reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziecka

reklama
Moj chlopak jest Szkotem z pochodzenia. W jego rodzinie wszyscy maja typowo szkockie imiona. I ja co raz czesciej mysle, ze poniewaz chce chlopca, chcialabym mu dac na imie Hamish (wiem, pewnie brzmi wam strasznie dziwnie), czyli Polski Jasiek. Wciaz przegladam imiona, moze znajde cos brzmiacego mniej powaznie. I cos co ma Polski odpowiednik :)
 
Moj chlopak jest Szkotem z pochodzenia. W jego rodzinie wszyscy maja typowo szkockie imiona. I ja co raz czesciej mysle, ze poniewaz chce chlopca, chcialabym mu dac na imie Hamish (wiem, pewnie brzmi wam strasznie dziwnie), czyli Polski Jasiek. Wciaz przegladam imiona, moze znajde cos brzmiacego mniej powaznie. I cos co ma Polski odpowiednik :)

hmmmmmmm to na pewno inaczej brzmi zagranicą niż w Polsce ale mnie osobiście kojarzy się to z osobą, która się hami (nie chce się podzielić).
Sorki tak mi się skojarzyło.
A Jan to chyba to chyba John?
 
Misia czepiasz sie raczej:tak:;-) ale masz prawo , bo to forum w koncu.
Spiesze doniesc,ze Nikola to współczesnie sprowadzony do jezyka polskiego odpowiednik imienia Mikołaj.Pochodzi od greckiego slowa Nikolaos-zwyciestwo:tak:Sa tez inne odmiany np.Nicole, Nicola, Nicol,ale te sa rzadziej podobno uzywane i maja negatywna opinie Rady Jezyka Polskiego- cokolwiek to znaczy:confused::-D Wikipedie musze przestudiowac.;-) Imie dla mnie jest piekne, dla kogos innego nie- i o to chodzi,zeby byla rozbieznosc :tak:
Pozdrawiam
 
margaritta no patrz i tu też się spotykamy :-p gdzieś już pisałam że mój Oliwierek miał byc Nikolą gdyby był dziewczynką ale ubzdurałam sobie że chce pierwszego chłopca i całe szczęście mam zobacz co psychika może zdziałać. Przy Amadeuszku było mi wszystko jedno ale w głębi serca chciałam uzyc tego imienia :-p bardziej mi się podobało niż wybrane przez nas damskie Natasza, a teraz chce w końcu córeczke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i uparłam się na Livię mimo dezaprobaty męża :-p
 
hej dziewczynki jestem w 7 miesiacu ciazy i przez caly ten okres nie zdecydowałam jakie imie nadam mojemu maleństwu musze rozpatrywac 2 kategorie bo usg nigdy nie daje 100 procent pewności co do plci dziecka podrzucccie mi jakies pomysły na imiona )plisss hmm co myslicie o Amanda?:-)
 
pabana25 planuję trzeciego bejbika i propozycja imion dla naszego bobaska to
dziewczynka - Livka, Marcelinka zakochałąm sie w tych imionach
chłopiec - Mikołaj, Gracjanek, Marcelek, Kryspinek, Cyprianek
Mam dwóch synków Oliwierka który w przypadku córki miał byc Nikolą i Amadeuszka który mógł byc też Nataszą
Co sądzisz o wymienionych imionach?
Amadna natomiast nie specjalnie mi się podoba. Może dlatego że źle mi się kojarzy.:wściekła/y:
 
reklama
a ja jak będzie chłopiec to chcę imię Gaspar, większości się nie podoba no ale trudno:-)
a jak dziewczynka to Wiktoria:-)
pozdrawiam:-)
 
Do góry