reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis 8-9m na mm

Również zasugeruję więcej mm, bo jednak ma wszystko co dziecku potrzeba, zwłaszcza żelazo!
Mój synek, 9m, dostaje mm 3-4 razy dziennie.
U nas jest tak, że synek dostaje stałe pokarmy jak się obudzi, ma wtedy dobry humor i zjada chętniej. Mleko dostaje za każdym razem jak idzie spać na noc albo drzemkę.

Epizody grymaszenia się zdarzały u nas też, a ratunkiem były chrupki kukurydziane maczane w obiadku :p

Możesz doprawiać domowe jedzenie (nie sola oczywiscie). Ja swojemu doprawiałam koperkiem, odrobina czosnku, masłem no i hitem był jogurt do zupki (mój syn lubi kwaskowe smaki). Trzeba wybadać co dziecko lubi i czy na coś nie reaguje.
Dla urozmaicenia możesz spróbować podawać jedzenie rozdrobnione widelcem zamiast papek.
Możesz przygotowywać jajecznice (z żółtek), robić miękkie naleśniczki na jogurcie z tartym jabłkiem albo bananem.
Jak ja pytałam lekarki co moge podawac dziecku to mi tylko wymieniła listę zabronionych produktów :)

Co do BLW. Dziecko powinno siedziec samo. Dobrze, że nie sadzasz zanim samo nie zacznie i nie jesteś w tym jedyna, bo ja też karmiłam w bujaku długo póki sam nie zaczął siadać.
Mój synek dopiero teraz niedwano na przełomie 8 i 9 miesiąca zaczął jeść warzywa w kawałkach rączkami, ale też nie dużo, bo jedzenie kończy głównie na podłodze albo rozsmarowane. Wcześniej potrafił się kromką chleba zakrztusić. Niektóre dzieci jednak nie mają problemu i będą ładnie jadły jedzenie rączkami. Różnie to jest. Jak uważasz, że córka sobie poradzi, jeśli nie ma kłopotu z chlebkiem i chrupkami to myślę, że możesz jej podać ugotowana marchewkę albo brokuła. Przygotuj się na emocje i na bałagan :)
 
reklama
Dokładnie za mało mm. Mój ma 9 m-cy i 3 razy dostaje mm (kaszek nie lubi), obiadek (zupka warzywna lub z mięsem i dodatkiem w postaci kaszy, ryżu itp) i deser owocowy ( owoce solo, kisiel lub jogurt owocowy).

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom

W takim razie zwieksze jej ilosc mm. A kisiel sama robisz swojemu dziecku? Masz jakis dobry przepis?
I jakie jogurty owocowe je? Na mleku krowim? Dopytuje bo Witch84 pisala mi ze dopiero po 1r.ż mleko krowie najlepiej wprowadzac.
 
W takim razie zwieksze jej ilosc mm. A kisiel sama robisz swojemu dziecku? Masz jakis dobry przepis?
I jakie jogurty owocowe je? Na mleku krowim? Dopytuje bo Witch84 pisala mi ze dopiero po 1r.ż mleko krowie najlepiej wprowadzac.
Ja kisiel robie np z soku z przetartych malin albo z soku owocowego np bobofruta. A jeśli chodzi o jogurt to robię sama z jogurtu naturalnego,banana i biszkoptów. Mojemu małemu nic nie jest ale daje jogurtu dwie łyżeczki. Reszta to banan i biszkopt pokruszony. Banan jest dobrym spoiwem. Z innych owoców wyjdzie woda ;) ja się mlekiem krowim tak nie przejmuje. Hipp w większości produktów ma mleko a mój mały jadł hipp zanim zaczęłam mu sama gotować więc mój je toleruje dobrze.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też się zgadzam co do mleka krowiego, dopiero po roku. Jak już musisz to desery mleczne te typowo dla dzieci bo mają mniejszą ilość białka (polecam babydream z rossmanna albo hippa), a już najgorsza rzecz to Danonki i tym podobne.
Mój mleka też nie chciał pić, więc kombinowałam. Z kakaem/miodem jeśli nie ma alergii możesz spróbować, albo...lekko zimne z lodówki. Mój wtedy wciągał całą butle ;)
Może mała da rade zjeść mleko z płatkami ,jak się rozmoczą to nie powinno być problemu z konsystencją.
Przez inny smoczek ten do kaszki czy tam łyżeczką/kubkiem smoothiska ,czyli zmiksowane owoce z mlekiem.
Nie wiem jakie je kaszki, ale polecam z firmy Nominal, naturalne i zdrowe

