reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2022

Widzę ze masz duza wiedzę i mam pytanie. Po pierwszej IUI nie mialam zadnych lekow, po drugiej dostalam luteinę . Rozumiem ze mam za niski progesteron? Robilam badania w 9 dniu cyklu,mialam wtedy pęcherzyk 16mm. IUI mialam w 13dc. wstawie zdjecie wyników z 9 dc.
Progesteron przed owu masz ok, on rośnie dopiero jak nastąpi owulacja. Musiałabyś zbadać mniej więcej 7 dni po owulacji - wtedy będzie wiadomo czy jest ok.

Po procedurach wspomaganego rozrodu rutynowo dają jakąś formę progesteron - tak na wszelki wypadek. Jeśli nigdy nie badałaś to wcale nie znaczy, że Twój naturalny nie jest ok :).
 
reklama
Progesteron przed owu masz ok, on rośnie dopiero jak nastąpi owulacja. Musiałabyś zbadać mniej więcej 7 dni po owulacji - wtedy będzie wiadomo czy jest ok.

Po procedurach wspomaganego rozrodu rutynowo dają jakąś formę progesteron - tak na wszelki wypadek. Jeśli nigdy nie badałaś to wcale nie znaczy, że Twój naturalny nie jest ok :).
Dziekuje 🥰
 
Prócz tego co napisała @Karolina_Gdynia mogę dodać, że przed inseminacją należy mieć komplet badań. U mnie było to:
- cytologia
- drożność jajowodów
- biocenoza pochwy
- chlamydia
- AMH i podstawowe badania hormonalne
U partnera:
- badanie nasienia poszerzone o test HBA i stres oksydacyjny

W lipcu podchodzę pierwszy raz wiec zobaczymy co to będzie :)
I jak, kiedy IUI ?
 
I jak, kiedy IUI ?
Najprawdopodobniej w poniedziałek. Mam wizytę rano i od razu podejmiemy decyzje czy to już czy ewentualnie we wtorek. Dostałam na weekend zastrzyk Fostimon w ramach stymulacji. Tak więc kwestia kilku dni i powinno być po wszystkim :) Ty już jesteś po drugiej próbie, prawda?
 
Najprawdopodobniej w poniedziałek. Mam wizytę rano i od razu podejmiemy decyzje czy to już czy ewentualnie we wtorek. Dostałam na weekend zastrzyk Fostimon w ramach stymulacji. Tak więc kwestia kilku dni i powinno być po wszystkim :) Ty już jesteś po drugiej próbie, prawda?
Tak, w poniedzialek mialam drugie podejście 🤪teraz czekanie
 
Cześć, dziewczyny,
Dzisiaj miałam pierwszą inseminację nasieniem męża. Od wczoraj zakatarzona no i kaszel bo spływa.., martwię się że to wpłynie negatywnie....
Po jakim czasie robiłyście 1 test?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć Dziewczyny. Po jakim czasie od inseminacji zaczęlyscie brać progesteron? Od razu po zabiegu czy dzień później by niec pewność, ze jest po owulacji?
Jakie były Wasze zalecenia?
 
Do góry