reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

I M I O N A

ja tez chetnie przeczytam twoje typy Melanie :elvis:


powiedzcie, czy jest jakis katalog imion dozwolonych, ktore usc rejestruje, czy wszystko zalezy od inwencji rodzicow i mozna wymyslic cos nowego, ale zgodnie z zasadmi polskiej pisowni?
 
reklama
Hej! Ja czekam na Julię, ale po porodzie wszystko może sie zdażyć. Szymon miał być albo Julią- jeśli byłby dziewczynką a jak chłopcem to Jankiem a tuż po porodzie mąż pyta "to jak damy mu na imię?" odp. Szymon był zaskoczony bo wczesniej tego imienia nie braliśmy pod uwagę.
 
ja tez chetnie przeczytam twoje typy Melanie :elvis:


powiedzcie, czy jest jakis katalog imion dozwolonych, ktore usc rejestruje, czy wszystko zalezy od inwencji rodzicow i mozna wymyslic cos nowego, ale zgodnie z zasadmi polskiej pisowni?

niestety nie wszystkie imiona mozna rejestrowac w pl :no:
my mielismy nie zle cyrki z tego powodu i nie wazne byly tlumaczenia ze dziecko w pl nie bedzie mieszkalo

co za kraj...

jest taka strona Krajowej Rady Języka Polskiego i tam mozna sie zglaszac z zapytaniem o mozliwosc rejestracji, jesli oni sie zgodzą, to kazdy urząd MUSI sie dostosowac i zarejestrowac dane imie.

podam moje typy ale jak mala zasnie,bo musze troche sobie poprzypominac ale chyba dalabym drugiej córce Aliyah
 
mnie wszystko interesuje co dotyczy dzieci
takie mam lekkie hobby :-)
dawaj

w sumie to zrozumiale ze nie polskie skoro nie mieszkacie w Polsce :tak:


aniju jakbym mieszkala w Pl i tak bym szukala imienia pasującego do Paris, czyli kontrowersyjnego.
Tak je nazwalam - kontrowersyjne, bo juz nie raz mielismy przykrosci z tego powodu. Nie wiem czemu nieszablonowosc ludzie tak odbierają.... mam nadzieję, ze tu gdzie mieszkamy tak nie będzie.
 
niestety nie wszystkie imiona mozna rejestrowac w pl :no:
my mielismy nie zle cyrki z tego powodu i nie wazne byly tlumaczenia ze dziecko w pl nie bedzie mieszkalo

co za kraj...

jest taka strona Krajowej Rady Języka Polskiego i tam mozna sie zglaszac z zapytaniem o mozliwosc rejestracji, jesli oni sie zgodzą, to kazdy urząd MUSI sie dostosowac i zarejestrowac dane imie.

podam moje typy ale jak mala zasnie,bo musze troche sobie poprzypominac ale chyba dalabym drugiej córce Aaliyah


no to kontynuję:

Alice, Alison, Eileen i fajne jest Zoe :-) ale tylko dla małej Zoe, dla dużej takie sobie ...

o ! a tu jest bardzo dużo różnonarodowych imion :happy:

BabyNames.com: Names beginning with A


wlasnie przeglądam i jeszcze fajne jest:
Maisha
Maisie
ooo znalazłam nawet Maris - podobne do Parisk, tylko się kojarzy z Markiem :-)

Matia a dla chlopaka Matias, rak rybcia :-) lub Mavis
 
na razie nie mam...:-p
i jestem na etapie, ze zadne mi sie nie podoba ;-)
ciekawe kiedy cos mi sie wreszcie spodoba :rolleyes2:


Powoli coś zaczyna się u nas dziać i mamy zrobioną listę imion, które jakoś nam przypadają do gustu.
Teraz jakiś dobry czas będą trwały debaty, które z nich jest to właściwe, a nie zdziwię się jak coś zupełnie nie z tej listy nagle wpadnie nam do głowy:happy: Jak się zdecydujemy dam znać.
Tak swoją drogą, póki co dla chłopaka gorzej nam idzie z wybieraniem.
 
Znam fajna zoe, jest naprawde boska. Dobrze mi sie to imie kojarzy.
Alison dostojne bardzo z Paris bedzie extra pasowac.

tylko ze to babskie imie
a my czekamy na synka :-)


mamy juz wybrane imię ale chyba jeszcze Was potrzymam w niepewności :-D
przypomnialo mi sie, ze jak szukałam imienia dla Pariski to mi wpadło to imię w oko
zaczyna się na M i kończy na X
ale to nie Max :-)
 
reklama
Do góry