Co do kiślu to ja robiłam z różnych soków tloczonych, przecierowych, tych mętnych ,na 150ml soku około łyżeczka mąki ziemniaczanej. Można z tartych jabłek zrobić - Link do: Kisiel z jabłka po 8 miesiącu
Tu wogóle jest kilka ciekawych przepisów ;) Link do: Książka Kucharska

Jak coś mi się przypomni do dopisze :) Może coś pomoże.
 
Ja kisiel robie np z soku z przetartych malin albo z soku owocowego np bobofruta. A jeśli chodzi o jogurt to robię sama z jogurtu naturalnego,banana i biszkoptów. Mojemu małemu nic nie jest ale daje jogurtu dwie łyżeczki. Reszta to banan i biszkopt pokruszony. Banan jest dobrym spoiwem. Z innych owoców wyjdzie woda ;) ja się mlekiem krowim tak nie przejmuje. Hipp w większości produktów ma mleko a mój mały jadł hipp zanim zaczęłam mu sama gotować więc mój je toleruje dobrze.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom


Dzięki wielkie za podpowiedzi, jutro zrobię małej kisiel. Moja córka jeszcze nie jadła surowych owoców ale chyba już pora zacząć je wprowadzać:) Zacznę od jabłka i banana.
 
Również zasugeruję więcej mm, bo jednak ma wszystko co dziecku potrzeba, zwłaszcza żelazo!
Mój synek, 9m, dostaje mm 3-4 razy dziennie.
U nas jest tak, że synek dostaje stałe pokarmy jak się obudzi, ma wtedy dobry humor i zjada chętniej. Mleko dostaje za każdym razem jak idzie spać na noc albo drzemkę.

Epizody grymaszenia się zdarzały u nas też, a ratunkiem były chrupki kukurydziane maczane w obiadku :p

Możesz doprawiać domowe jedzenie (nie sola oczywiscie). Ja swojemu doprawiałam koperkiem, odrobina czosnku, masłem no i hitem był jogurt do zupki (mój syn lubi kwaskowe smaki). Trzeba wybadać co dziecko lubi i czy na coś nie reaguje.
Dla urozmaicenia możesz spróbować podawać jedzenie rozdrobnione widelcem zamiast papek.
Możesz przygotowywać jajecznice (z żółtek), robić miękkie naleśniczki na jogurcie z tartym jabłkiem albo bananem.
Jak ja pytałam lekarki co moge podawac dziecku to mi tylko wymieniła listę zabronionych produktów :)

Co do BLW. Dziecko powinno siedziec samo. Dobrze, że nie sadzasz zanim samo nie zacznie i nie jesteś w tym jedyna, bo ja też karmiłam w bujaku długo póki sam nie zaczął siadać.
Mój synek dopiero teraz niedwano na przełomie 8 i 9 miesiąca zaczął jeść warzywa w kawałkach rączkami, ale też nie dużo, bo jedzenie kończy głównie na podłodze albo rozsmarowane. Wcześniej potrafił się kromką chleba zakrztusić. Niektóre dzieci jednak nie mają problemu i będą ładnie jadły jedzenie rączkami. Różnie to jest. Jak uważasz, że córka sobie poradzi, jeśli nie ma kłopotu z chlebkiem i chrupkami to myślę, że możesz jej podać ugotowana marchewkę albo brokuła. Przygotuj się na emocje i na bałagan :)

