reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ważą wasze dzieci

Po wczorajszej wizycie kontrolnej w poradni Maja waży 8400 g, czyli przez 1,5 miesiąca przybrała prawie kilogram. :szok: To dużo, bo przecież starsze dzieci już tak szybko nie przybierają, ale to mnie wcale nie martwi a wręcz przeciwnie, bo trochę nadrobiła. :-) Mierzyć jej nie mierzyli, ale po ubrankach widzę że mierzy ok. 74 cm, bo ubranka na 74 są na styk. :tak:
 
reklama
A skąd wiesz o tej normie? Od lekarza, czy z wydruku z wynikami? Bo na wynikach drukowane są normy dla dorosłych, więc nie należy się nimi sugerować.

Nie zawsze, czasem piszą normy dla dzieci (u nas tak było, były przedziały wiekowe podane), my całkiem niedawno żelazo skończyliśmy brać.
Madzim
, idź do lekarza, po co sie zamartwiać?
A ja nie wiem ile Szymek waży :zawstydzona/y: Muszę nadrobić tę niewiedzę :tak:
A na co wy szczepicie teraz?
 
cofnęłam się parę stron...widzę, że Tolcia podobnie waży, napisz agutku jak przybierała

a ja wróżyłam Zosi 9,5 kg:ninja2::oo2:


jak wroce do domu to zajrze do jej ksiazeczki i ci napisze :tak:
a np. istnieje mozliwosc by przy poprzednim pomiarze byl blad i mniej wazyla?


Nie zawsze, czasem piszą normy dla dzieci (u nas tak było, były przedziały wiekowe podane), my całkiem niedawno żelazo skończyliśmy brać.

Madzim, idź do lekarza, po co sie zamartwiać? A ja nie wiem ile Szymek waży :zawstydzona/y: Muszę nadrobić tę niewiedzę :tak:
A na co wy szczepicie teraz?


dziewczyny chodza juz na szczepionki swinka, odra, rozyczka :happy2:
 
Wczoraj bylysmy na szczepieniu i Hania tak sie przerazliwie darla ze nie mozna bylo jej zwazyc a taka bylam ciekawa ile juz moje dziecko wazy!poprostu nie lubi pani doktor i to bardzo naturalnie okazuje!zawsze jest taki krzyk jak sie z nia spotykamy!:)
 
blueberry - mam zaznaczone, że norma podana jest odpowiednio do wieku, już kilka mcy brała ferum lek i jutro ide po recepte bo pewnie ciąg dalszy będzie:sorry2:

dziewczyny padniecie.........alem jest ciapa:confused2::hmm::rofl:, źle popatrzyłam do książeczki zdrowia....w listopadzie ważyła 7800 a teraz 8700, a że to podobne liczby to mi się pomyliło i stwierdziłam, że nic nie przytyła:rolleyes2:, dopiero wieczorem studiuję książeczkę i się sama z siebie śmiałam:cool2:. Tak więc przybyła przez 4 mc 900 g, nie jest źle!!!
 
madzikm mialam ci napisac jak przybierala Gwiazdelka. Otoz wg ksiazeczki zdrowia wyglada to tak:
14.03 - 3470g i spadla w szpitalu do 3190 (nie mialam pokarmu i glodzili mi dziecko, bo nie chcieli dac butli :angry:)
18.03 - 3200g
11.04 - 3920g
09.05 - 4700g
23.05 - 4915g
06.06 - 5200g
20.06 - 5350g
04.07 - 5740g
08.08 - 6390g
22.08 - 6540g
30.09 - 7200g
potem dlugo jej nie wazylismy az do stycznia, w miedzyczasie mielismy co chwile choroby podczas ktorych malo nam jadla
02.01 - 8150g
potem znowu nam schudla bo miala grype zoladkowa i tydzien prawie nic nie jadla (tylko wode z marchwia) a wczoraj jak ja posadzilam na wadze to pokazywala mi za kazdym razem inne wskazanie - pomiedzy 9kg a 9.4kg :baffled:
 
reklama
Agutku, dzieci zawsze tracą na wadze po urodzeniu. Karolek jak się urodził ważył 3560, a jak wychodziliśmy 3390.

Tak wiem,ale jak straca wiecej niz 200g to juz jest za duzo i lekarze zabrali ja i lezala pol dnia pod kroplowka. Potem wywalczylam, by po kazdym moim karmieniu dostawala jeszcze butle, chociaz glupie 50ml. Pokarm dostalam dopiero w 5 dobie, jak wrocilam do domu i wtedy dopiero zaczelo sie porzadne karmienie :-)
 
Do góry