reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak długo karmić piersią?

Jak długo karmiłaś piersią?

  • od 1 dnia do 1 miesiąca

    Głosów: 17 5,6%
  • od 1 miesiąca do 3 miesięcy

    Głosów: 33 10,8%
  • od 3 miesięcy do pół roku

    Głosów: 35 11,5%
  • od pół roku do 9 miesięcy

    Głosów: 42 13,8%
  • od 9 miesięcy do roku

    Głosów: 50 16,4%
  • od roku do półtora roku

    Głosów: 56 18,4%
  • od półtora roku do 2 lat

    Głosów: 38 12,5%
  • dłużej

    Głosów: 34 11,1%

  • Wszystkich głosujących
    305
please, no przeciez nie chodzilo mi o to, zeby dziecko do 3 roku zycia tylko na cycku chowac!! ;-)
Jeżeli czujesz sie urażona to przepraszam.Ja tylko nie zgadzam sie ze stwierdzeniem,że mleko po skończeniu przez dziecko rok jest mniej wartościowy.
Nie to było moją intencja,by kogoś urazic,ale mam prawo do swojej opini,więc nie rozumiem po co ten atak.
 
reklama
Nie, nie czuje sie urazona, nie sądziłam, że tak to zabrzmiało ;) Myślę, że mamy to samo na myśli tylko mówimy to inaczej :)
A na marginesie, jeżeli to była atak to ataku nie widziałaś :D

Pozdro, M.
 
A to sorki, to miało być delikatne żachnięcie się. Zapomnijmy o tym.

A tak z innej beczki - widziałam kiedyś coś co można z powodzeniem uznać za patologię. Żebrząca cyganka stała ze swoim synem (starszym jak mniemam). Dziecko miało około 6-7 lat, stało sobie koło matki i się strasznie nudziło. Mama podciągnęła bluzkę i dała stojącemu dzieciakowi cycka... normalnie masakra...
 
A to sorki, to miało być delikatne żachnięcie się. Zapomnijmy o tym.

A tak z innej beczki - widziałam kiedyś coś co można z powodzeniem uznać za patologię. Żebrząca cyganka stała ze swoim synem (starszym jak mniemam). Dziecko miało około 6-7 lat, stało sobie koło matki i się strasznie nudziło. Mama podciągnęła bluzkę i dała stojącemu dzieciakowi cycka... normalnie masakra...
Ja nie tylko cygankę widziałam,ale białą kobietę w poczekalni u lekarza,karmiła piersią,tylko,że dziecko samo sobie wyciągnęło cyca.
 
karmienie piersią to drażliwy temat :-)

byłam kiedys na forum laktacyjnym i o mało mnie tam kobitki nie zlinczowały, bo zasugerowalam, że po 6 miesiącu mleko mamy nie ma już ochronnego działania.
Ja wyznaje zasade, że dopóki mała nie "rozumie", trzeba ją odzwyczaić, czyli 9m, najpoźniej. Przecież to co pije, to ledwo 2 posiłki - jeżeli można takie ciamkanie posiłkiem nazwać. A reszta to prawdziwe jedzonko. Teraz karmienie powoli ograniczam - a pod koniec 9 chce zupełnie zrezygnować.
 
No właśnie, ja się boję tego glamdziania - a właściwie uzależnienia od glamdziania. Bo narazie mała doi, aż słychać jak mleko tryska. Ale czasami ma sobie ochotę poprostu poleżeć na cycku, poprzytulać się i potrzymać go w buzi. Czasami wręcz uśmiecha się od ucha do ucha z cycem w buzi... a ja się zastanawiam czy za jakiś czas nie będzie jak u tej pani w poczekalni :D
 
mLEKO MATKI ZAWSZE BŁO I BĘDZIE NAJLEPSZE DLA DZIECKA ,TRZEBA JAK NAJDŁUŻEJ KARMIĆ.9 MIESIĘCZNE DZIECKO JEST JESZCZE MALUTKIE,PO CO GO ODSTAWIAĆ OD PIERSI JEŚLI NIE MUSISZ.JA PO 1,5 ROKU POSZŁAM Z BLIŻNIACZKAMI DO LEKARZA I BYŁA ŻDZIWIONA,ŻE TAK DŁUGO NIE CHOROWAŁY,JAK JEJ POWIEDZIAŁAM,ŻE CAŁY CZAS KARMIŁAM PIERSIĄ,TO ZROZUMIAŁA POWÓD.PIERŚ TO NIE TYLKO WYGODA DLA MATKI,ALE I DLA DZIECKA.
 
mLEKO MATKI ZAWSZE BŁO I BĘDZIE NAJLEPSZE DLA DZIECKA ,TRZEBA JAK NAJDŁUŻEJ KARMIĆ.9 MIESIĘCZNE DZIECKO JEST JESZCZE MALUTKIE,PO CO GO ODSTAWIAĆ OD PIERSI JEŚLI NIE MUSISZ.

uważam, że nie ma absolutnej racji w tym, co napisałaś:no:. Dziecko rośnie, zmieniają sie jego potrzeby żywieniowe i mleko mamy naprawdę przestaje być takie zbawienne i niezastąpione. Później dochodzi do takich patologii o jakich dziewczyny wspominały. Matka dziecko na cycu niewiadomo ile trzyma:baffled::baffled:.
 
reklama
A ja myślę, że najlepszy jest złoty środek - jeżeli matka uważa, że to dobre dla jej dziecka powinna karmić jak najdłużej, ale uważając, żeby faktycznie w karmieniu piersią chodziło o karmienie, a nie formę kontaktu czy spędzania czasu z dzieckiem. Mi ostatnio pediatra powiedziała, że jeżeli 6 miesięczne dziecko ma potrzebę jeść mleko z piersi co 2h to jak najbardziej jest to ok bo to wciąż bardzo małe dziecko... Ale gdyby powiedziała to samo przy dwuletnim dziecku to bym się zastanawiała... :tak:
 
Do góry