reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Qween to niech Twoje Szczescie pozostanie pod sercem przez 9 m-cy. Moze jakies male przekupstwo ;)
Leemonca zgadzam sie z Queen. Pecherzyk rosnie ok.2mm na dobe, a peka jak ma dwadziescia-dwadziescia pare mm po ok.36h od zastrzyku. Ja mialam usg przed iui.
 
reklama
Leemonca ja nie jestem kto wie jakim ekspertem ale tak jak Queen uważam ze twoj lekarz dziwnie postępuje. Ja miałam iui zaraz po tym jak moj doktorek wrócił ze szkolenia na którym temat zastrzyku byl poruszany i ze teraz zaleca się zastrzyk nawet do 24h przed iui. Do tego ja dzień przed miałam pecherzyk 24mm a w 9dc 17 mm. Nie wiem dziwnie to ale trzymam kciuki pewnie lekarz wie co robi. A gdzie wogole podchodzisz? Leemonca a Ty chyba miałaś szukać iui na nfz czy mi się coś poplątalo?
 
Witajcie. To moj pierwszy post. w tym miesiącu skończyłam 34 i od roku staramy się z mężem o dzidzie. Ja miałam robione HSG oba jajowody drożne mąz ma super parametry nasienia- a ciaży brak. Trzy miesiace temu dostałam clo, ale go nie brałam bo chciałam sprobowac naturalnie. Cykle mam w miarę regularne, na paskach owulacja zawsze wychodziła. Jutro chcę wziasc pierwszy raz clo ( 5 dzień cyklu), bo zdecydowalismy sie na inseminacje. Mam do Was dziewczyny pytanie czy zawsze trzeba brac cos na wspomaganie przed inseminacją? Jestem taka pełna obaw, a do lekarza nie mogę się dodzwonic.
 
Dziewczyny no ja w ogóle nie jestem ekspertem i dlatego szukam informacji.
Queen - już bardziej nie da mnie się zdenerwować, bo przez to wszystko jestem kłębkiem nerwów.
Nie wiem czy lekarz się pomylił, czy może chciał podać pregnyl żeby przyspieszyć/zintesyfikować wzrost pęcherzyka (o ile coś takiego w ogóle może mieć miejsce).
ledybea - właśnie o to takie info mi chodzi, kiedy mniej więcej pęka pęcherzyk. Niby - jeżeli w 6 dc pęcherzyk miał ok 10mm to teoretycznie do dnia planowanej iui w 12 dc miałby ok 22 mm (jeżeli rośnie ok 2mm na dobę) ale w takim przypadku powinnam przyjąć pregnyl w 11 dc - poprawcie mnie jeżeli się mylę....
Milena87 - ja się właśnie obawiam, że lekarz coś pomylił. Chciałam szukać iui na NFZ, ale w okolicach mojego województwa nie ma na to szans, postanowiliśmy więc zrobić to prywatnie. Lekarz, który przymuje w mojej przychodni to dr Lech Mizarewicz z Torunia. Inseminacja ma odbyć się w prywatnym gabinecie. Lekarz ma dobre opinie....sama już nie wiem. Jutro postaram się dodzwonić do Kliniki Leczenia Niepłodności Genesis w Bydgoszczy, ponieważ informacje na ich stronie są bardzo skąpe. Nie ma kompletnie nic na temat zabiegów prywatnych, kosztów i procedur...
Jeszcze zanim zaczęłam już się podłamałam...
Tak jak mówiłam popracujemy dziś naturalnie (24 h po zastrzyku, ale w 9 dniu cyklu i może w 11)
Mam zamiar wymusić na lekarzu usg aby sprawdzić czy pęcherzyk jest czy go nie ma... A zastanawiałam się nad tym, czy przyjmować pregnyl w ten dzień, czy samowolnie przesunąć zastrzyk....

joasik01 - witaj. Powodzenia....mam nadzieję, że u Ciebie początek będzie lepszy niż u mnie

Dziewczyny - czy któraś jest z kujawsko-pomorskiego i ma info na temat klinik w Bydgoszczy lub Toruniu?
 
Joasik co by ci napisać ja miałam pierwsza iui i tez miałam clo czy to konieczne nie wiem ja ze względu na niedroznosc jednego jajowodu chciałam. Wiem ze Hsg od histeroskopi różni się ale ja miałam to drugie i tez niby miałam jajowody drozne kilka miesięcy po zabiegu zrobili mi laparoskopie i okazalo sie ze mialam straszne zrosty i tylko na prawym udalo sie udroznic takze ja straciłam zaufanie do histeroskopii. Nie zrozum mnie źle i nie obraź się ale masz 34 lata i na twoim miejscu nie zastanawialabym sie na stymulacja i po prostu bym brała (zresztą biorę) robiłaś jakieś inne badania? dziewczyny pod powiedziecie jakie może zrobić?
 
Czesc Joasik :) życzymy szybko wysokiej bety. Amh robiłaś?

Powinnas próbować z clo przed inseminacja - taniej :D nie ma co sie bać - postaw sobie pytanie jak bardzo chcesz miec dziecko - jak bardzo to nie czekaj z zabiegami... Jak pomyśle ze na poczatku przekladalam sex " bo chce se wypić na slubie kuzyna" to śmiech mnie ogarnia :D
Nie na co czekać, uważam ze stymulacja przy IUI zwiększa powodzenie i trzeba próbować, szybciej poznacie przyczynę.

Monitoring cyklu robiłaś?
 
Leemonca a co pisze na ulotce???
Ja chyba bym samowolnie przesunela termin zastrzyku ;) ;) ;)
Ja w dzień inseminacji na usg miałam pecherzyk co mogłoby oznaczać ze mial juz 26 mm ((jeżeli przyjmiemy te 2mm na dobę) to nie jest takie pewne czy ten twój mając 22mm by pękł.
Niestety o toruniu wiem tyle że mieszkal tam Kopernik a o Bydgoszczy że jest tam Frosta ;) ;) ;) Powodzenia
 
Dziękuje dziewczyny za miłe powitanie :) Dodzwoniłam się do lekarza i dowiedziałam się że zamiast na 3 dni do szpitala od nowego roku wystarczy isc na 1 dzien ale jakis zastrzyk robi się samodzielnie ( ok. 27 zł) wiecie coś więcej o tym. Robiłyście sobie ten zastrzyk? Ja wcześniej miałam problemy z torbielami na jednym jajniku- ale same sie wchłoneły. Monitoringu nie miałam ale jak chodziłam do gina to zawsze jeden pecherzyk był większy i rozmiary też miał ok. Nigdy nie byłam sprawdzać czy pekł. Miałam też badania hormonow - wszystkie wyszły ok.
 
Nie kumam po co na 3 dni do szpitala, na IUI?!!

Ten zastrzyk to każda z nas jest ekspertem :) igiełka cieniutka, nic nie czuć, zero, gotowy zastrzyk kupujesz i tyle;)
 
reklama
Do góry