reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

irlandzki paszport dla malucha

Mapas, Aga_Natalia, dzięki dziewczyny za uświadomienie tych procedur w Polsce, dobrze wiedzieć na przyszłość :tak: bo jak znam swój charakterek to pewnie też bym naskoczyła na urzędniczkę :zawstydzona/y:


biola, tutaj za każdy akt płacisz 8e, nawet za ten pierwszy (o ile dobrze pamiętam...).
Co do paszportu to wszystko załatwiasz przez pocztę, nie bój się - dokumenty Ci nie zginą, wszystko odeślą. Jeśli mimo tego wolisz osobiście przejść się do office to zanim tam się wybierzesz upewnij się że pod danym adresem przyjmują interesantów (bo np może tak być że adres jest tylko do korespondencji, a ludzi osobiście tam nie przyjmują :sorry2:).


A powiedzcie mi...bom ciekawa, a nikt nie odpisał... jak to jest z tą rezydenturą tutaj? Zdaje się jakieś egzaminy? Czy ma się ją z tzw przydziału (po iluś tam latach bytności tutaj)?
 
reklama
zresztą wszędzie gdzie czytam taki mały osobnik,który dostaje paszport irlandzki ma wpisane Nationality:Irish,szkoda,że Pani monika44 nie wytłumaczyła dlaczego tak jest i jak to się ima do zdawania egzaminów na rezydenturę :blink:

Zresztą można sobie poczytać
Department of Foreign Affairs - Passports for Children

a tutaj dowód:
The citizenship entitlement of every person born on the island of Ireland on or after 1 January 2005 is governed by the citizenship of the person's parents at the time of the person's birth or the residency history of one of the parents prior to the birth.
 
Witajcie - ja tylko tak dla wyjaśnienia i potwierdzenia - rzeczywiście aby wyrobić jakikolwiek dokument w Polsce (czy to akt urodzenia dziecka, czy akt ślubu) trzeba przedstawić i zostawić jeden egzemplarz irlandzkiego aktu, plus tłumaczenie na język polski (i jeśli w nazwisku są polskie znaki, to ja musiałam jeszcze dołączyć akt urodzenia ojca dziecka, żeby sprostować tę literkę).
 
Czesc dziewczyny! Jestem nowa na tej stronce i dopiero sie klimatyzuje. Mam do was pytanko w zwiazku z paszportem dla dziecka. Kilka miesiecy temu odmowili nam paszportu dla syna (4 lata), chcielibysmy ponownie zlozyc wniosek. Co powinnismy zrobic, znow zaczac wszystko od poczatku tzn. wyslac wszystkie dokumenty i aplikacje??? Dzieki za wszelkie odpowiedzi
 
Czesc dziewczyny! Jestem nowa na tej stronce i dopiero sie klimatyzuje. Mam do was pytanko w zwiazku z paszportem dla dziecka. Kilka miesiecy temu odmowili nam paszportu dla syna (4 lata), chcielibysmy ponownie zlozyc wniosek. Co powinnismy zrobic, znow zaczac wszystko od poczatku tzn. wyslac wszystkie dokumenty i aplikacje??? Dzieki za wszelkie odpowiedzi
to chyba zależy od tego ile lat byliście w Irlandii przed narodzeniem się syna,jeśli krócej niż 3 lata to raczej nie macie szans :no:
 
reklama
Wraz z mezem jestesmy w irlandii prawie 5 lat a synek ma ponad 4 latka. Mamy jeszcze coreczke ktora rowniez sie tutaj urodzila. To w takim razie dzieci urodzone w irlandii ile lat musza zyc zeby starac sie o paszport irlandzki? Nie dostana bo rodzice nie mieszkali od 3 do 4 lat w irlandii przed ich urodzeniem?:wściekła/y: Wiecie cos na ten temat:-(?
 
Do góry