reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
W zeszłym m-cu brałam od 2 do 6 dc symletrol w 12 dc byłam na usg i pęcherzyki były już duże następnego dnia miałam sobie zrobić zastrzyk wieczorem na pęknięcie i w 14 dc miałam inseminację (nieudaną). W tym miesiącu tak samo miałam postępować tyle, że w zeszłym miesiącu cykl miałam 31 dni. Byłam już stymulowana w zeszłym roku Clo i Pregnyl tyle, że bez inseminacji próbowaliśmy i nic z tego. Zauważyłam, że przy stymulacji mam krótsze cykle a bez to bardzo różnie od 28 do 38 dni raz tak raz tak... W takim razie chyba zapiszę się w 10 dc tj w piątek bo w sobotę lub w niedzielę musiałabym iść do innego lekarza.. Ogólnie to mam pierwszy stopień endometriozy, która przeszkadza mi w zajściu. Jestem po laparoskopii i przede mną 2 inseminację a jeśli się nie uda to tylko in-vitro pozostaje.. Dziękuję za odp. :)
 
reklama
Kasik drastyczne zmiany były 2 tyg temu, narazie wystarczy :-D. dziś tylko koloryzacja. wyszło pięknie, jasna czekolada wymieszana ze średnią tabaką. bardzo ładnie wyrównało mój kolor, który był u góry troszkę jaśniejszy od końcówek które mega ciemne były:-) mogę pomiędzy ludzi iść:-)

Pole jak tam?? wracacie już?

Agaawa gdzieś Ty?

Blue też milcząca. zaglądasz do nas jeszcze?
 
Hej co tu się tak mało dzieje.
Kasik36 za chwile wizyta obys wystartowała.
Ja w końcu w domu. Moj stęskniony ze szok. Myślicie że do transferu można chociaż raz pozwolić sobie na jakieś przytulanki ? :) bo po transferze to na pewno nie
Pobrano mi 16 jajeczek :) transfer prawdopodobnie w poniedziałek.
 
Cześć dziewczyny:happy:
Wróciliśmy, a z nami nowy członek rodziny na najbliższe 6 miesięcy czyli Chełmofon I.
Wiec spiesze donieść, ze dziecko nawet nie zauważylo zmiany, zachowuje sie identycznie, a ja nawet mam wrażenie, ze Mu wygodniej. Głowę ma nieco wyżej jak na poduszeczce a przez to lepiej widzi. Jak śpi na brzuchu to kaskowym czółkiem sie podpiera, w foteliki nie opada Mu głowa na boki jak zaśnie no i guza sobie nie nabije;)
Dyskomfort wg mnie to podniesiona temperatura, a przez to jak Mu kask ściągnęłam to mokra od potu głowa, cóż temperatura robi swoje. Podobno do tygodnia ma tak byc a potem metabolizm wyrównuje.
Kask sie nosi 23 h na dobę, ta godzina to nie dla komfortu dziecka a dla higieny. Mycie głowy i dezynfekcja kasku.

Yoanno teraz pod Ciebie, bo pytalas. Ja najpierw zauważyłam, ze ma jakby jedno oko mniejsze, ale tak nieznacznie, ze pediatra tego nie zauważyła nawet. Jak jej kazalam chodzić wkoło Niego i oglądać pod różnymi kątami to dopiero. Ale powiedział, ze kazdy z nas jest asymetryczny lub ma nieco leniwą powieke. Wg mnie to sie jednak nasilalo potem zobaczyłam spłaszczona nieco głowę. I tak doszłam w internecie do plagiocefalii.
Kupiłam mu poduszkę korekcyjną i czekałam do 4-5 miesiąca, ktory jest ostatecznym terminem na cofnięcie sie wad.
Wtedy wymoglam na lekarce skierowanie do ośrodka wczesnej interwencji, zeby ktos to zdiagnozował. A jak jej wspomniałam o kasku to powiedziała, ze nie wiem o czym mowie, bo to sie prawdziwe wady koryguje, a nie wyimaginowane...
A w ośrodku od razu powiedzieli, ze jesli mnie stać to kask. I ze musiałam miec mały brzuch i pewnie nieruchawe dziecię i tam sie juz głowa odksztalcila.
Powiem tak, gdyby chodziło o sama głowę dała bym spokój, mało to widoczne, włosy moze przykryją.
Ale tu jest jedna czesc twarzy drobniejsza, bo bardziej zapadnieta. Oczywiscie na pierwszy rzut oka a nawet drugi tego nie widać, ale jakby sie pogłębiać zaczęło?
Ale to co mnie przekonało to tomograf takiej glowy( nie Kiciusia akurat), na którym widać, ze w środku tez moze byc poprzestawiane, a moze nawet jakis ucisk czy cos. Do tego przeczytałam, ze z taka głowa dzieci mogą sie słabiej rozwijac( badania niemieckie). I tyle.

Natomiast w poczekalni w klinice były bardzo rozne wady, od skośnych( nasza), ale bardzo silne niektóre, np.powieka wisiała zasłaniając pol oka, do tego policzek był obwisły czyli doszło słabe napięcie mięśni. A dziecko miało 3 miesiące.
Były dwie bliźniaczki, ktore odksztalcily sobie głowy opierając sie o siebie w łonie.
Byli rodzice, którzy tylko kładli dziecko na plecach, bo sie bali, zeby sie nie udusilo i sami doprowadzili do płaskiej jak stół głowy.
Była dziewczynka, ktora miała tak pokrzywdzona czaszkę, ze sie zastanawiam czy nie była to jakas niepełnosprawność.
ogolnie duzo niezaawansowanych "krzywizn". Podczas kilku godzin tam spędzonych "zaliczyłam" ok 30 małych pacjentów.
 
Milena super wynik, gratki :) Po punkcji chyba mozna sobie pozwolic na przytulanki tylko czy bedziesz w stanie bo jednak dyskomfort jest. A do tego luteina, ja nie mialam ochoty.

Czekam przed gabinetem, temu co wymyslil klimatyzacje powinno sie pomniki stawiac ;)
 
Pole dzieki, wole sie nie nastawiac, zeby sie nie rozczarowac. Jak doktorek zaleci najpierw pozbycie sie bakterii to tez bedzie dobrze. Tylko jak bede musiala brac na to antybiotyk to chyba wiecej niz 1 cykl przerwy bedzie trzeba zrobic :(
 
Kasik Ty już pewnie ustalasz wszystko w gabinecie. czekam na wieści:-)


Milena, ale z Ciebie nioska. wspaniale. co do przytulanek to można. my kiedy okazało się że nie będzie transferu to potrzebowaliśmy bliskości, ale byłam tak obolała w środku, że nie dało się. bardzo trzymam kciuki żeby były piękne zarodki. kiedy dostaniecie info z laboratorium?


Pole a jaki jest koszt takiej wizyty i kasku? kurcze 23 godz na dobę. mam nadzieję że Kiciuś będzie taki dzielny cały czas:-)

przyszło do nas załamanie pogody. pada deszcz, chmury ciemne, ale powietrze rześkie nareszcie
 
reklama
MagdaM no wlasnie jeszcze nie weszlam bo jest opoznienie, nie lubie tych wieczornych wizyt. M na mecz sie spieszy. Lubie sie umawiac np na 15- ta jak doktorek zaczyna przyjmowac bo wowczas trudno o opoznienie ;)
 
Do góry