reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ważą wasze dzieci

reklama
5 miesięcy 8 dni - 6540g :-p
wcale po Tolci nie widać że tyle waży:-)
wczoraj ważyłam mojego szkarba na wadze łazienkowej i wyszło mi 8,5kg ale muszę odjąć pampersa i ubranko więc może mieć ok 8kg:szok: i wcale nie wygląda na taka wagę:no: może dlatego że jest długa:tak: nóżki ma chude, na udach po jednej fałdce:tak: brzuch nie odstaje:-( rączki bez fałdek:-( a jednak waży dużo:tak:
 
Agutek twoja córcia przez dwa tygodnie przytyła 15dag? Karmisz też piersią? Skoro dziecko karmione piersią przybiera wolniej na wadze, to ja nawet nie chcę myśleć ile mój skarb teraz waży.
 
Tak tylko 150g i wcina butlę z kaszką, z kleikiem, zupki zagęszczane. Też jestem zdziwiona, że tak wolno przybiera, jest jakimś wyjątkiem :-)


Słuchajcie tak się zastanawiam czy może nie mogłabym młodej zagęszczać mleczko? Teraz dostaje raz dziennie kaszkę i raz z kleikiem. Widziałam w schemacie, że od 7 m-ca życia zalecają zagęszczać już każde mleczko. Jak myślicie, mogłabym zacząć trochę szybciej? Może by wtedy lepiej przybierała?
 
Agutku, ja się może nie znam, ale czytałam w ostatnim "mamo, to ja", że nie wolno na własną rekę zmnieniać proporcji, tylko trzymać się zaleceń producenta, albo skonsultować się z pediatrą.
Może twoja Tola ma dobrze rozwinięty układ pokarmowy i trawi szybko, a poza tym mówiłaś, że jest ruchliwa, to przez to traci energię i kalorie.
Bynajmniej tak mówił mnie pediatra, gdy martwiłam się o Piotrusia, że słabo przybiera.
 
Tylko ja nie chcę zmieniać proporcji a jedynie przyspieszyć lekko zagęszczanie mleczka - normalnie ponoć jest od 7 m-ca życia, a ja bym wtedy wprowadziła to w 6-tym. Widziałam, że jest w sklepach Bebiko 2R i GR czyli właśnie takie zagęszczone, więc chyba można podać?

Z drugiej strony pediatra nic nie mówił na jej wagę i nie mówił, żeby jakoś ją dofaszerować.
 
Tak tylko 150g i wcina butlę z kaszką, z kleikiem, zupki zagęszczane. Też jestem zdziwiona, że tak wolno przybiera, jest jakimś wyjątkiem :-)


Słuchajcie tak się zastanawiam czy może nie mogłabym młodej zagęszczać mleczko? Teraz dostaje raz dziennie kaszkę i raz z kleikiem. Widziałam w schemacie, że od 7 m-ca życia zalecają zagęszczać już każde mleczko. Jak myślicie, mogłabym zacząć trochę szybciej? Może by wtedy lepiej przybierała?

ja juz od 2 tygodni zageszczam wszystko niuniek juz nie pije takiego samego mleczka , wszytsko ma zageszczone to kaszka to kleikiem ale zawsze. tylko obiadkow nie zageszczam:tak:
 
Tak tylko 150g i wcina butlę z kaszką, z kleikiem, zupki zagęszczane. Też jestem zdziwiona, że tak wolno przybiera, jest jakimś wyjątkiem :-)


Słuchajcie tak się zastanawiam czy może nie mogłabym młodej zagęszczać mleczko? Teraz dostaje raz dziennie kaszkę i raz z kleikiem. Widziałam w schemacie, że od 7 m-ca życia zalecają zagęszczać już każde mleczko. Jak myślicie, mogłabym zacząć trochę szybciej? Może by wtedy lepiej przybierała?
Pewnie możesz delikatnie zagęszczać. Polecam tą kaszkę ryżowo-kukurydzianą Nestle, bo ma gładką konsystencję (jest drobniutka). Ja dodaję Karolkowi 3 miarki do 200ml mleczka wieczorem.

Mój Karol przybiera ok. 100g tygodniowo, więc w sumie niewiele więcej.
 
reklama
Agutek ja też trochę zagęszczam mleczko kleikiem albo kaszką. Tez się zastanawiałam czy dobrze robię ale moja mała chętnie pije :tak:
 
Do góry