reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla kwietniowych dzieciaczków

Widze dziewczyny że bogato z imionami:-) A ja mam wrażenie od początku ciąży, że będzie chłopiec:tak: Ciekawe czy się sprawdzi. My z mężem dla chłopca wybraliśmy Kubuś a dla dziewczynki to Emilka albo Martynka:-)
 
reklama
Cześc dziewczyny, faktycznie nieźle ryszyłyście z imionami :) ja od początku ciąży (teraz jestem w 13 tyg) nastawiałam się na dziewczynkę, czułam ją i o niej marzyłam, razem z narzeczonym wybraliśmy imię Liliana (Lilka) ale na ostatnim USG Pani doktor poinformowała mnie że mamy się zdecydowanie szykowac na chłopca :) mnie najbardziej podoba się Kornel, ale narzeczony stanowczo się nie zgadza, rozważamy więc Witka, Tymka i Kajtka :)
 
Ja dalej nie mam nic wybranego, choć jakieś tam typy mam ;-) Na razie jeszcze nie zaczynam batalii z mężem, bo poczekam aż się ujawni płeć.
Myślę, że zrobię podobnie jak ostatnio, wypiszę na kartce swoje typy i dam mu do wyboru, zobacze czy takie same nam się podobają. Ostatnio to on zdecydował ostatecznie i byłam zadowolona :tak:
No ale teraz jeszcze trzeba będzie córcię o zdanie zapytać ;-)
 
Leon, Aleksander, Wiktor, Kajetan, Tomasz, Julian, Witold, Franciszek, Ksawery, Fryderyk, Bruno, Joachim, Adrian, Nikodem, Konstanty. I tyle póki co ;) Staramy się sukcesywnie wykreślać, jak dotąd wypadły Mieszko, Beniamin i Roch. Aczkolwiek i dużo za dużo pozostało i dochodzą nowe.
Przynajmniej ustaliliśmy, że w razie psikusa, córkę nazwiemy Rozalia. Jak powiedziałam mężowi, że można zdrabniać Frózia, to stwierdził że jest tak bardzo śmieszne, że chętnie nazwie tak dziecko... nie trafisz za takim :confused:

No widzę, ża mamy podobny gust :D Ja zawsze mówiłam, że będę mieć synka Adrianka ale mam męża Adrianka :D
Kajtek w ciąży był Fryderykiem a potem Samuelem a został Kajetanem

My już dawno dawno temu, chyba jeszcze przed ślubem, obgadaliśmy kwestię imienia, żeby chociaż tutaj uniknąć dyskusji:) Dla chłopca Patryk, dla dziewczynki Asia. Patrząc na ten wątek to widzę że takie mało popularne:) Ale kto wie, może w ostatniej chwili coś nam się odwidzi, nigdy nie wiadomo.

no i fajne, polskie imiona :) Ciekawe, czy się wam zmieni...

Ostatnio myślę też o imieniu Nina, Nela, Lidia już mam tyle pomysłów, że chyba zgłupieję, nie wiem jak zdecydujemy na jedno, tak sobie myślę, że najlepiej dla mnie było by dać imię dopiero po narodzinach, jak malucha zobaczymy. Tak w ogóle to jestem na prawie na 100% pewna, że będzie dziewczynka.... ciekawe czy to tylko moje fantazje czy coś w tym jest

Lidia jest piękne i Nelka ale u mnie nie przejdą bo małż się buntuje :(

Cześc dziewczyny, faktycznie nieźle ryszyłyście z imionami :) ja od początku ciąży (teraz jestem w 13 tyg) nastawiałam się na dziewczynkę, czułam ją i o niej marzyłam, razem z narzeczonym wybraliśmy imię Liliana (Lilka) ale na ostatnim USG Pani doktor poinformowała mnie że mamy się zdecydowanie szykowac na chłopca :) mnie najbardziej podoba się Kornel, ale narzeczony stanowczo się nie zgadza, rozważamy więc Witka, Tymka i Kajtka :)

Tymek mi się bardzo podoba, Kajtka już mam więc mógłby być teraz Tymek ale mąż znów wetował


Teraz mam typ Laura, Łucja i Emanuel... chyba nie muszę dodawać, że lubemu nie podoba się żadne z nich :D
 
hue, hue, mężowie czasem komplikują życie ;) Wczoraj groziłam mojemu, że kolejne dziecko zrobię sobie z kolegą z biura, bo jesteśmy zgodni co do imion :cool2:. Groźba nie podziałała :-(. Nadal mamy bezimiennego synia.
 
hue, hue, mężowie czasem komplikują życie ;) Wczoraj groziłam mojemu, że kolejne dziecko zrobię sobie z kolegą z biura, bo jesteśmy zgodni co do imion :cool2:. Groźba nie podziałała :-(. Nadal mamy bezimiennego synia.

Kurcze, ja myślę nad wprowadzeniem takiej ustawy, że ten kto chodzi w ciąży ten wybiera imię ;-):-D;-):-D
 
Witam wszystkie Panie:)
Moje propozycje dla kwietniowego dzieciaczka to dla dziewczynki: Naomi, Zoya lub Antonina a dla chłopca: Aaron lub Matthew. Imiona niezbyt polskie ale to ze względu na to, ze tatuś dzidzi jest z pochodzenia Włochem:)
pozdrawiam serdecznie:-)
 
Poniewaz juz na dwoch usg wyszlo ze bedzie chlopak to musimy intensywnie pomyslec nad imieniem. Oczywiscie jak zwykle z chlopakiem problem, w pierwszej ciazy tez nie miemlismy pomyslu. Stwierdzilam ze niech maz wybiera. Ale on wymyslil ostatnio Samuela. Juz widze co rodzina by powiedziala na takie imie. No i jakos nie do konca mi pasuje zestawienie Tymek i Samuel :-) chociaz imie samo w sobie nie takie zle. Tylko jak go zdrabniac - Samus??? Tak bez sensu.
 
reklama
Poniewaz juz na dwoch usg wyszlo ze bedzie chlopak to musimy intensywnie pomyslec nad imieniem. Oczywiscie jak zwykle z chlopakiem problem, w pierwszej ciazy tez nie miemlismy pomyslu. Stwierdzilam ze niech maz wybiera. Ale on wymyslil ostatnio Samuela. Juz widze co rodzina by powiedziala na takie imie. No i jakos nie do konca mi pasuje zestawienie Tymek i Samuel :-) chociaz imie samo w sobie nie takie zle. Tylko jak go zdrabniac - Samus??? Tak bez sensu.

Samuel to Samek.
Kaj miał być Samuelem- dla mnie to imię biblijne, wiele znaczące. Niestety wszystkim kojarzyło się z Samuelem L. Jacksonem (czy jak to się tam pisze)
Biorąc pod uwagę, że dzieci w szkole myślą, że Jonasz to to samo co Judasz :szok::szok::szok: a w 1szej klasie chłopczyk myślał, że to syn Boga...Jakoś już mnie to nie dziwi
 
Do góry