reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech:)

kamia ma rację. Ja jestem Daria i wśród rówieśników nie było innej w całej podstawówce, więc byłam zła na mamę czemu nie jestem Ania jak siostra, potem im starsza tym dumniejsza byłam, że tylko ja, a jak się potem Darie posypały, które teraz mają po 14-18 lat, to jest to już zwykłe pospolite imię.
.
jakbym siebie słyszała:-D jak miałam tak 5, 6 lat to się obraziłam na rodziców czemu mi dali na imię Kamila:-D bo nikt w zerówce ani na podwórku tak nie miał:-D a moja siostra miała Ania:-D a teraz powiem nie skromnie, że mam 23 lata i doczekałam się już 3 imienniczek, których mamy mówią, że nazwały tak córeczki bo te imie usłyszały jak mnie poznały i im sie spodobało;-)
 
reklama
salsera wiem ze to Twoje zdanie dlatego się nie obrażam...
i dlatego właśńie was spytałam o opinię , co sądzicie na ten temat....:tak:
pewnie nie damy tego imienia bo D się nie zgodzi... ale ja tak bardzo bym chciała:-)
 
Kamcia imię które ci się podoba mi się kojarzy z muzułmanami i jakoś nieładnie z terroryzmem. To chyba przez wydarzenia z ostatnich lat.

Imię trzeba dobierać bardzo ostrożnie, żeby się dziecko nie stało punktem ataków ani pośmiewiskiem. Dorośli uważają oryginalne imię za atut, pseudonim, cechę charakterystyczną, ale dzieci w szkole są okrutne.

Wanda to imię mojej mamy :-) Starodawne, znane imię a jak niedoceniane.

Tymoteusz bardzo mi się podoba, jest z tej samej grupy fonetycznej co Amadeusz, Mateusz, Tadeusz (czyż nie brzmi pięknie Tadeusz? Mój dziadek tak miał i ma mój brat na drugie).

Podoba mi się zestawienie Piotr Paweł.

A gdy 11 lat temu dałam córce na imię Zuzanna, wszyscy byli zdegustowani i zdziwieni a teraz nie wyobrażają sobie dla młodej innego. Można na wiele sposobów zmieniać, zdrabniać i brzmi pięknie, poetycko. Ale początki były trudne, próbowano mnie od tego pomysłu odwieść. Na szczęście jestem uparta jak osioł no i trzeba być pewnym swojej przemyślanej decyzji.

Mamy w rodzinie Różę, Polę, Amandę a teraz do kompletu dziwadeł dojdzie Jagoda :-)
 
oczywiście każdy ma prawo nadać swojemu dziecku takie imię jakie mu się podoba, ale mi osobiście w ogóle nie podobają się te wszystkie zagraniczne imiona, a mamy tyle pięknych polskich imion... ale świat idzie do przodu, pokolenie jest inne no i wchodzą inne zwyczaje :)
 
co do zagranicznych imion, to nie zapominajcie, że częśc z nas mieszka za granicą i pewnie nigdzie sie nie rusza :) dlatego imiona "inne" w Polsce mogą być zupelnie normalne "gdzieś tam" :)
 
co do zagranicznych imion, to nie zapominajcie, że częśc z nas mieszka za granicą i pewnie nigdzie sie nie rusza :) dlatego imiona "inne" w Polsce mogą być zupelnie normalne "gdzieś tam" :)

o tak:tak:
jakbym dała na imię dziecku jakieś typowo polskie imię to tu gdzie jestem mieliby problemy z wymową pisownią itp itd...
no a że póki co zamierzamy tu zostać nie myslę o typowo polskich imionach tylko o takich ogólnych których używa się wszędzie , nie tylko w polsce i które sa łatwe wwymowie i po polsku i po angielsku:tak:

już ja wiem jak oni przekręcają imiona...:baffled::-D
 
My tez chcielismy dac Tymoteusz, baaaaardzo podoba mi sie to imie. Ale ze okazalo sie ze bedzie dziewczynka, i bedzie Michalina. Ale Tymoteusz nadal czeka w rezerwie, chociaz juz tak duzo sie robi tych Tymkow, a mnie podobalo sie to, ze swego czasu bylo to malo popularne imie.
 
dużo Tymków? chyba na maju :) u mnie na konserwatywnym wschodzie Tymon to fanaberia ze ochocho, generalnie znam jednego Tymona, ale jest Warszawski, a Tymoteusza żadnego - gdzieś mi sie na forum przewinął jeden - nie licząc majówkowego - bo u nas wysyp :)
 
reklama
Do góry