reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imię dla dziecka

reklama
Angel jak dla chłopca bede stronnicza - Filip,:-D Błażej nigdy mi sie nie podobało, a dla dziewczynki to mimo, ze popularne to Maja - z tych co podałaś, Nadia też ich duzo i nie podoba mi sie, Liliana - ju pisałam kiedyś, nie umiem bez skojarzenia

Ja borykam sie z imieniem dla dziewczynki - zawsze chciałam Magdalenę (dokładnie w takiej formie), i w sumie mężowi się podoba, ale komu powiem to zaraz tekst " fajnie, Madzia" a ja nie znoszę tego zdrobnienia...i juz chyba nie chce Magdaleny...druga opcja to Anna, była coś też mowa o Katarzynie...teraz nie ma już tyle dziewczynek o tych imionach - nie to co w moim i podobnych rocznikach....mnie jednak teraz coraz bardziej podoba się imię Alina - każde zdrobnienie jest ładne, ale maż "Alinka dupinka" i masz ci los:wściekła/y::eek:
 
Mysia ja też będę stronnicza - Katarzyna bardzo mi się podoba, sama mam tak na imię :-) A znam dużo fajnych dziewczyn o tym imieniu, ale Anna też ładnie, no i faktycznie teraz mało słyszy sie to imię u małych dziewczynek :-)
 
mysia ja bardzo lubię te stare popularne imiona. Teraz już w ogóle niepopularne więc argument, że nie chcę, żeby moja córka miała w klasie 5 innych Kaś czy Ann jest już nieaktualny:) Wszystkie twoje propozycje mi się podobają a co do przezywanek twojego męża... do każdego imienia można coś wymyslić jak się chce. Nie znajdziesz takiego, do którego nic się nie rymuje:)
 
Ja dwa słówka a propos skojarzeń...których po prostu nie da się uniknąć! Po prostu nie i już! Od 8 lat jestem nauczycielką w LO, przez ten czas przewinęły mi się w listach dzienników setki imion. I każde z kimś się kojarzy - raz lepiej, raz gorzej.
I co z tego, że np. Kacper czy Oskar to fajne imiona dla chłopaków, jak mnie kojarzą się wyłącznie z wpieniającymi wszystkich gnojkami (nie urażając innych chłopców o tych imionach) ;-) Nie mówię już o dziewczynach, bo te czasem zostawiały po sobie dużo gorsze wrażenie niż chłopcy. Oczywiście wiadomości te zachowuję dla siebie :-D

W sytuacji oczekiwania na dziewczynkę na szczęście nie mieliśmy tego problemu - Leny nie znamy żadnej - ani ze szkoły, ani z rodziny, ani z najbliższego otoczenia.

W tej sytuacji wybrać imię dla swojego dziecka to naprawdę trudne zadanie - bojowe wręcz! :-D

A, no i nigdy nie wypowiem słów, że "dałabym córce na imię...., ale teraz wszyscy tak dają" - musiałabym wtedy mówić też, że "dałabym córce na imię...., ale w klasie miałam dziewczynę kojarzącą mi się z najgorszym"

Ciężkie zadanie przed rodzicami - jakby na to nie patrzeć. Ale najważniejsze, by imieniem nie skrzywdzić dziecka.
 
Ostatnia edycja:
Popieram! Kiedys Anek i Kasiek bylo mnostwo, ale teraz juz sa to coraz rzadsze imiona. Sama mam na imie Anna-Maria i bardzo lubie to imie, nie ma problemu w zadnym kraju. Duzo gorzej jest dla Bozeny, Grazyny itp., wydaje mi sie ze w dzisiejszych czasach trzeba bylo myslec zeby imie bylo latwe do wymowienia dla obcokrajowcow (zwlaszcza jezeli nazwisko jest "trudne").
 
Mysia, mnie się podoba i Anna i Katarzyna. Można powiedzieć, że wśród małych dzieci to teraz dość rzadkie imiona, wręcz egzotyczne;) Nazywając córę Magdalena, nie unikniesz Madzi:( A co do Aliny, to nie wiem.. nie mam zdania...z Balladyną mi się kojarzy;P

Dagamit, no Ty to łatwo nie masz:)))
 
reklama
Angel, ja obstawiam Błażej, choć Filip też ładne :) A jeśli chodzi o dziewczynkę to chyba Liliana :)
Mysia, Anna i Magdalena ładnie :) A może zamiast Aliny, Alicja? To drugie bardzo mi się podoba, ale kurcze obok mieszka 3 letnia Ala :/
 
Do góry