reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
reklama
Wczoraj byliśmy na terminie . Wszystko pięknie przychodzi moment gdzie trzeba oddać nasienie . Lekarz mówi idźcie na spacerek proszę wrócić za 45 min muszę oxwirowac i przygotować. Wróciliśmy na co lekarz mówi że zbyt mało plemnikow się rusza 🤷‍♀️ oczywiście pokazał nam przez mikroskop i naszym zdaniem było ich bardzo dużo ruszajacych się A to była kropelka nasienia pod mikroskopem. Kasa zapłacona próby nie było i wróciliśmy do domu 🤷‍♀️ następne podejście w kwietniu narazie zalecił nam witaminy i to w sumie na tyle . Na szczęście wróciliśmy do domu i o tej godz co miała być inseminacja zrobiliśmy naturalną próbę. Cuda się zdarzają i pomyśleliśmy że nie zaszkodzi A może i się uda . Buziaki ❤
Mówią ze nie ma tego złego... także trzymam kciukasy za naturalsy✊✊😉
 
Dziewczyny jestem tu nowa. Być może niedługo będę miała też inseminację bo Pan doktor opisał mi ścieżkę starań. Zastanawiam się jak to wygląda wszystko. Przygotowania, jakie badania trzeba zrobić, jakie leki brać i ile wizyt przed. Jak szybko to nastąpi czy długo się czeka. Opowiedzcie coś bo ciężko przeczytać wszystkie posty.
 
Dziewczyny muszę się was poradzić, mam mega dużo śluzu typowo owulacyjnego przezroczysty jak jajko i czuje mocne kłucie jajnika. Jutro mam wizytę u lekarza o 8 i IUI ale wydaje mi się ze owulacja jest właśnie dziś ci robić współżyć czekać ? Sama nie wiem.
 
Dziewczyny jestem tu nowa. Być może niedługo będę miała też inseminację bo Pan doktor opisał mi ścieżkę starań. Zastanawiam się jak to wygląda wszystko. Przygotowania, jakie badania trzeba zrobić, jakie leki brać i ile wizyt przed. Jak szybko to nastąpi czy długo się czeka. Opowiedzcie coś bo ciężko przeczytać wszystkie posty.
Kochana wiele zależy od lekarza i kliniki bo my tu różne doświadczenia mamy ale jeśli chodzi o badania, chlamydia, cytomegalia, toksoplazmoza, hiv, żółtaczka, różyczka, tarczyca, prolaktyna i progesteron - to chyba takie minimum, do tego drożność, usg piersi, cytologia. Jeśli chodzi o leki to też różnie zależy czy cykl stymulowany czy nie, ja np oprócz kwasu fol. wit B i D w dwóch cyklach brałam clostilbegyt. Jeśli o czas chodzi to w sumie niedługo, kwestia czekania na wyniki czy drożność i jak będzie ok to podchodzisz. Partner tez musi być przebadany.
 
Dziewczyny muszę się was poradzić, mam mega dużo śluzu typowo owulacyjnego przezroczysty jak jajko i czuje mocne kłucie jajnika. Jutro mam wizytę u lekarza o 8 i IUI ale wydaje mi się ze owulacja jest właśnie dziś ci robić współżyć czekać ? Sama nie wiem.
Ja dzień przed inseminacją też miałam bóle jajników a jak na drugi dzień miałam USG przed inseminacją byłam pewna , że czasem pęcherzyk pękł w niedzielę bo inseminację miałam w poniedziałek . Okazało się , że pęcherzyk wtedy był na skraju pęknięcia . No ale wiadomo każda kobieta jest inna więc ciężko określić...
 
Ja dzień przed inseminacją też miałam bóle jajników a jak na drugi dzień miałam USG przed inseminacją byłam pewna , że czasem pęcherzyk pękł w niedzielę bo inseminację miałam w poniedziałek . Okazało się , że pęcherzyk wtedy był na skraju pęknięcia . No ale wiadomo każda kobieta jest inna więc ciężko określić...
Przepraszam ból jajnika bo kuło mnie po prawej stronie tam gdzie miałam pęcherzyk.
 
W Invimedzie w Warszawie u dr Kaczyńskiego. No już 1,5 roku ale mieliśmy przerwę 6 miesięcy. Jak na razie próbowaliśmy naturalnie, ale nie wyszło wiec zaczęliśmy próbę z IUI.
Jesteś w miarę zadowolona z Invimed? Na początku byłam w Invicta w Warszawie, ale po 4 miesiącach zmieniłam bo brak czasu lekarzy był dość problematyczny i komplikował każdy monitoring czy podejście decyzji o czymkolwiek. W Poznaniu jak szukałam kliniki to byłam właśnie w Invimed, ale jakoś mnie lekarz nie przekonał i zdecydowałam się na klinikę Bocian, lekarz prowadzący jest naprawdę świetny!
 
reklama
Kochana wiele zależy od lekarza i kliniki bo my tu różne doświadczenia mamy ale jeśli chodzi o badania, chlamydia, cytomegalia, toksoplazmoza, hiv, żółtaczka, różyczka, tarczyca, prolaktyna i progesteron - to chyba takie minimum, do tego drożność, usg piersi, cytologia. Jeśli chodzi o leki to też różnie zależy czy cykl stymulowany czy nie, ja np oprócz kwasu fol. wit B i D w dwóch cyklach brałam clostilbegyt. Jeśli o czas chodzi to w sumie niedługo, kwestia czekania na wyniki czy drożność i jak będzie ok to podchodzisz. Partner tez musi być przebadany.
Ok rozumiem. I pewnie jeśli rok temu miałam większość z tych badań typu cytologia i usg piersi to i tak będą mi kazali w razie czego powtarzać?
Zastanawiam się po prostu ile kasy jeszcze będę musiała na to przeznaczyć bo już tyle kasy na badania w tym roku mi pękło że masakra. Teraz przed 1 wizytą w klinice też musieliśmy porobić oboje jakieś badania. Doktor mówił że jak porobimy te co teraz zalecił to od ich wyników zależy droga co robimy. W 9 dc mam przyjsc i zobaczy co bedzie na usg.
Ale inseminacje to pewnie zaczynaja jakos od poczatku cyklu jakby co?
Mi sie wydaje ze mi bedzie chcial robic stymulacje jakas bo pecherzyki moje szybko przetastaja i wydaje mu sie ze pewnie sa zlej jakosci.
 
Do góry