reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2022

hej wszystkim :)
Po 5 latach starania się o dziecko " na własną rękę" bo człowiek miał nadzieję "tym razem się uda" , " to jeszcze nie odpowiedni moment" itd ..... zaczynami wraz z mężem drogę z inseminacją . Po badaniach nasienia okazuje się że mąż ma 1% ruchliwych plemników. Po mojej stronie wszystko ok .
Czy któraś z Was miała podobną sytuację i podejmowała juz próby inseminacji ?
W ogóle jak to wygląda, jak się trzeba przygotować ile się czeka ..... jestem zielona w tym, w środę idę dopiero do lekarza który będzie nas prowadził :)
Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
 
reklama
hej wszystkim :)
Po 5 latach starania się o dziecko " na własną rękę" bo człowiek miał nadzieję "tym razem się uda" , " to jeszcze nie odpowiedni moment" itd ..... zaczynami wraz z mężem drogę z inseminacją . Po badaniach nasienia okazuje się że mąż ma 1% ruchliwych plemników. Po mojej stronie wszystko ok .
Czy któraś z Was miała podobną sytuację i podejmowała juz próby inseminacji ?
W ogóle jak to wygląda, jak się trzeba przygotować ile się czeka ..... jestem zielona w tym, w środę idę dopiero do lekarza który będzie nas prowadził :)
Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
Ja mialam wczoraj IUI pierwszą z bardzo słabym nasieniem. poszlam do lekarza 9dnia cyklu, na usg mialam jeden pęcherzyk, plan ze we wtorek o polnocy biore zastrzyk zeby pęcherzyk pękł i w czwartek o 12 inseminacja. Wczoraj na usg pęcherzyk 25,5mm ktory zaczyna pękać, inseminacja czyli 3 minuty zabiegu plus 20 minut leżałam sobie 😅No i plan taki ze jak sie nie uda a wiem ze sie nie uda to sie umowic do lekarza 1 dnia cyklu wiec wtedy pewnie dostane leki na stymulację, zebym miala moze z 2 pecherzyki. I tak w kolko xd
 
Kurcze ja nie wiem. Ja np wczoraj mialam pierwsza inseminacje ale na „własna odpowiedzialność” 🥺jak weszlam to ginekolog: ze ma zle wieści bo nasienie jest za słabe i sie nie nadaje do inseminacji No ale wiadomo to nasze pieniadze i nasza decyzja wiec decyzja tak. Potem powoedziala ze ma pacjentkę co zaszła po inseminacji z bardzo złym nasieniem wiec szansa zawsze jest ze znajdzie sie ten jeden co da rade 🤪😳
jakie parametry nasienia macie poniżej tolerancji ?
u nas niby "tylko" morfologia zla a trzy iui nie udane :(
 
hej wszystkim :)
Po 5 latach starania się o dziecko " na własną rękę" bo człowiek miał nadzieję "tym razem się uda" , " to jeszcze nie odpowiedni moment" itd ..... zaczynami wraz z mężem drogę z inseminacją . Po badaniach nasienia okazuje się że mąż ma 1% ruchliwych plemników. Po mojej stronie wszystko ok .
Czy któraś z Was miała podobną sytuację i podejmowała juz próby inseminacji ?
W ogóle jak to wygląda, jak się trzeba przygotować ile się czeka ..... jestem zielona w tym, w środę idę dopiero do lekarza który będzie nas prowadził :)
Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
U nas wszystkie parametry OK, nasienie super, ale nadal się nie udaje ;-) Próbujcie, jeśli okoliczności pozwalają!
 
Ja mialam wczoraj IUI pierwszą z bardzo słabym nasieniem. poszlam do lekarza 9dnia cyklu, na usg mialam jeden pęcherzyk, plan ze we wtorek o polnocy biore zastrzyk zeby pęcherzyk pękł i w czwartek o 12 inseminacja. Wczoraj na usg pęcherzyk 25,5mm ktory zaczyna pękać, inseminacja czyli 3 minuty zabiegu plus 20 minut leżałam sobie 😅No i plan taki ze jak sie nie uda a wiem ze sie nie uda to sie umowic do lekarza 1 dnia cyklu wiec wtedy pewnie dostane leki na stymulację, zebym miala moze z 2 pecherzyki. I tak w kolko xd
O, widzisz, a u mnie lekarz powiedział, że od leżenia się odchodzi i po minucie każe mi wstać...
 
