reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
reklama
Witam się z wami od jakiegoś czasu was podczytuje i postanowiłam napisać. Tak w skrócie o mnie :-) :). Jestem szczęśliwą mamą od 5 lat a odkąd córka skończyła 2 latka staramy się z mężem o drugie dziecko. Niestety nie wychodzi jestem po laparoskopi drożność w porządku , męża wyniki super a dziecka brak. Dostałam skierowanie na inseminacje. I moje pytanie do was kochane czy któraś miała robioną inseminację w niemczech. Jak to tu wyglada i w ogóle. Pozdrawiam was i wymarzonych dwóch kresek :)
 
Witam się z wami od jakiegoś czasu was podczytuje i postanowiłam napisać. Tak w skrócie o mnie :-) :). Jestem szczęśliwą mamą od 5 lat a odkąd córka skończyła 2 latka staramy się z mężem o drugie dziecko. Niestety nie wychodzi jestem po laparoskopi drożność w porządku , męża wyniki super a dziecka brak. Dostałam skierowanie na inseminacje. I moje pytanie do was kochane czy któraś miała robioną inseminację w niemczech. Jak to tu wyglada i w ogóle. Pozdrawiam was i wymarzonych dwóch kresek :)

Hej, prawdopodobnie ja będę miała, ale najpierw się przedstawię [emoji3526]
 
No więc hej, jestem również Magda, mam 32 lata i staramy się 2,5 roku, na koncie niestety 2 poronienia. [emoji17]

To jeszcze nic pewnego, ale lekarz z kliniki zasugerował inseminacje, miałam się jeszcze nie ujawniać bo do końca roku chcemy się przebadać, ale nadarzyła się okazja wiec dzień dobry [emoji3526]

Myślę że zaczynamy z inseminacja gdzies na początku 2021.
 
Witaj kochana u nas pierwsza ciąża od razu była w drugim cyklu a teraz niestety nie wiadomo przyczyny jest jej brak. Oboje z mężem mieliśmy wszystkie badania robione i są idealne no a ciąży brak. Przez to że mieszkamy w Niemczech tu będzie inseminacja na którą się zdecydowaliśmy. Trochę mnie to przeraża no ale bo nie wiem jak to tu wygląda ale idziemy do przodu. Jesteśmy na etapie załatwiania terminu. Przez ten Covid mamy troche utrudnione ale to kwestia czasu. Możliwe że do końca roku termin będzie
 
Witaj kochana u nas pierwsza ciąża od razu była w drugim cyklu a teraz niestety nie wiadomo przyczyny jest jej brak. Oboje z mężem mieliśmy wszystkie badania robione i są idealne no a ciąży brak. Przez to że mieszkamy w Niemczech tu będzie inseminacja na którą się zdecydowaliśmy. Trochę mnie to przeraża no ale bo nie wiem jak to tu wygląda ale idziemy do przodu. Jesteśmy na etapie załatwiania terminu. Przez ten Covid mamy troche utrudnione ale to kwestia czasu. Możliwe że do końca roku termin będzie
Jeśli jesteście małżeństwem to chyba dostaniecie refundację [emoji3526] ja byłam już w klinice. Juz prawie wszystkie Krankenkasse refundują. Ale w klinice wam też powiedzą które refundują to możecie zmienić. Oni nie robią od razu inseminacji, najpierw kierują na badania, zależy jakie miałaś. Może twoje wystarcza. Ja się zapisałam już w maju i dostałam masę skierowan... Do diabetologa, endokrynologa, ginekologa operacyjnego, hematologa, immunologa... Ale myślę że też tyle badań że względu na aniolki.

Została mi jeszcze pogłębiona immunologia i partner musi powtórzyć badanie nasienia. Terminy odległe więc liczę około 2 miesiące. Potem termin w klinice... Myślę że uda się w styczniu już zakwalifikować. Mam nadzieję. Jak coś to pytaj, ja będę ciebie pytać jak coś [emoji3526]

Aha!

Pierwsza wizytę miałam niestety telefoniczna. Chociaż mówię biegle po niemiecku było trudno. [emoji17] Potem się uparlam na usg, bo nawet mnie nigdy nie widzieli, no i w dzień badania dostałam okres... Ale poszłam i dobrze, bo 2 godziny omawiałam z nią wyniki, wyszły różne drobnostki i staram się poprawić.
 
Tak my będziemy mieli refundacje 50 % tylko będziemy płacić. My te badania co trzeba już mamy a z tego ci mi mój gin mówił to tylko wynik z drożności jajowodów , moje wyniki z krwi, cytologia i badanie nasienia mężą potrzebują . No zobaczymy. U nas nie było poronień więc może mniej tych badań będzie potrzeba. A zapytam gdzie umawiałaś nie na termin inseminacji my do Munster bo tu mamy najbliżej
 
14.10: @eij - monitoring przed 2 AID[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123]
16.10: @kolor nadzieji - wizyta przed krio[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123]
17.10: @eij - 2 AID[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123]
24.10: @Kolendra29 - kwalifikacja do ivf[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123]


2020:
20.10: @Lena3386 - TERMIN PORODU[emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji188]
13.12: @ola32 - TERMIN PORODU[emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji188]

2021:
18.02: @Motylkowo - TERMIN PORODU[emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji188]
27.03: @PałkaZapałka - wstępny TERMIN PORODU[emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji188]
13.04: @Asia34 - wstępny TERMIN PORODU[emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji188]

Kogoś dopisać?[emoji846]

" KTO NIE WALCZY[emoji123] TEN NIE NIAŃCZY!!![emoji3590]"
[emoji188][emoji64][emoji1768][emoji2963][emoji64][emoji188]

"Jeszcze chwilę na Ciebie zaczekam, a potem jeszcze chwilę... I kazdą kolejną też zaczekam!..."[emoji177][emoji188]

"Żyj i daj życie"[emoji3590][emoji188]
 
reklama
Hej dziewczyny :) W tym temacie jestem świeżakiem. Pytanie czy któraś z was leczy się w klinice gyncentrum Katowice ? Dziś Pani doktor zaproponowała nam inseminację (jesteśmy tam od miesiąca) i od ok 10 miesięcy bezskutecznie staramy się o dzidzie.
 
Do góry