reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Kochana, a załóżmy urodziłam już dziecko, więc chyba drożność nie będzie potrzebna. Torbieli np nie mam. Wiem też, że jakieś badania są wymagane i zanim dojdzie do próby iui musiałabym czekać na wyniki? Partner też potrzebował by badań? Wiem, że lekarzem nie jesteś, ale jak myslisz w takim wypadku ile mogłoby to potrwać?
Ja pierwsza wizyta koniec października, badanie nasienia ok, decyzja że iui więc badania wirusowe i 4 miesiące straciłam aż toksmoplsxmoze wyprowadzilam na prostą
Drożność zalecana jeżeli 1 iui się nie uda A dziecko mam
Wskazaniem do drożności może być częste infekcje
 
reklama
Dziewczyny, a jeśli lekarz już podejmie decyzje, że iui będzie to jakie są zasady? Ile musi mieć jajeczko dominujące? Może być tylko jedno?
 
Ja miałam wczoraj jedno dominujące 19mm. Zrobilam od razu badanie LH. Wieczorem bym wynik i decyzja że dziś zabieg
Dziewczyny, a jeśli lekarz już podejmie decyzje, że iui będzie to jakie są zasady? Ile musi mieć jajeczko dominujące? Może być tylko jedno?
 
Ja byłam stymulowana gonal f. Te dwa pęcherzyki to chyba dobry wynik ale nie jestem specjalistą więc nie chcę oceniac
Pytam, bo jedna znajoma mówiła mi, że w klinice ona się leczyła warunkiem było jedno jajeczko.. przy dwóch nie zrobią iui, bo jest zagrożenie ciąża bliźniaczą.
 
Powiem szczerze że nie rozmawiałam na ten temat z lekarzem. Ale w czasie obserwacji cyklu mówił że w poprzednim cyklu był jeden pęcherzyk a teraz może będą dwa :) więc chyba to nie byłby problem

Pytam, bo jedna znajoma mówiła mi, że w klinice ona się leczyła warunkiem było jedno jajeczko.. przy dwóch nie zrobią iui, bo jest zagrożenie ciąża bliźniaczą.
 
Cześć dziewczyny :)
Co u Was słychać? Jak tam starania? Coś ruszyło? Ciężko mi Was nadrobić, chociaż patrząc na inne fora, to my tu milczki jesteśmy, ale o pierdołach nie piszemy, może dlatego ;)
Słuchajcie, ważna sprawa. Obligatoryjnie nakazuje Wam pod groźbą osobistego pojawienia się u każdej z Was ;) zbadania genu MTHFR. To koszt 200-300 zł, więc mały pikuś w stosunku do tego, co wydajemy na inne badania, leki, dawców, procedury itd.
Oczywiście ja NIGDY się nie dowiem, co w moim przypadku się stało, ale wiem, że mam tą mutację, więc moje suplementowanie kwasu foliowego o kant d...py można rozbić. A tak naprawdę może wystarczyłoby zwiększenie dawki albo formy na lepiej wchlanialna. Czasu nie cofnę, ale gdybym wiedziała wcześniej to byłaby chociaż opcja, żeby spróbować zapobiec... Lekarzem niestety nie jestem.
Mam też całkiem pozytywną wiadomość. Nie ma przepukliny, więc może się okazać, że ten rozszczep jest zamknięty A wiem to od najlepszego neurochirurga, prof. Sagana. u którego byłam na konsultacji.
Wiecie, ok 20% społeczeństwa może mieć tego typu rozszczep i o tym nie wiedzieć. Jeśli się okaże, że jest pokryty skórą, to operację można przeprowadzić nawet ok rok po narodzinach. To b.dobre wieści.
Oczywiście nie biorę tego jako pewnik, bo ciągle słyszałam, że otwarty, ale jest światełko w tunelu.
 
Pytam, bo jedna znajoma mówiła mi, że w klinice ona się leczyła warunkiem było jedno jajeczko.. przy dwóch nie zrobią iui, bo jest zagrożenie ciąża bliźniaczą.

Ja mialam 3 jajeczka i zrobili IUI... bo jedno bylo znacznie mniejsze i bylo wiadomo ze nie dojrzeje
U Ciebie spokojnie mogliby zrobic... skoro jakis problem jest to dwa jajeczka to wieksza szansa. Ale ryzyko ciazy blizniaczej tez jest wiadomo.
 
reklama
Ja mialam 3 jajeczka i zrobili IUI... bo jedno bylo znacznie mniejsze i bylo wiadomo ze nie dojrzeje
U Ciebie spokojnie mogliby zrobic... skoro jakis problem jest to dwa jajeczka to wieksza szansa. Ale ryzyko ciazy blizniaczej tez jest wiadomo.
Nie to, żebym ja miałam problem, bo jak dzieciaczki zdrowe to i blizniacza ciąża może być :) ale lekarze widzą w tym problem..
 
Do góry