reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile powinno mowic dziecko w wieku 15 miesiecy?

U nas tez 15 miesiąc poleciał i jest mama , tata, baba, papa, brum-bum,ne ne ne, dzia dzi ta,ta,ta i jeeeee- tzn jeeest tak się cieszy jak mu się coś uda .Nie udaje żadnego z wierzaka...i myślę że to nie jest żaden problem.Przyjdzie na to czas.Nie ma co się martwić na zapas.
Pozdrawiam
 
reklama
Witam.
Moja Iga ma 22 miesiące i mówi mami,tati,babu,naśladuje pieska kotka,konia.Mówi też daj, i co to jest,cześć.Mówi dużo ale po swojemu.Martwie się ze to dużo za mało.
 
witam mamuski Kacper ma juz 1 rok o 6 mc. oatatnio nauczył się i jak ktoś powie raz dwa to on podbiega i woła trzy ,nowe słowa lala w sobote bylismy u znajomych maja 4 letnia córkę Kacper nazwał ja właśnie lala moze dlatego ze w domu ma 2 lalki z mojej młodości wielkoscia dopasowane akurat do jej wzrostu a tak coraz wiecej zaczyna powtarzać ale niecałe wyrazy równiez kojarzy juz czynosci jak narobi coś gróbrzego w pieluche to woła myj myj i zasuwa do łazienki ma ksiązeczke z murznkiem bambo to woła babo na niego jak go się pyta co on robi na obrazku to prawidłowo powie myj myj lub am co znaczy ze je
 
witam po raz pierwszy... mój szkrabik za 2 tyg skończy 15 miesięcy...i z doświadczeń z innymi dziećmi mówi wg tak sobie...a to jego osiągnięcia....mama- już na pewno swiadomie, tata, baba, dana- to imię babci, nie ma- bardzo bardzo wyraźnie i z przekonaniem jak coś już zje, jak cos mu upadnie, jak nie ma kopy w nocniku....czyli też świadomie, dziadzio, babcia, dzieci, kuba, da-to daj, niam niam, nie ma dana, nie ma mama, bach jak cos upadnie, bach to też piłka, gol, tu, ko-to koło i klocki, buuuuuu-krowa i baran, au au-pies, traaaaa-wrona, gę gę- gąska, brum brum-samochod,eee-jak robi kopę, pokarze gdzie ma ucho, zęby, język, glowę, noc, kolano, w domu też wie gdzie co jest, umi wyzucić pieluchę do kosza...no i pewnie cos pominęłam...ale znam dzieci co mowią duzo dużo więcej od niego, a znam co nie mówią prawie nic, więc nie jest to regółą
 
dodam,że moja chrześnica jak miała 19 miesięcy mowila już praktycznie wszystko zdaniami,teraz ma 2,5 roku i zna dużo wierszykow i piosenek na pamięć
a moj na konia mówi icha ha:)
 
u nas z mówieniem tak se. mówi mama, bardzo wyraźnie nie nie nie i to wszystko :) za to umie powiedzieć jak robi lew, kotek, konik i krówka no i takie półsłówka jak ść znaczy pić i si znaczy siku i takie tam ale to do mówienie jeszcze daleko
 
reklama
Sara mowi...w sumie nie wiem ile, bo robilam liste do 100 slowek okolo, a potem przestalam, bo sie rozgadala. Tez mowi nazwy zwierzatek, ksztaltow, czesci ciala czy co tam zwierzaki robia. W sumie wiekszosc slow powtarza, ale ze zdaniami roznie bywa. Mowi "mama daj mi..." - lub inna osoba zamiast mama, "mama chodz, idziemy", "mama spi, Saua spi", "boli (i tutaj czesc ciala)" zazwyczaj tworzy jakies dziwne zbitki rzeczownikow i przymiotnikow zeby powiedziec to, co chce, ale zdania rzadko kiedy to są. Poza tym jest dwujezyczna i strasznie poki co miesza jezyki, wiec glownie ja ją rozumiem :)

Ostatnio ma faze na zaby, a ze woli powiedziec frog niz ziaba, to wychodzi jej "fak" - a mama cala czerwona jak dziecko w sklepie na caly glos krzyczy fak...:)
 
Do góry