reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

hemoroidy:(

powinnas rowniez unikac produktow mącznych takich jak bułki, chleb biały, makaron, kluski, ciasta... .ona zapychają jelita.
ja zmienilam calkowicie swoja diete po jednym takim przypadku gdy przez pare dni nie moglam zrobic kupki:)... do tego suszone sliwki, duzo ruchu...
 
reklama
Witam serdecznie:)jestem w 19 tygodniu ciąży i od jakiegoś czasu dość czesto pojawia się problem z poranną toaletą:confused:pije soki,jem owoce,Jogurty itp a jednak te zaparcia się pojawiają.Nie wiem czy ktoraś z Was miala lub ma taki problem??i jak sobie z nim radzicie?czy to noramlne?w tym okresie ciąży?

Dobrze na zaparcia dziala magnez ,ja bralam w ciazy 3 razy dziennie 2 tabletki i pomoglo mi to...:tak: bo tez mialam problem z zaparciami,pij tez sok z kiszonej kapusty na czczo-tez rewelacyjnie pomaga.Albo wieczorem zalej suszone sliwi goraca woda a rano zjedz sliwki i wypij 'kompocik' -naturalny srodek przeczyszczajacy:tak:
 
Ja kilka razy jak miałam taki problem stanełam przy umywalce i zrobiłam kilka przysiadów- delikatnie, niegwałtownie i ruszyło. Wiem, ze to moze nie najlepszy sposob ale mozesz sprobowac. Popytaj tez o czopki i zazywaj je na noc- mozesz miec spore gazy ale rano powinny pojawic sie efekty. Jest tez taki srodek na bazie zioł jakichs tam mnichow, zdrowy i skuteczny. Jak tylko znajde jego nazwe to ci podesle (moja kolezanka zazywała jak była w ciazy). Aaaaaa własnie- mi lekarz przepisał LAKTULOZE w syropie. Powinnas to dostac bez recepty w kazdej aptece. Ma smak pomaranczowy. Sprobuj, moze pomoze :-)
 
Ja jestem w 20 tyg i dodatkowo łykam żelazo, więc problem istnieje. Nie biorę nic, tylko jem owoce, suszone śliwki no i piję po hektolitry wody ;) Jak piję trochę mniej to od razu widzę różnicę. Na mnie ta metoda działa. Acha, jeszcze staram się unikać czekolady.

słowniczek mojego synka
 
Angelika24 ten preparat ziolowy to NASIONA BABKI PŁESZNIKA. musisz popytac o nie w aptekach ziolowych bo podobno mozna je dostac tylko u Bonifratow ale moze Ci sie uda :-)
 
Mi na zaparcia gin kazał kupić Duphalac, i pomógł. Smak jest całkiem całkiem więc picie go nie było męczarnią:tak:
Ja też jadłam i jem do tej pory kiwi, po nich zawsze lecę na kibelek, do tego dużo picia (woda niegazowana!), jogurty.
Suszone śliwki na mnie nie działały w ogóle, do tego strasznie ich nie lubię;-)
 
Dziewczyny, ja na zylaki odbytu (hemoroidy) cierpie od bardzo dawna bo odkad chodzilam do gimnazjum. Teraz mam prawie 21lat i kilka zabiegow z tym zwiazanych za soba :-( Bylo to dosc nieprzyjemne ale na chwile dawalo ulge. Na chwile- bo jesli sie ma tendencje do zylakow to ona po jakims czasie powracaja same :-( NIE ZALEZY TO WYLACZNIE OD DIETY!!!!!!!! ja nie pamietam kiedy ostatnio mialam zaparcie (a tez przeciez jestem w ciazy) ale ostatnio np. zachorowala moja mama- caly dom spadl na mnie i wszystkie obowiazki z jego prowadzeniem. Calymi dniami stalam na nogach bo tyle bylo do zrobienia i od tego wysilku fizycznego zylaki mi sie znowu pojawily. Mam kilka malych guzkow i jeden duzy :-( Pytalam juz ginekologa o zabieg bo bylo to bardzo meczace dla mnie ale powiedzial, ze mogloby to zagrozic malenstwu wiec zalecil uzywanie czopkow Proktosi-M i masci. Zaczelam wiec wiecej odpoczywac, spalam z nogami do gory, zaczelam tez brac zestaw witamin, w tym magnez i zelazo a to pomaga. Z dieta problemu nie mam, staram sie pic jak najwiecej a jak czuje, ze zblizaja sie jakies gazy lub zaparcia zazywam czopka i masci na noc i to rozluznia jelita. Ruch tez jest potrzebny ale nie ponad swoje sily :-( No i starajcie sie nie podnosic ciezkich rzeczy ani sie zbytnio nie wysilac- to tez moze nasilac powstawanie zylakow. U mnie zylaki niestety sa dziedziczne ale ja juz nauczylam sie (w miare) z tym walczyc i sporo o nich wiem z wlasnego doswiadczenia :-( Dlatego jesli ktoras z was ma jakies pytania lub problem to piszcie, moze uda mi sie wam pomoc bez wizyty u proktologa- bo to dosc krepujace badania.. Pozdrawiam :-)
 
Jak leżałam w szpitalu to na życzenie od położnych dostawałyśmy czopki glicerynowe, ale nasza nowa koleżanka poleciła nam zjedzenie na czczo kiwi i popicie szklanką wody. Muszę powiedzieć, że pomagało i to bardzo. Zawsze to jednak było lepsze niż jakieś środki farmakologiczne.

Pozdr.
 
Witam serdecznie:)jestem w 19 tygodniu ciąży i od jakiegoś czasu dość czesto pojawia się problem z poranną toaletą:confused:pije soki,jem owoce,Jogurty itp a jednak te zaparcia się pojawiają.Nie wiem czy ktoraś z Was miala lub ma taki problem??i jak sobie z nim radzicie?czy to noramlne?w tym okresie ciąży?
cześć ja miałam zaparcia w ciąży , jadłam gruszki , jabłka itp. unikać trzeba czekolady itp. potem po porodzie przez pół roku męczyły mnie zaparcia. coś okropnego. ale jakoś się unormowało,:-) POZDRAWIAM
 
reklama
Witam,
jestem w 33 t.c. też mam problem z hemoroidami. Problem ten pojawiał się już przed ciążą, ale wtedy mogłam stosowac różne środki farmakologiczne więc jakoś sobie radziłam.
W piątek byłam na wizycie i lekarz przepisał mi Posterisan, niestety nie bardzo pomaga. Proszę poradźcie co można jeszcze stosowac, może jakieś domowe metody. Boję się stosowac inne maści.
Już dawno zmieniłam dietę na pieczywo ciemne, owoce, suszone śliwki, jogurty Activia itp. i to mi pomaga w zaparciach, niestety hemoroidy jak się pojawiły tak są i nie chcą zniknąc.
Ruch w mojej sytuacji odpada, muszę leżec.
Pozdrawiam.
 
Do góry