reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak i kiedy ściągać pokarm??(laktatory i podgrzewacze)

Podczas karmienia piersią wydziela się stopniowo oksytocyna która pobudza i pomaga odpływowi pokarmu. Laktatorem nie da się odciągnąć dużej ilości mleka można porcjami.Mam dobry pomysł na odciągnie pokarmu, jeśli wracasz do pracy i chcesz zamagazynować pokarm to gdy karmisz to przyłóż laktator do jednej z piersi i odciągaj w czasie karmienia bobaska. Jak nie karmisz i chcesz odciągnąć pokarm to zrelaksuj się i myśl intensywnie o swoim dzieciątku a gdy pokarm przestanie lecieć to zrób sobie 10 min przerwe i wróć do ociągania.
 
reklama
Trzeba być wyluzowanym, myśleć o karmieniu i patrzeć na zdjęcie dziecka (jeśli go nie ma w pobliżu). Mózg wtedy będzie reagował jak na prawdziwe karmienie x;) Taka medytacja, czy autosugestia.
Wiem, wiem, to stary temat, ale może ktoś będzie potrzebował wiedzieć
hej zobacz na jaki stary post odpisujesz;-)
 
Cześć kobiety. Mam taki Problem że jestem po porodzie i karmie cyckiem. Jednak nie wszystko przebiega po mojej mysli. Mam tak dużo pokarmu że w staniku musze nosić zawsz ścierke kuchenną bo inaczej wszystka zaplamia sie mlekiem. I musze ją ci jakiś czas wymienić. A gdy nikogo nie ma w domu to ściągam stanik i chodze z gołymi cyckami i co jakiś czas je wycieram. Czy to może być związane z tym że mam rozmiar stanika G. A gdy byłam u ginekologa to on po dokładnym obejżeniu moich cycków stwierdził że wystarczy szm masaż. I codzienie wieczór mój mąż masuje mi całe cycki łącznie z brodawkami ale to nie pomaga dalej chodze ze ścierką w cyckach. Boje sie że to jakaś choroba bo mam dopiero 25 lat. Prosze o pomoc.
 
niejedna cieszyłabys ię z takiej ilości mleka , nie piszesz ile jesteś po porodzie, myslę, że wszystko sie unormuje tylko trzeba czasu. A na razie kup laktator i odciągaj mleczko - możesz je mrozić w specjalnych torebkach , przyda się gdy będziesz chciała wyjść np do fryzjera. I napewno to żadna choroba nie jest, ja też śpię z pieluchami w staniku a przy kąpieli mam białą wodę z mleka- tak cieknie
 
Ja przy pierszym dziecku miałam Medelę ręczną ( masakra - umordwałam się strasznie) a przy drugim Medelę Swing - nieprównywany komfort, szybkość i jakość ściągania pokarmu. Uważam, że firma i jakość są super.
 
Ja mam aventowski, już stary bo kupiony przy pierwszym dziecku, ale nadal się świetnie sprawuje :tak: Aczkolwiek teraz bym sie pewnie zdecydowała na tommie tippie :tak:
 
Ja miałam medelę swing i byłąm bardzo zadowolona. Udało mi się dzięki niej utrzymać laktację przez półtora miesiąca podczas gdy maluch leżał w inkubatorze:tak: Wszystko było super. Regulacja siły ssania i komfort. Kupiłam wcześniej aventa ręczny...kompletna porażka. Nie robił ciśnienia, więc mogłam sobie machać ręką i nic. Beznadzieja. do tego ta "przyssawka" (tylko taka nazwa mi teraz przychodzi do głowy) którą się układa na sutku jest jak dla mnie ogromna, niewygodna i sprawiająca niezły ból:wściekła/y:.
 
reklama
ja najpierw mialam lovi canpola, całkiem fajny, tyle że ręczny, a musiałam cały czas odciągac wiec bylo mi ciezko, kupilam medele elektryczna i bylo super, ale jak nie bedziecie duzo odciagac to polecam rekami sprobowac, za darmo a mniej chyba meczace od laktatorów recznych:)
 
Do góry