reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

No właśnie, mi do CC zostało niecałe 1,5 miesiąca, ale boję się, czy dotrzymam, a tu tyle rzeczy jeszcze nie przygotowanych. A siły niewiele...
Na jakim etapie jesteście z kompletowaniem wyprawki?
Ja nie mogę się zdecydować, co kupić do łóżeczka. Co myślicie o kokonach-gniazdkach? Niektórzy bardzo chwalą, inni straszą, że niebezpieczne
Właśnie dzisiaj zamówiłam już ostatnie brakujące rzeczy dla synka,można powiedzieć że mam już wszystko.Czekam jeszcze na promocję w Rossmanie żeby dokupić kosmetyki [emoji6]Ja kokonu nie kupowałam [emoji5]
 
reklama
No właśnie, mi do CC zostało niecałe 1,5 miesiąca, ale boję się, czy dotrzymam, a tu tyle rzeczy jeszcze nie przygotowanych. A siły niewiele...
Na jakim etapie jesteście z kompletowaniem wyprawki?
Ja nie mogę się zdecydować, co kupić do łóżeczka. Co myślicie o kokonach-gniazdkach? Niektórzy bardzo chwalą, inni straszą, że niebezpieczne
Słyszałam, że niebezpieczne są ochraniacze, kołdry a o kokonach tyle, że są dobrym rozwiązaniem że względu na to, że dziecko nie lubi mieć dużo przestrzeni wokół siebie. My do łóżeczka mamy narazie tylko rożek i prześcieradła, i nie wiem co jeszcze powinniśmy dokupić, macie jakieś rady? Kołdrę i podusie dostałam w prezencie ale chyba nie będę używać.
Ja już sama jestem pogubiona w tym co mam a czego nie, może dlatego że pierwsza ciąża i nie wiem co mi się może przydać, posilkuje się gotowymi listami z internetu. Brakuje napewno termometra, kocykow, prześcieradła do gondoli, chusteczek, koszuli i stanika do karmienia bo mam tylko po 1 sztuce. Laktator dostałam ręczny z avent też od koleżanki użyty raz. Nosidlo /fotelik mam dostać używane od koleżanki ale nie wiem czy się nada bo podobno trzeba dopasować do auta. Wózek zamówiony ale jeszcze nie przyszedł i łóżeczko czeka na skręcenie. I dalej mi się wydaje że nie mam większości rzeczy.
 
Ja już 35tc i mimo że lekarz mówił oszczędzać się przez ten brzuch ale ja nie umiem [emoji16]gorzej się czuje jak leze
Ja mam to samo ale dziś jak wstałam to brzuch bolał jak na miesiączkę wzięłam nospe i leżę. Już drugi raz mi się to zdarza. Ale najchętniej to bym sprzątala ciągle i coś ogarniała bo ja z tych co motorek w pupie maja [emoji1]
 
mi tylko brakuje pampersy i chusteczki a tak to wszystko jest dla małego . i sie musze pakowac bo ja jeszcze nie mam nic i musze kupic podkłady poporodowe bo u nas w szpitalu wymagaja a torba zwinieta w szafie ale tak mysle pakowac sie koło 15 grudnia juz :) i fotelik musze wyprac wozek odswiezyc .
Mam pytanie kiedy będziecie łóżeczko szykować bo ja myślę żeby już prześcieradło baldachim dać pod koniec grudnia bo jak ide na cesarke 2 stycznia to bym chciała zeby w domu wszystko bylo przygotowane
 
MagdalenaKasia - a możesz podrzucić jakaś sensowna listę?

No właśnie też słyszałam dużo dobrego o tych kokonach, po czym przeczytałam: Link do: Gniazdka niemowlęce - gniazdka śmierci? Uwaga, mogą być groźne!

I jak odnośnie poduszek zgadzam się, że są zbędne, tak nie do końca jestem przekonana, jak ochraniacz może być niebezpieczny?

Macie jakieś sprawdzone kosmetyki dla dzieci i dla was? Cos do pielęgnacji rany po cieciu? Do sutków używałam Bephanten a teraz na szkole mówili, żeby nie stosowac

No właśnie, ciuszki już szykujecie tak na gotowe do szafki?
 