Cześć dziewczyny 😉 Chciałam się z Wami przywitać, bo w lipcu podchodzę do pierwszej inseminacji. Dlatego zaznajomie się z tym wątkiem, poczytam o Waszym doświadczeniu i oczywiście trzymam kciuki! 👊
Cześć, witaj! Jakie macie wskazania do IUI? Ja jestem po trzeciej inseminacji... w lipcu kieruję się w stronę in vitro.
 
Kurcze ja nie wiem. Ja np wczoraj mialam pierwsza inseminacje ale na „własna odpowiedzialność” 🥺jak weszlam to ginekolog: ze ma zle wieści bo nasienie jest za słabe i sie nie nadaje do inseminacji No ale wiadomo to nasze pieniadze i nasza decyzja wiec decyzja tak. Potem powoedziala ze ma pacjentkę co zaszła po inseminacji z bardzo złym nasieniem wiec szansa zawsze jest ze znajdzie sie ten jeden co da rade 🤪😳
 
Hejka , u mnie insyminacha się nie odbyła. W Poniedziałek mialam pecherzyk 18,5 lekarz kazal sie nam prztylic bo maz ma bardzo dobre nasienie i do insyminacji z takim nasieniem dobrym wystrczy jeden dzień , we wtorek jak wróciłam z pracy patrzę a ty śluz z krwia , w środę pojechałam to plamiłam jeszcze . Okazało się że peknol ale nie wiadomo czy we wtorek czy w środę. Lekarz nie chciał nas naciągnąć na kase bo mówi że jak peknol godzinę temu to okej ale nie mamy pewności. Dobrze ze przytuliliśmy się z mężem w Poniedziałek bo nasienie jak to lekarz stwierdził jeszcze w środę jest w macicy znaczy te plemniki męża, w środę tez się przytuliliśmy. 1 lipca mam wizytę i jak się teraz nie uda to inseminacje będę miała robiona szybciej , 22 czerwca mam zrobić test ciążowy, a i od czwartku biorę duphaston 2×1 . Wgl płakałam w gabinecie ze pewnie znowu nie bo we wtorek się nie kochaliśmy, a lekarz zlapal mnie za rękę i mówi plemniki żyją jeszcze dzisiaj w Pani. Średnio jestem nastawiona na to ze sie uda, juz wielokrotnie kochaliśmy się w owulacje i nic . To wszystko siedzi w głowie. To jest przykre ten kto chce mieć to nie ma .
 
reklama
jakie parametry nasienia macie poniżej tolerancji ?
u nas niby "tylko" morfologia zla a trzy iui nie udane :(
Wstawiam wyniki z maja :) doktor powiedziala ze do inseminacji podaje sie minimum milion żywych i ruchliwych plemników a mi podała ponad 250tysiecy tylko. No ale nie zaluje, jak ma sie kiedys udać to sie uda, jak nie to trudno 😌
 

Załączniki

  • CB19BFB0-C530-4941-A4C1-462CD17D3296.jpeg
    CB19BFB0-C530-4941-A4C1-462CD17D3296.jpeg
    222,5 KB · Wyświetleń: 35
  • C72D8C30-77B7-4D18-ABA1-C9E0085F380F.jpeg
    C72D8C30-77B7-4D18-ABA1-C9E0085F380F.jpeg
    154,4 KB · Wyświetleń: 36
  • D2FF71C2-3607-4F9A-9242-781522066658.jpeg
    D2FF71C2-3607-4F9A-9242-781522066658.jpeg
    91,1 KB · Wyświetleń: 37
  • FD9C5CB9-83DB-4B02-9DC5-CA52A4C4A6FB.jpeg
    FD9C5CB9-83DB-4B02-9DC5-CA52A4C4A6FB.jpeg
    37,4 KB · Wyświetleń: 36
Do góry