl Twoim pierwszym dniem okresu i masz regularne miesiaczki co 28 dni to wychodzi ze jestes w 7 tygodniui 5 dni ciazy czyli leci u Ciebie drugi miesiac ciazy.
Jezeli pojdziesz do lekarza to najprawdopodobniej wpisze ci ze masz pierwszy miesiac ciazy bo dla niego beda sie liczyc skonczone miesiace;-)przynajmniej tak bylo u mojego lekarza.
 
Dziękuje bardzo za poradę już mniej więcej wiem o co chodzi. Ale raczej mam cykl srednio co 30 dni i to by znaczyło że jestem w siódmym miesiącu ciąży dobrze myslę? Proszę o odpowiedź.
 
Jestem od kilku chwil na forum a tyle ciekawych rzeczy sie juz dowiedziałam:-D Ja przyznam szczerze też nie wiedziałam jak komu mówic w którym miesiącu jestem więc mówiłam tyg. Ale ucieszyłam się z tych waszych tabel bo za tydz wychodzi że zaczynam 7 miesiąc;-)
 
reklama
ciąża trwa nie 9 miesiecy tylko 10 od chwili zaplodnienia.Ja podaje tygodnie ,ilosc tygodni przez 4 i wychodzi nie wiem czy to dobry sposób
 
Do góry