reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Intymnie po ciąży

to ja z doświadczenia ;-) powiem: po pierwsze spontaniczność, po drugie akceptacja, po trzecie czułość. My mieliśmy bardzo długa przerwę bo w sumie od 5 miesiąca ciąży tylko się przytulaliśmy..
 
reklama
My od początku ciąży mieliśmy zakaz, potem w drugim trymestrz dyspensa ale na krótko a potem znów celibat. Teraz jakoś jeszcze nie czuję się na siłach mimo że nie byłam cięta ani nic..psychicznie nie jestem gotowa chyba...
 
a ja sie tak martwie tym moim brzuchem i raną, że nie myśle o seksie.... tzn mysle, ale na mysleniu sie konczy. do tego dol z powodu karmienia, mam wrazenie ze nikt mnie nie rozumie. niby chcialabym pofilowac z A. ale nei czuje sie na silach....
i co z tymi odchodami. moze sie jeszcze utrzymywac sluz podbarwiony
?
 
Sivle podejrzewam że tobie podobnie jak i mnie rozeszły się szwy chyba że w ogóle poszły, ja po pierwszym dziecku nie bardzo po tygodniu wiedziałam gdzie byłam szyta natomiast teraz miałam dużo szwów bo córa miała 4200g i niestety w kilka godzin po porodzie chodziłam, siadałam i jeden szew się mi rozszedł...poszłam z tym do gina i powiedział mi że szwy wew. są ok tylko jeden zewnętrzny się rozszedł, nie wygląda to pięknie, jak na początku popatrzyłam sobie w lusterko to nie wiedziałam gdzie co mam, a małż był lekko przerażony, teraz już się przyzwyczaiłam że nie jest to piękne, mąż pociesza że całkiem całkiem-jasne! a w końcu to nie do oglądania :) bardziej od urody bałam się wypadającej macicy, nie trzymania moczu, czy pochwy jak wjazd do stodoły ale brzydka blizna mi już tak nie wadzi. Rady są dwie plastyka pochwy lub kolejne dziecko :) Ale ja na trzecie bobo się nie piszę. Byłaś z tym u gina?
No właśnie z tego co widzę to w środku mam zeszyte... nie do końca ale coś jest zeszyte. A na wierzchu totalnie się rozszedł szew:( Szyła mnie położna... no i co teraz do niej mam iść z pretensjami? Myślę, że zdecyduję się na plastykę pochwy bo nie mogę zaakceptować tego jak to wygląda.. Gdybym miała bliznę, nawet dużą to nie zawracałabym sobie nią nawet głowy. Ale blizny nie mam tylko wielkie rozcięcie...
 
Byłaś z tym u gina? Ktoś fachowym okiem powinien to obejrzeć, do szpitala też bym poszła tam gdzie rodziłaś chociaż na pewno się niczego nie podejmą...patowa sytuacja
 
czy ktoras z was miala wymrazana nadzerke? mi w ciazy stwierdzl gin duza nadzerke, teraz mowi ze cos z tym trzeba zrobic. .
ja miałam wymrażaną. Po pierwsze - nie daj sobie wypalać! TYLKO wymrażanie.
Sam zabieg w gabinecie gina (bezpłatny!!!!!!!!) trwał może trzy minuty, czułam tylko takie rozpieranie, a potem dostałam receptę na baaaardzo drogie globulki (żeby się lepiej goiło), których nie brałam, a i tak się świetnie zagoiło. Po tygodniu wizyta kontrolna i super - zero problemów o tej pory.
 
reklama
Ja nadżerkę miałam usuwaną laserem dwa miesiące przed zajściem w ciąże. Rewelacja, jeśli chodzi o zabieg, ale czy skuteczny? Niby w ciąży nadżery nie było, teraz doktorek też nic o niej nie mówi. Zobaczymy co będzie dalej.
Dzisiaj byłam u doktorka, zagojone wszystko, ten guzek to norma, jakby bolało to wtedy będziemy się martwić. Bąknął coś też, że to mogło endometrium wrosnąć się w ranę.
Oprócz tego założyłam sobie NuwaRing nie całą godzinę temu i zastanawiam się czy sobie wmawiam, ale jakby nogi mi drętwiały i napady gorąca nachodziły. Ech chyba sobie wmawiam. Ciekawa jestem jak to zda egzamin przy współżyciu, bo ja mam dość płytką pochwę i hmm dość blisko wejścia jest to wyczuwalne. Ciekawe czy chłop wyczuje i będzie mu przeszkadzać?
 
Do góry