reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Dziewczyny muszę się was poradzić, mam mega dużo śluzu typowo owulacyjnego przezroczysty jak jajko i czuje mocne kłucie jajnika. Jutro mam wizytę u lekarza o 8 i IUI ale wydaje mi się ze owulacja jest właśnie dziś ci robić współżyć czekać ? Sama nie wiem.
jajniki kłują również jak pęcherzyk rośnie. Napewno lekarz wyznaczając termin inseminacji wszystko sobie wyliczył. Instrukcje masz z nasienia partnera? Jeśli dostałaś konkretne zalecenia od lekarza co do współżycia to ja bym się tego trzymała
 
reklama
jajniki kłują również jak pęcherzyk rośnie. Napewno lekarz wyznaczając termin inseminacji wszystko sobie wyliczył. Instrukcje masz z nasienia partnera? Jeśli dostałaś konkretne zalecenia od lekarza co do współżycia to ja bym się tego trzymała
oczywiście nie miało być instrukcje tylko inseminacje 😃 oszaleje z tym słownikiem 😤
 
Ok rozumiem. I pewnie jeśli rok temu miałam większość z tych badań typu cytologia i usg piersi to i tak będą mi kazali w razie czego powtarzać?
Zastanawiam się po prostu ile kasy jeszcze będę musiała na to przeznaczyć bo już tyle kasy na badania w tym roku mi pękło że masakra. Teraz przed 1 wizytą w klinice też musieliśmy porobić oboje jakieś badania. Doktor mówił że jak porobimy te co teraz zalecił to od ich wyników zależy droga co robimy. W 9 dc mam przyjsc i zobaczy co bedzie na usg.
Ale inseminacje to pewnie zaczynaja jakos od poczatku cyklu jakby co?
Mi sie wydaje ze mi bedzie chcial robic stymulacje jakas bo pecherzyki moje szybko przetastaja i wydaje mu sie ze pewnie sa zlej jakosci.
u mnie cytologia i USG piersi ważne są rok. Badania infekcyjne i biocenoza pół roku
 
Gonal i menopur ale mnie przestymulowali i mi mój lekarz powiedział że hiperke miałam jak kobiety przy amh 8 i był zdziwiony że takie dawki mi zapisywali bo powinnam mieć mniejsze i wtedy bym pewnie miała mniej pęcherzyków.
A czym byłaś stymulowana ? Ja mam trochę wyższe amh a miałam tylko 7 pęcherzyków.
 
Jesteś w miarę zadowolona z Invimed? Na początku byłam w Invicta w Warszawie, ale po 4 miesiącach zmieniłam bo brak czasu lekarzy był dość problematyczny i komplikował każdy monitoring czy podejście decyzji o czymkolwiek. W Poznaniu jak szukałam kliniki to byłam właśnie w Invimed, ale jakoś mnie lekarz nie przekonał i zdecydowałam się na klinikę Bocian, lekarz prowadzący jest naprawdę świetny!
Ja jestem zadowolona, jeśli potrzebujesz, to zawsze między pacjentami dr poświęci Ci 5 minut. Odpisuje na wiadomości ludzie w recepcji tez są ogarnięci. Jak na razie nie mam zastrzeżeń. Dr Kaczyński jest małomówny i jak nie zadajesz pytań to w zasadzie oprócz tego czy jest dobrze czy zle nie wiele sam z Siebie opowiada, ale wie co robi jest można mu zaufać.
 
jajniki kłują również jak pęcherzyk rośnie. Napewno lekarz wyznaczając termin inseminacji wszystko sobie wyliczył. Instrukcje masz z nasienia partnera? Jeśli dostałaś konkretne zalecenia od lekarza co do współżycia to ja bym się tego trzymała
Wiem, ze kłują :) Ale dziś pojawiło się sporo śluzu i czułam się tak jakoś inaczej. Ale uznaliśmy ze nie będziemy uprawiać seksu właśnie ze względu zaleceń dr. Czekamy ! Do 8 rano już niewiele czasu :)
 