Właśnie zaopatrzyłam się w koperek, natkę pietruszki, spróbuję tym poprawić smak zupek dla córki. Ilość mleka od jutra zwiększam, nie wiem jak mi się to uda bo mała piję butelkę tylko "na śpiocha" ale będę próbowała. Zaciekawiłaś mnie tymi naleśnikami, mogłabyś podać mi na nie przepis (proporcje składniki)??? :)

BLW zacznę wprowadzać jak już córka sama będzie sztywno siedziała. Teraz skupię się na zachęceniu jej do jedzenia obiadów i zwiększę ilość mm.
 
Też się zgadzam co do mleka krowiego, dopiero po roku. Jak już musisz to desery mleczne te typowo dla dzieci bo mają mniejszą ilość białka (polecam babydream z rossmanna albo hippa), a już najgorsza rzecz to Danonki i tym podobne.
Mój mleka też nie chciał pić, więc kombinowałam. Z kakaem/miodem jeśli nie ma alergii możesz spróbować, albo...lekko zimne z lodówki. Mój wtedy wciągał całą butle ;)
Może mała da rade zjeść mleko z płatkami ,jak się rozmoczą to nie powinno być problemu z konsystencją.
Przez inny smoczek ten do kaszki czy tam łyżeczką/kubkiem smoothiska ,czyli zmiksowane owoce z mlekiem.
Nie wiem jakie je kaszki, ale polecam z firmy Nominal, naturalne i zdrowe

Co do kiślu to ja robiłam z różnych soków tloczonych, przecierowych, tych mętnych ,na 150ml soku około łyżeczka mąki ziemniaczanej. Można z tartych jabłek zrobić - Link do: Kisiel z jabłka po 8 miesiącu
Tu wogóle jest kilka ciekawych przepisów ;) Link do: Książka Kucharska

Jak coś mi się przypomni do dopisze :) Może coś pomoże.

Ja kupowałam jej deserki mleczne z owocami z gerbera, specjalne dla dzieci. Mała je uwielbia. Danonków i wszelkich innych słodzonych jogurtów nie podam szybko mojej córce. Z tym zimnym mlekiem mnie zaskoczyłaś, muszę spróbować! Chociaż moja córka na sam widok butelki od mleka zaczyna się prężyć i płakać. A przez sen wypija 180-210 ml.
Kaszki je z bobovity te zbożowe i kleik kukurydziany/ryżowy/ Z ich jedzeniem tez nie mam problemu.

Dzięki za linki, na pewno z nich skorzystam:) :) :)
 
Budyń z mm:
120 ml wody przegotowanej
4 miarki mleka
łyżeczka mąki ziemniaczanej
żółtko lub pół (w zależności od wieku dziecka)
W 20 ml wody rozpuścić mąkę i żółtko. Ugotować osobno 80 ml wody.
Do ugotowanej wody dodać mąkę z żółtkiem i chwilkę gotować mieszając. Przestudzić.
Mleko rozpuścić w pozostałych 20 ml ciepłej wody i dodać do budyniu.

PS. Kaszki na mleku też się liczy jako posiłek mleczny.
 
Mój mleka też nie chciał pić, więc kombinowałam. Z kakaem/miodem jeśli nie ma alergii możesz spróbować, albo...lekko zimne z lodówki. Mój wtedy wciągał całą butle ;)
Kakao, miód? To chyba mowa o starszym dziecku, nie o 8 miesiecznym? :)

Jest roznica miedzy mlekiem krowim a jogurtem, czy serem. Mleko krowie owszem po roku czasu, ale jogurt, ser mozna wprowadzac wczesniej. Wiadomo, ze nie pakuje sie w dziecko niewiadomo jakich ilosci tego jogurtu na poczatku :)

Wrzuce pozniej przepis na placuszki. :)
 
reklama
Do góry