reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
reklama
Dziękuje dziewczyny za miłe powitanie :) Dodzwoniłam się do lekarza i dowiedziałam się że zamiast na 3 dni do szpitala od nowego roku wystarczy isc na 1 dzien ale jakis zastrzyk robi się samodzielnie ( ok. 27 zł) wiecie coś więcej o tym. Robiłyście sobie ten zastrzyk? Ja wcześniej miałam problemy z torbielami na jednym jajniku- ale same sie wchłoneły. Monitoringu nie miałam ale jak chodziłam do gina to zawsze jeden pecherzyk był większy i rozmiary też miał ok. Nigdy nie byłam sprawdzać czy pekł. Miałam też badania hormonow - wszystkie wyszły ok.
Już się pogubiłam i nie wiem, czy ktoś odpisał :-p, więc jeszcze napiszę - ten zastrzyk to Pregnyl lub Ovitrelle
 
Queen oby dni do wysokiej bety minęły jak najszybciej :tak::-):tak:

Leemonca dziwna sprawa z tym zastrzykiem :confused: Może to jakaś nowa metoda. Lekarz operował dniami cyklu czy dniami tygodnia, czy datami? Może to Ty coś pomyliłaś? A to był zastrzyk domięśniowy? Ja go akurat nigdy nie brałam, na pęknięcie Diphereline, Gonapeptyl, Choragon (najtańszy) lub Ovitrelle.


Anika Ovitrelle kosztuje około 65 zł.
 
Milena - chodzi mi o to ze z dojazdem mi tyle czasu zajęło - 20 godzin :) IUI

No niby nierówny ale ja nam zawsze 28 dni.... Jak sie o jeden przesunie toni tak załapie sie na urodzinki :)
 
Emenems to , że cykle są równe nie oznacza, że owu jest zawsze w tym samym dniu cyklu. Ja przed IUI miałam najwcześniej w 8 dc a najpóźniej w 13 i to podczas stymulacji.

Joasik jesteś tą szczęściarą, która ma IUI na nfz, gratuluję. Wiem, że jak dziewczyny chodziły na IUI do szpitala to czasami były tam 2-3 dni bo lekarz chciał się wstrzelić w pękanie pęcherzyka i co kilka godzin robili usg. Nie bój się clo to tani i bezpieczny lek. Ja początkowo brałam clo na pęcherzyki przy starankach naturalnych bo jeszcze wtedy nie badaliśmy nasienia i nie wiedzieliśmy, że tutaj też jest problem. Dobrze dziewczyny radzą, żebyś zrobiła badanie AMH, nie jest tanie ale w Twoim wieku (jestem od Ciebie starsza o 4 lata, nick się przeterminował, więc mam nadzieję, że się na mnie nie obrazisz) rezerwa może być obniżona a to oznacza, że trzeba się spieszyć. W inny sposób się tego nie dowiesz. Jeżeli okazałoby się, że AMH jest ok możesz spokojnie się starać, bez pośpiechu, w przeciwnym razie każdy cykl jest na wagę złota :tak: Uwierz mi, wiem o czym mówię. Gdybym kilka lat temu wiedziała, że jest takie badanie (to zwykłe pobranie krwi, tylko na wynik czeka się czasami nawet 2-3 tygodnie) to zamroziłabym sobie komórki i teraz miałabym jak znalazł do ivf a tak muszę się stymulować końskimi dawkami hormonów a i tak najwięcej miałam 3 dojrzałe komórki.
 
od jutra łykam clo, w piątek 8 dc jadę na monitoring jajeczka, póżniej w poniedziałek i zobaczę co mi lekarz powie na kiedy iui. na razie jestem ciemna w tej terminologii bo myślałam, ze wszystko łatwo pojdzie. To AMH robi się na czczo?
 
Leemonca ja co prawda juz nie nalerze do tego wątku ale cos mnie tunelu i weszlam i widze ze chcesz skorzystać z genesis w Bydgoszczy, więc odradzam, po pierwsze koszt masakryczny , podwójny, wizyta u lekarza 350 zł a opóźnienie 3 h i lepiej, a sam koszt IUI to jakies 1500zl, jezeli jesteś z okolic Torunia to moge polecić ci lekarza ktory robi IUI w lubiczu w Toruniu, jak cos odezwie sie na PRV
dziewczynki 3 mam kciuki zeby IUI wam wystarczyło do uzyskania uprawnionego szcescia :)
 
reklama
Kasik wiem o co chodzi ale ja mam wczesne jajeczkowania, zawsze tak mam, zreszta nawet jak bedzie w 14dc to i tak zdążę :) boje sie tylko zeby ten lot nie wpłynął zle- ja ogolnie nie nam problemow z latanianiem, w sensie stresu bo kilkanaście razy w roku od kilku lat , chodxi mi tylko o przrciazenie w czasie startu
 
Do góry