reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Kasik czy nie ma aby jakiegos związku ze stymulacja, zmianami hormonalnymi itd
Kobiety w ciazy czesto maja bakterie w moczu i nie wiem z czego to wynika. Ja do pewnego momentu miałam czysto a potem OT tak z nikad miałam bakterie.
Magdo pierwsza wizyta ocena jest darmowa i dopiero po niej podejmuje sie decyzje. Dla Polaków 2.300€.
Zapytalam lekarza dlaczego skoro na stronie chyba jest od 900€.
Ale okazało sie, ze to dlatego, ze my w tej cenie mamy od A do Z. Kask, wizyty lekarskie, potem dopasowywanie i kolejne przeróbki kasku.
Niemcy maja wszystko oddzielnie. Ze względu na kasy chorych. Jedne refundują im wszystko, inne tylko wizyty lekarskie, jeszcze inne jakis procent czegoś.
W każdym razie mama bliźniaczek mi powiedziała, ze jest w złej kasie chorych bez refundacji kaskow i musieli zapłacić za nie 3.600€.
 
reklama
Kobitki mam takie pytanie od babeczki z innego watku Czy hsg i histeroskopia to to samo? Bo coś mi się kojarzy że kiedys pisalyscie o różnicach. Może naklepać to jeszcze raz?
 
Dziewczynki zaczynam stymulacje :) Leki kupilam na dole w aptece i zaplacilam 800 zl. za 2x 1200 j menopuru i 6 x gonapeptyl :) Jestem w szoku bo mam az 15 pecherzykow, bardzo dziwne bo do tej pory mialam max 5. To dopiero 1 dc wiec chyba moga nie wszystkie.rosnac. Doktorek tez byl w szoku :) Za 7 dni podgladanie i decyzja kiedy punkcja.

Milega hsg i histeroskopia to dwa rozne badania. Przy hsg sprawdza sie tylko droznosc jajowodow podajac kontrast a histeroskopia jest pod narkoza i bardziej inwazyjna. Sprawdza sie wnetrze macicy, pobiera wycinek itp. Co do komorek to wybieraja 6 i zapladniaja je. A co postanowilas zrobic z reszta? Mrozisz, do adopcji, niszczysz czy do celow naukowych?

Smerfeta czekam na relacje z dzisiejszej wizyty.
 
Nie odpowiem na Twoje pytanie Mileno bo ja robiłam inv jak jeszcze nie było dofinansowania. U mnie po prostu lekarka pytała ile zapladniamy i jaka metodą.
W refundacji na pewno jakos jest to uregulowane.

Natomiast co do drugiego pytania to jedno jest badaniem droznosci jajowodów. Wpuszczają kontrast i potem zdaje sie rtg sprawdzają jak wyglądają.
Drugie to badanie budowy macicy, wprowadzają specjalny przyrząd, ktory jak kamera ogląda wnętrze. Czyli budowa macicy i jej kształt,obraz endometrium, pobierają tez próbkę endometrium aby sprawdzić zgodność z dniem cyklu oraz potem idzie do badania czy nie ma tam niczego niepokojącego.
Tak na szybko, ale pewnie dziewczyny napiszą lepiej i bardziej szczegółowo.
 
reklama
No to Kasik :happy: Dajesz!!!
Moze taki prezent na urodziny dostałaś;)
Jednym słowem "bedzie zabawa, bedzie sie działo" itd
Juz nie puszczam od teraz kciukow:-)
 
Do góry