reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imię dla dziecka

Angel, ja obstawiam Błażej, choć Filip też ładne :) A jeśli chodzi o dziewczynkę to chyba Liliana :)
Mysia, Anna i Magdalena ładnie :) A może zamiast Aliny, Alicja? To drugie bardzo mi się podoba, ale kurcze obok mieszka 3 letnia Ala :/
Właśnie Alina mi sie podoba........Alicja juz mi nie pasuje, poza tym w okolicy u nas panują Maje, Alicje, Wiktorie...eah...

Mysia, mnie się podoba i Anna i Katarzyna. Można powiedzieć, że wśród małych dzieci to teraz dość rzadkie imiona, wręcz egzotyczne;) Nazywając córę Magdalena, nie unikniesz Madzi:( A co do Aliny, to nie wiem.. nie mam zdania...z Balladyną mi się kojarzy;P
Alina w ogóle nie kojarzy mi się z Balladyna, chyba dlatego ze jej nie czytałam....
A znam MAgdalene na którą mówia zawsze Magdalena, Magdalenka,to jedyne zdrobnienie jakiego w stosunku do niej używają...ale czy to sie przyjmie, raczej nie...
 
reklama
....mnie jednak teraz coraz bardziej podoba się imię Alina - każde zdrobnienie jest ładne, ale maż "Alinka dupinka" i masz ci los:wściekła/y::eek:
Ale takim sposobem to nigdy nie znajdziecie zadnego imienia bo do kazdego mozna wymyslic jakas obrazliwa rymowanke. Ania ładnie (Jula miala byc ew. Ania), Alina tez mi sie podoba. Z moja Julia bylo tak, ze wybierajac imie nie moglismy dojsc do porozumienia i z mojej listy imion wybralismy własnie Julie, a z meza Anie (wsrod 10 napisanych na kazdej kartce ani jedno sie nie pokryło:szok::-D). w koncu zdecydowalismy sie na Julie, nawet nie wiedzac ze jest ono tak popularne bo w naszym otoczeniu nie bylo ani jedej dziewczynki o tym imieniu. teraz sie okazuje ze jest popularne, ale u nas znowu nie do tego stopnia ze co dtruga czy co tzrecia dziewczynka ma tak na imie. Jednak najwazniejsze przy wyborze jest to zeby imie nie bylo dla dziecka osmieszajace, a dla mnie wazne jest rowniez to, zeby fajnie brzmiało i dla małego dziecka, dla nastolatka i dla dorosłego człowieka. Tak np. imie Maja bardzo, bardzo mi sie podoba i to od wielu lat, nawet mezowi sie podobało i praktycznie bylismy na nie zdecydowani, ale jakos smiesznie nam brzmialo "pani Maja":-) izrezygnowalismy, jednak imie jak dla mnie bomba:tak:. Zeby tylko ktoras z dziewczyn, ktora zdecydowala sie na Maje nie poczuła sie urazona tym co napisałam w powyzszym zdaniu bo to moje odczucie, a tak jak napisałam imie dla mnie cudne
 
Ostatnia edycja:
W zasadzie nie mamy typów i wiem ze bedzie ciezko wybrac bo zupelnie inne gusty mamy w tej kwestii. Cos oboje przebakujemy o Adasiu, ale to na razie takie wolne mysli, jezeli bedzie drugi chłopczyk to nie wiem i to samo tyczy sie dziewczynki - tez nie wiemy. Mi sie podoba Lena, ale znowu pewnie skonczy sie tym ze jak sie zdecydujemy na to imie (choc watpie bo M. sie nie podoba), to bedzie duzo dziewczynek o tym imieniu bo ostatnio czesto sie przewija. Poza tym mamy długie i dosc trudne nazwisko wiec imie dobrze,zeby było krotkie
 
Mężowi od dawna się Bartek (Bartosz) podoba...

A ja pamiętam takiego Bartka z klasy...wołaliśmy na niego "Bartek sraltek" :sorry:
 
Adam to byl jeden z pierwszych typów naszych - jest takie ponadczasowe jak dla mnie; tylko potem moja mum sprzedała mi "newsa", że synek K. Cichopek się tak nazywa i mi się odechciało:-Dchociaż, nie wiadomo czy jednak nie wrócimy do tego imienia;
obecnie na tapecie Igor (bo krótkie) bądź Nikodem (bo na N, jak imię córci), ale żadne nie wzbudza w nas specjalnie wielkich emocji; przy Igorze o tyle wygodniej, że raczej nikt nie wymyśli glupio brzmiącego zdrobnienia, a przy Nikodemie już inaczej (nie bardzo mi się Nikuś podoba na ten przykład); w ogóle, te męskie imiona jakoś ładniej dla mnie brzmią w "całości", a jak je zdrobnić to czesto głupkowato wychodzi albo mi sie z imieniem psa kojarzy...

no a co do rymowanek to nie ma co się sugerować, bo naprawdę jak ktoś będzie chciał, to do każdego wymyśli coś brzydkiego;

u nas w mazowieckim, na naszym osiedlu, wśród najpopularniejszych imion są: Antek i Antosia, Julia, Maja, Gabrysia, coraz więcej Lenek, Jasie;
 
Ostatnia edycja:
Co do imion chłopców to gdybym nie miała juz wybranego to zastanawiałabym się nad Oliwier albo Oskar, a co do dziewczynki to bardzo podoba mi się Iga (mówiłabym Gusia:-))
 
reklama
agabre jak dla mnie Blanka super i Blaneczka też...bardzo ładne i delikatne imię.Kojarzy mi się z bajką o myszkach pamiętacie?? "Bernard i Blanka" ...
 
Do góry