reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Intymnie po ciąży

Widzę, że nie jestem sama z tą sklerozą;)
MADLEIN - ten NuvaRing ma jakieś skutki uboczne (poza tyciem)? Jak się czujesz podczas jego stosowania? Bo mnie te kwestie najbardziej przerażają zazwyczaj...
 
reklama
Ja tabletki będę brać, bo jakoś z gumką nie lubię;) Tabletki brałam przed ciążą jakieś 8 lat i po odstawieniu nie było problemu z zajściem w ciążę. Zastanawiam się też nad spiralą, ale jestem po CC to tak od razu chyba nie można jej zakładać. Do gin idę dopiero 15 grudnia. Nie wiem jak to jest u Was, ale jestem 5 tyg po CC i nadal krwawię. Trochę długo to trwa;/
 
ja dzisiaj byłam na pierwszym przegladzie;D niestety.... zielone światło dla męża;))) on uchachany a ja kombinuje jak mu to wybić z głowy (czy główki?;))) cytologia pobrana, a jak mi ten wziernik zamontowała to myslałam że zejdę z fotela i wyjdę z siebie...:///


Ja tabletki będę brać, bo jakoś z gumką nie lubię;) Tabletki brałam przed ciążą jakieś 8 lat i po odstawieniu nie było problemu z zajściem w ciążę. Zastanawiam się też nad spiralą, ale jestem po CC to tak od razu chyba nie można jej zakładać. Do gin idę dopiero 15 grudnia. Nie wiem jak to jest u Was, ale jestem 5 tyg po CC i nadal krwawię. Trochę długo to trwa;/
rozmawiałąm na ten temat ze swoja dzisiaj i można jak najbardziej tylko musisz mieć aktualna cytologię, a przed założeniem jeszcze robi sie usg i test ciążowy(!) bo mirena nie powoduje poronienia i coś tam coś tam, więc trzeba byc pewna ze nie jest sie znowu w stanie "błogosławionym". zastanawiam sie nad spiralą bo mimo ze normalnym tabletkom ufam (6 lat prawie, ciaża w drugim podejsciu po odstawieniu), ale tym dla karmiącym z konieczmością BARDZO REGULARNEGO brania to juz niekoniecznie... dostałam receptę na Azalię, ale nawet JEŚLI się ugne naciskom mojego samczyka to gumka do tego na 100% będzie...

dziewczyny, po tych tabletkach kiedy można coś kombinować z mężem? tzn kiedy działanie jest juz pewne? orientujecie się?

aha, guzik, mi przestało się czerwienić dosłownie kilka dni temu, a jutro mija 8 tygodni!!!
 
a ja pierwszy raz w zyciu biore od tygodnia tabletki anty. Dzis zjadam ostania z listka wiec sie szykuje okres. Tak fajnie było bez niego hehe.Najgorsze ze na poczatek dostałam recpte na dwa opakowania w tym miesiacu bede musiała przebijac sie przez poł wawy do lekarza. Jak byłam w ciazy to jezdziam pociagiem i 30 minut od wyjscia juz byłam ale z wózkiem jade autobusem godzine. tragedia.
Wozek jest za ciezki aby go wciagnac na peron a potem do pociagu i tak samo przy wysiadaniu i wyjsciu z peronu. Moja stacja jest pierwsza pob blokiem wiec czesto nie ma ludzi i nikt moze nie pomoc ani na schodach ani przy wsiadaniu do pociagu. Dodatkowo dowiedziałam sie ze jak sie ma wozek albo nosidełko z dzieckiem to mimo ze sie nie płaci to trzeba przy kasach pobrac jakis bilet zero bo inaczej moze konduktor wlepic mandat. Juz raz jechałam z fotelikiem pociagiem do kolezanki i mnie konduktor poinformował ze powinnen kare mi wypisac ale mnie pouczy. W zyciu bym nie wiedziała ze tak trzeba. A zołza z okienka widziala jak kupowałam biet dla siebie ze jestem z dzieckiem i nie powiedziała powinnam bilet zero od nie pobrac.
 
MADLEIN - ten NuvaRing ma jakieś skutki uboczne (poza tyciem)? Jak się czujesz podczas jego stosowania? Bo mnie te kwestie najbardziej przerażają zazwyczaj...

Makuć na początku czułam jeszcze mrowienie w nogach, ale to tylko reakcja mojego organizmu, tak samo było przy próbie brania yasminelle parę lat temu. Po jakimś tygodniu to przeszło. No i plamiłam od 2tyg stosowania, ale często się tak zdarza przy pierwszym krążku. We wtorek będę zakładać drugi i mam nadzieję, że to już się nie powtórzy.
A samopoczucie totalnie bez zmian, żadnych bólów głowy, płaczliwości, bólów piersi, depresji...
Jeśli chodzi o hormony to zawsze trzeba dać sobie trzy cykle, bo w tym czasie organizm przystosowuje się do nowej sytuacji.
 
reklama
Ja po wizycie u gin, dostałam Azalię i zielone światło ale jakoś ostatnio próbowaliśmy i bolało mnie :( kiedy to przejdzie?
 
Do góry