No właśnie, mi do CC zostało niecałe 1,5 miesiąca, ale boję się, czy dotrzymam, a tu tyle rzeczy jeszcze nie przygotowanych. A siły niewiele...
Na jakim etapie jesteście z kompletowaniem wyprawki?
Ja nie mogę się zdecydować, co kupić do łóżeczka. Co myślicie o kokonach-gniazdkach? Niektórzy bardzo chwalą, inni straszą, że niebezpieczne
Ja też około 1.5miesiaca ale 95% wyprawki gotowe [emoji6] zostały pojedyncze rzeczy . na początek mamy kołyskę taka 90x40 i nic tam nie pakuje , będzie spała w rożku albo śpiworku do spania , później jak będzie starsza to zobaczymy [emoji6] jedynie mam delikatny baldachimek z tiulu na boki dosłownie [emoji6]
 
mi tylko brakuje pampersy i chusteczki a tak to wszystko jest dla małego . i sie musze pakowac bo ja jeszcze nie mam nic i musze kupic podkłady poporodowe bo u nas w szpitalu wymagaja a torba zwinieta w szafie ale tak mysle pakowac sie koło 15 grudnia juz :) i fotelik musze wyprac wozek odswiezyc .
Mam pytanie kiedy będziecie łóżeczko szykować bo ja myślę żeby już prześcieradło baldachim dać pod koniec grudnia bo jak ide na cesarke 2 stycznia to bym chciała zeby w domu wszystko bylo przygotowane
My planowaliśmy że dopiero jak trafię do szpitala to mąż zniesie wszystko i ogarnie , ma wytyczne i zdjęcia z próby generalnej to da radę bo jakoś nie chcę patrzeć na puste łóżeczko , ale mam wizje CC bo moja młoda jeszcze nie odwrócona i jeśli faktycznie to chyba przygotuje wszystko po swojemu dzień przed terminem CC [emoji6]
 
MagdalenaKasia - a możesz podrzucić jakaś sensowna listę?

No właśnie też słyszałam dużo dobrego o tych kokonach, po czym przeczytałam: Link do: Gniazdka niemowlęce - gniazdka śmierci? Uwaga, mogą być groźne!

I jak odnośnie poduszek zgadzam się, że są zbędne, tak nie do końca jestem przekonana, jak ochraniacz może być niebezpieczny?

Macie jakieś sprawdzone kosmetyki dla dzieci i dla was? Cos do pielęgnacji rany po cieciu? Do sutków używałam Bephanten a teraz na szkole mówili, żeby nie stosowac

No właśnie, ciuszki już szykujecie tak na gotowe do szafki?

Niby że dziecko się może przekręcić i buzia do ochraniacza i mu dostęp powietrza zabierze ..
Kosmetyki polecają z babydream z tej serii z roossmana albo z hipp. Teraz w Rossmanie będzie od 10 promocja 2+2 na kosmetyki dziecięce to sobie skorzystajcie [emoji6]

Do rany po CC, krocza po ewentualnym szyciu i pępuszka nam położną poleca octenisept a do sustkow M.a.l.a.n? Chyba coś takiego i smarować swoim mlekiem.

A ciuszki tak , planuję teraz w grudniu poprać, poprasować i na gotowe do komody poukładać [emoji6]
 
reklama
MagdalenaKasia - a możesz podrzucić jakaś sensowna listę?

No właśnie też słyszałam dużo dobrego o tych kokonach, po czym przeczytałam: Link do: Gniazdka niemowlęce - gniazdka śmierci? Uwaga, mogą być groźne!

I jak odnośnie poduszek zgadzam się, że są zbędne, tak nie do końca jestem przekonana, jak ochraniacz może być niebezpieczny?

Macie jakieś sprawdzone kosmetyki dla dzieci i dla was? Cos do pielęgnacji rany po cieciu? Do sutków używałam Bephanten a teraz na szkole mówili, żeby nie stosowac

No właśnie, ciuszki już szykujecie tak na gotowe do szafki?
Nie mam żadnej konkretnie, przejrzałam ich dużo i wybierałam z nich te rzeczy, które uważałam za potrzebne. Niektóre listy są bardzo okrojone, a inne maja tego za dużo, typu misie szumisie któryvh nie uważam za konieczność.
O ochraniaczach mówi się, że dziecko może w niego wtulic buzke. Na ile jest taka sytuacja realna to nie wiem.
Do skutków położna polecala na szkole rodzenia maść lanolinowa czy jakoś tak. Ja kupiłam z ziaji, wklejam foto. Tej maści neo trzeba zmywac przed karmieniem. No i mówiono nam też o smarowaniu własnym mlekiem.
Ciuszki już poprane i poprasowane, zostało jedno pranie może. Ja przygotowałam od rozm 56 do 68 reszta pochowana w kartonach.
1543678969488.jpg
 

Załączniki

  • 1543678969488.jpg
    1543678969488.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 499
Do góry