reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Ja prywatnie u androloga Andrzeja Rogozy w Gdańsku. Wiec myślisz ze jak mi zrobi takie badanie i beda drożne to bedzie ok?? no a jak nie beda drozne to trzeba bedzie zrobic ta drożność i wtedy te IUI. Moze on specjalnie nic nie proponuje zeby kilka razy robic IUI, kurde juz nie wiem co myslec...Chwala go ludzie jako lekarza, babki maja swoje dzidziulki po leczeniu u niego kurde no nie wiem...
 
reklama
Dobrze jest zrobic badanie bo jesli masz niedrozne jajowody to bez sensu wydawac kase na iui..moze byc tak ze podczas hsg ci udroznia, jesli nie to pozostaje laparoskopia a jesli i to sie nie uda to pozostaje in vitro...moja kolezanka po hsg miała stwierdzona niedroznosc i robili in vitro..mam sliczne bliznieta
 
Ja prywatnie u androloga Andrzeja Rogozy w Gdańsku. Wiec myślisz ze jak mi zrobi takie badanie i beda drożne to bedzie ok?? no a jak nie beda drozne to trzeba bedzie zrobic ta drożność i wtedy te IUI. Moze on specjalnie nic nie proponuje zeby kilka razy robic IUI, kurde juz nie wiem co myslec...Chwala go ludzie jako lekarza, babki maja swoje dzidziulki po leczeniu u niego kurde no nie wiem...

Rogoza mi robił HSG czyli drożność - nie jest to przyjemne badanie ale pan dr był mega delikatny. Jeżeli już rodziłaś lub poroniłaś to do IUi wymagana jest drożność jeżeli okaże się że jajowody nie są drożne cała IUi pojdzie w cholere.
Mam koleżanke która leczyła się u niego zaszła w pierwszą ciąże niestety dziewczynka urodziła się z wadą serca i zmarła. Potem miała robione HSG tez przez Rogoze i zaszła w ciąże. Lekarz ma dobrą opinię i zna się na rzeczy :) Zaufaj mu. Nie sugeru się forum bo każda kobieta to inny przypadek :) a my nie jesteśmy lekarzami przecież. Trzymam kciuki za IUi
 
Iza - gdy masz niedrozne jajowody, to IUI nic nie da, wiec lepiej sprawdzic czy jest droznosc przy pomocy laparoskopii lub HSG, bo jak IUI nie wyjdzie to bedziesz sie zastanawiac, czy przypadkiem przyczyna nie jest niedroznosc. Inaczej lekarz nie moze stwierdzic, czy masz drozne a np przebyte operacje w obrebie otrzewnej, zapalenia przydatkow, wylany wyrostek zwiekszaja prawdopodobienstwo ze jest niedroznosc. Ja mialam najpierw IUI i jak nie wyszlo, to wszytsko zwalilam na to ze prawdopodobnie mam niedrozne jajowody, miesiac pozniej na laparoskopii okazalo sie ze jednak sa drozne
 
Rogoza mi robił HSG czyli drożność - nie jest to przyjemne badanie ale pan dr był mega delikatny. Jeżeli już rodziłaś lub poroniłaś to do IUi wymagana jest drożność jeżeli okaże się że jajowody nie są drożne cała IUi pojdzie w cholere.
Mam koleżanke która leczyła się u niego zaszła w pierwszą ciąże niestety dziewczynka urodziła się z wadą serca i zmarła. Potem miała robione HSG tez przez Rogoze i zaszła w ciąże. Lekarz ma dobrą opinię i zna się na rzeczy :) Zaufaj mu. Nie sugeru się forum bo każda kobieta to inny przypadek :) a my nie jesteśmy lekarzami przecież. Trzymam kciuki za IUi
No i własnie dlatego nie sądzę zeby ściemniał w jakiś sposób... ja sie lecze u niego od 7 lat z przerwami teraz jak byłam ostatni raz miesiąc temu po badaniu mojego K od razu powiedział , ze nie bedziemy dłużej czekac i zrobimy IUI, własciwie my tez juz chcieliśmy, bo ile mozna czekc..., teraz jak pojde to sie dogadamy:)
Ile kosztuje takie badanie ???
 
No to bede musiała z nim pogadac, no bo bez sensu 5 razy płacic za to samo...ale czemu wczesniej nic nie poweidzial, tylko sama musze to od niego wyciągac??? jemu zależy na kasie a mi na czasie i efekcie. Ojjjj zawsze cos jak nie urok to s.....
 
Iza - leczysz sie u niego 7 lat na nieplodnosc i nadal nie zmienilas lekarza??? czy generalnie chodzisz do niego na wizyty?
No lecze sie u niego od 7 tat, ale z przerwami, czasami nawet 6 miesiecy, bo mój K był na kontraktach, po 3-6 miesiecy wracał na 2 i znowu jwchał wiec jak tylko był w domu to latalismy ze by porobic wszystkie badania. Leczyłam sie u wielu lekarzy którzy twierdzili, ze wszystko ze mna ok i ze nie widza powodu, dlaczego nie zachodze w ciążę, a on juz po 3 wizycie i badaniach, monitoringu stwierdził od razu, ze mam syndrom luff i potrzebna jest stymulacja. Ale jak juz sie zabieralismy do stymulacji to okazywałło sie ze mój k musi wyjechac i tak w kółko , a jak juz był w domu to sie okazywało ze ma złe wyniki nasienia. No a teraz kiedy wyniki perfekt, jest w domku, to możemy działac, tylko sie dziwie ze wczesniej lekarz mi nie zaproponowal drożności jajowodów hmmmm, jak pojde to sie wszystkiego dowiem:)
 
reklama
Iza - ja tez mam ten syndrom niepekajacych pecherzykow i tez dopiero obecny lekarz to stwierdzil, przyczyna jest bardzo wysoka prolaktyna po podaniu tabletki metoclopramidu. Czyli winny jest stres.
To musi byc to meczace, tyle czasu czekac az wroci maz i jak na dobre zaczniecie starania to znow musi wyjechac:/
 
Do góry