reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech:)

Dla mnie dziwne jest jak ktoś ma tylko jedno imię, od zawsze było tak, że dawano dwa imiona... Zastanawiamy się z mężem jeszcze nad drugim imieniem dla córeczki. Miała mieć po mnie, czyli Wanda Natalia, ale myślimy czy dać jej imię po mojej mamie i śp babci (czyli mamie mojej mamy, bo tak samo miały na imię) nazywała by się - Wanda Bronisława. Jak myślicie? W moim pokoleniu nie ma tego imienia to będzie chociaż w części w następnym... :)
Bronisława to dość staropolskie imię i raczej entuzjazmu nie będzie budzić, ale generalnie drugiego imienia się nie używa więc jeśli chcecie w ten sposób jakoś "uhonorować" mamę i babcie to jak najbardziej, my też dajemy małej na drugie po babci, czyli Elżbieta będzie

Kurcze dziewczyny a ja juz mam metlik w glowie. Ustalilismy z M. ze damy synkowi na imie Tymoteusz i wiekszosc osob (starszego pokolenia) strofuja nas ze to udziwnione imie i ze maluch bedzie na nas zly jak dorosnie ze dalismy mu tak na imie.
Powiedzcie co na ten temat myslicie. Kurcze, niby mysle sobie ze to mi i mezowi powinno podobac sie imie ale jak tak wkolo slysze opinie to sama juz mam metlik.
Tymek, Tymoteusz bardzo ładnie w pełnej wersji biblijne imię więc tym bardziej powinien przemawiać do starszego pokolenia ;-) to wasze dziecko i wy decydujecie jak ma na imię a inni powinni zaakceptować nawet największą waszą fanaberię więc nie patrzcie na innych tylko dajcie tak jak wam się podoba i jak serducho dyktuje ;-)

nasza pociecha już jest pewne że będzie Eliza i całej rodzinie przynajmniej mojej bardzo sie podoba, ale czekam jeszcze na głupie komentarze teściowej i na pewno tutaj się nie zawiodę ale co by nie powiedziała to mam to głęboko :-p
 
reklama
U mnie tata narzekal ze Zuzia zle sie wymawia ale pozatym nikt nie probowal zmieniac naszej decyzji i cale szczescie. A drugie imie bedzie po mnie. Beda dwa dlugie imiona ale innego pomyslu nie mamy:p
 
mojemu to Saiida nie podchodzi za bardzo..
a ja nie wiem co teraz zrobić ..
z chęcią bym dała tak córce na imie tym bardziej ze do nazwiska pasowałoby, a mało imion pasuje do naszego nazwiska..

musze się dobrze zastanowić :tak:
 
Saiida bardzo ładne imię i może bym je rozważyła gdybym była muzułmanką. Ale nie jestem :) Podobnie podoba mi się mnóstwo imion hiszpańskich jak np Alma czy Noemi ale hiszpanką też nie jestem - no chyba że mój drugi mąż będzie jakimś fajnym latynosem to wtedy pomyslimy;)
 
salsera teraz nie trzeba być hiszpanką żeby dawać takie imiona..
Noemi w pl jest pełno.. tak samo jak wiele innych zagranicznych imion np Alan typowe irlandzkie imię ,
czy różne właśnie Nataniel , Dorian, Melania, Bryan, Molly , Samanta, Zina ... itp...

to kilka imion dzieci mieszkających w pl które osobiście znam:tak:
a imiona,.. no raczej nie polskie
 
ale przyznacie, że to troche dziwnie brzmi ... np Brajan (bo musi byc tak pisane) Kowalski, albo Dżejsnon albo Dżesika. W Polsce jest tak prawo skonstruwane, że jeśli chcesz nadać zagraniczne imię to możesz (pod warunkiem, że mnie ma jego polskiego odpowiednika) ale musisz je spolszczyć tak jak podałam przyklady wyżej, niektóe mozńa, ale dla mnie Dżejson czy Dżesika to juz przegiecie.
 
ale przyznacie, że to troche dziwnie brzmi ... np Brajan (bo musi byc tak pisane) Kowalski, albo Dżejsnon albo Dżesika. W Polsce jest tak prawo skonstruwane, że jeśli chcesz nadać zagraniczne imię to możesz (pod warunkiem, że mnie ma jego polskiego odpowiednika) ale musisz je spolszczyć tak jak podałam przyklady wyżej, niektóe mozńa, ale dla mnie Dżejson czy Dżesika to juz przegiecie.

no właśnie "Brajana" którego znam.. pisze się w spolszczeniu..ale nie chciałam tego tu pisać..
co jak dla mnie brzmi ochydnie... jakby mi tak zaproponowali to zmieniłabym imię dziecku...
 
Kamcia - owszem, ale jednak ja bym tak nie dała. Wiem, że teraz jest imion zagranicznych, ale mam swoje zdanie na ten temat i sama bym tak nie nazwała dziecka. Oczywiście każdy ma prawo dać jak uważa, ja tylko dzielę się swoją opinią :)
 
można jedynie zachować orginalna pisownie, jeśłi któreś z rodziców jest zagramaniczne, chyba tylko wtedy - ale już wyobrażam sobie mine pani 2 lata przed emerytura w jakimkolwiek urzedzie - będzie pisać po swojemu, albo wogole stworzy cos nowego :p okomentuje sie przy tym ze hohohohoho - takze w polsce imona zagraniczne z odmienna pisownia sa raczej dla zdeterminowanych i wytrwałych rodziców :) ale co kto lubi i co sie komu podoba :p o gustach się ponoc nie dyskutuje.
 
reklama
magglow, mi się podoba a szczególnie Tymek jak się woła. Nie patrz na opinie innych, najważniejsze że Wam się podoba. Ja jestem tak wybredna, że mało imion się mi podoba a jak już mi się podoba to inni mówią że dziwne, a ja nawet ich o zdanie nie pytam.
kamia ma rację. Ja jestem Daria i wśród rówieśników nie było innej w całej podstawówce, więc byłam zła na mamę czemu nie jestem Ania jak siostra, potem im starsza tym dumniejsza byłam, że tylko ja, a jak się potem Darie posypały, które teraz mają po 14-18 lat, to jest to już zwykłe pospolite imię.
salsera, a mi się bardzo Mikołaj podoba. Chociaż w rodzinie mam Nikolasa i dla mnie wydziwienie straszne.
Żelka, a mi nawet teście nie proponują nic z imion, nawet boja się pytać o płeć, taki ze mnie postrach. A z tym Dżejsonem to mnie rozśmieszyłaś.

Znam dziewczynę która ma dwie córki Pamelę i Emmę i bardzo polskie nazwisko, a z Matim do klasy chodzą: Fabien, Gardenia, Nikol i nawet nie wiem czy tak się to pisze.
 
Do góry