Ok rozumiem. I pewnie jeśli rok temu miałam większość z tych badań typu cytologia i usg piersi to i tak będą mi kazali w razie czego powtarzać?
Zastanawiam się po prostu ile kasy jeszcze będę musiała na to przeznaczyć bo już tyle kasy na badania w tym roku mi pękło że masakra. Teraz przed 1 wizytą w klinice też musieliśmy porobić oboje jakieś badania. Doktor mówił że jak porobimy te co teraz zalecił to od ich wyników zależy droga co robimy. W 9 dc mam przyjsc i zobaczy co bedzie na usg.
Ale inseminacje to pewnie zaczynaja jakos od poczatku cyklu jakby co?
Mi sie wydaje ze mi bedzie chcial robic stymulacje jakas bo pecherzyki moje szybko przetastaja i wydaje mu sie ze pewnie sa zlej jakosci.
Część badań ma ważność 3 m-ce część 6 a część rok więc trzeba będzie niektóre powtórzyć. Może spróbuj na nfz niektóre. U nas za chwilę drugie 10 tys pęknie więc znam ten ból...
 
Dziewczyny jestem tu nowa. Być może niedługo będę miała też inseminację bo Pan doktor opisał mi ścieżkę starań. Zastanawiam się jak to wygląda wszystko. Przygotowania, jakie badania trzeba zrobić, jakie leki brać i ile wizyt przed. Jak szybko to nastąpi czy długo się czeka. Opowiedzcie coś bo ciężko przeczytać wszystkie posty.
Hej . Ja miałam to tak : zapisał mi tabl na cukier 1xdziennie bo mam policystyczne A podobno pomaga . Plus tabl żeby pęcherzyk rósł. Brałam je o 3 dnia miesiączki pół tabl do 3 dni po . Później po 3 dniach od tabl robił usg. Patrzy jak wygląda pęcherzyk i kiedy może go wysadzić zastrzykiem ( ja dostałam pregnyl ). W tamtym miesiącu miałam 3 usg co dwa dni . W tym cyklu na pierwszym usg mial 20mm więc na drugi dzień zastrzyk i dziś później inseminacja do której u mnie nie doszło ( pomimo dobrych badań partnera po tym wirowaniu plemnikow okazało się że nie wyplynelo ich na górę tyle ile powinno . Nasza inseminacja przełożona na kwiecień ponieważ kazał zeobic miesiąc przerwy. Wszystko idzie szybko najważniejsze żeby pęcherzyk rósł. Trzymam kciuki ❤ dodam że żadnych badań z krwi oprócz partnera nasienia nie musiałam robić. Cytologie miałam w grudniu i wymaz na jakieś bakterie i to tyle. Ale słyszałam że każdy lekarz podchodzi do tego inaczej i czasami jest lista badań które trzeba zrobić. Szczerze? Chyba chciałabym robić również takie badania i wiedzieć że może jednak gdzieś indziej jest problem niż nie robić w sumie nic i liczyć na cud .
 
Mówią ze nie ma tego złego... także trzymam kciukasy za naturalsy✊✊😉
Będę dziękowała jak się uda ❤❤❤
Dziś bardzo boli mnie dół brzucha i zastanawiam się czy to może po tym zastrzyku pregnyl . Wczoraj bolał troszkę wieczorem Ale dziś to już na Maxa. Ale mogę mieć taki ból i o wiele większy byle się kiedyś udało ❤
 
reklama
Ja jestem zadowolona, jeśli potrzebujesz, to zawsze między pacjentami dr poświęci Ci 5 minut. Odpisuje na wiadomości ludzie w recepcji tez są ogarnięci. Jak na razie nie mam zastrzeżeń. Dr Kaczyński jest małomówny i jak nie zadajesz pytań to w zasadzie oprócz tego czy jest dobrze czy zle nie wiele sam z Siebie opowiada, ale wie co robi jest można mu zaufać.
To super, najważniejsze.
 
Do góry