reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wyniku pappa

reklama
Nifty robiłaś bo wyszła Ci zła pappa czy niezależnie od tego badania? Ja teraz czekam na wynik pappy i ze względu na wiek obawiam się że wyjdzie duże ryzyko. Trochę mnie tez stresuje ze pappa wykrywa tylko 3 choroby....Naczytałam się w necie historii o tym że na połówkowych dziewczynom wychodziły choroby dzieciaczków pomimo prawidłowego przebiegu ciąży i to mnie już całkiem zmartwiło...
Prenatal TestDNA robiłam z powodu złego wyniku testu PAPP-A. Rzeczywiście papp-a nie wykrywa wszystkich chorób, co dla z nas może być stresujące. Też słyszałam historie o tym, że podczas badań połówkowych wykrywano problemy, mimo wcześniejszego prawidłowego przebiegu ciąży, dlatego to mnie skłoniło do wykonania badan prenatalnych, aby mieć pewność co do zdrowia naszej kruszynki. Trzymam kciuki i oczywiscie jesli tylko finanse pozwalaja zachecam do ich wykonania, spokoj jest dla nas szczególnie potrzebny w tym czasie.
 
Jeśli jest podejrzenie jakiś wad to amniopunkcja powinna być wykonana ( ostatecznie my same podejmujemy decyzję czy chcemy wykonać ) ale ryzyko poronienia jest minimalne a jeśli potwierdzi się że jest coś nie tak to wtedy wiadomo jaki szpital wybrać i personel również wie jak indywidualnie podejść do kobiety ciężarnej w takiej sytuacji .
 
U mnie test pappa pokazał wysokie ryzyko (na podstawie zmierzonej przeciernosci karkowe NT). Lekarz przy badaniu mówił że według niego wszystko jest w porządku . Dla świetego spokoju wykonałam veracity (moja gin prowadząca zaproponowała).
 
To dlaczego żałujesz że nie zrobiłaś amnio?

Bo to badanie powiedzą w 100% czy dziecko nie ma wad genetycznych. Dla mnie to ważne by cieszyć się ciąża.

Testy typu nipty czy pappa nie dają takiej pewności więc jak dziecko miało krótkie nogi to nadal był strach, że coś może nie być w porządku 🤷‍♀️

Niestety amniopunkcje można zrobić prywatnie też tylko ze wskazaniami
 
Do góry