reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Ja mam refluks więc zgaga i pieczenie to mój stary znajomy. Nie znoszę imbiru ale podobno pomaga. Ja lubię i polecam na zgagę mleko, lepsze jest to z butelki nie z kartonu i obowiązkowo zimne :) zauważyłam że u mnie w sklepie netto mekowita jest po 1.89 ta z butelki więc nawet bardziej mi się opłaca :) u mnie mleko na litry idzie bo córa to mlekopij też :)
Mniw przeraża, że mleko z kartonu ma termin ważności np dwa lata [emoji14][emoji14] i też kupuje te butelkowe no lepiej smakuje, a jeszcze ze szklanej mmm pycha. Tylko zwykle drogie.
 
reklama
Ja też korzystam z Alabu, zawsze około 16 tego samego dnia mam juz wyniki on line i jestem spokojniejsza. A któraś z Was ma zlecane CRP? Bo jak poczytałam wasze komentarze to raczej króluje morfologia i mocz, ew tarczyca.
My na wyjeździe, ja oczywiście od 5 nie śpię:(. Wczoraj tak mnie wkurzył mąż, że już myślałam że będziemy zaraz wracali do domu. Płakałam jak bóbr, ale przeszedł mój 3latni synek, dał mi swoje ciasteczka, mocno mnie przytulił i powiedział że jak zjem to już będzie dobrze :) I wszystkie emocje opadły :) Czy wy też tak łatwo się denerwujecie? Ja jakoś potrafiłam sobie poradzić z emocjami, ale ostatnio jest istna masakra.
Mi ostatnio M. zwrócił uwagę, żebym robiła mu mocniejszą kawę bo ostatnio lurę mu robie to sie obraziłam i cały dzień byłam zła, a jak potem pomyślałam o co to śmiałam się sama z siebie [emoji23]
 
Mniw przeraża, że mleko z kartonu ma termin ważności np dwa lata [emoji14][emoji14] i też kupuje te butelkowe no lepiej smakuje, a jeszcze ze szklanej mmm pycha. Tylko zwykle drogie.
To w kartonie to praktycznie napój mleczny a nie mleko, uht oznacza że jest w wysokich temperaturach przetwarzane, która zabija wszystkie bakterie te dobre też.
 
Właśnie mi też gadał, że mam sie przygotowac i kupic kubeczki na mocz na zapas bo do konca ciazy co wizyte bede robić bo właśnie w ciazy czesto sa infekcje, ktore rozwijaja sie nawet w pare dni, bez objawow.
Ja jestem trochę przewrażliwiona,bo z tego powodu w pierwszej ciąży leżałam na patologii. Infekcja rozwijała się powoli i nie znacznie od 5 miesiąca ,aż w końcu po różnych leczeniach typu furagin i Wit c wsadzili mnie do szpitala i bo było zagrożenie już dla nerek :-( także wg mnie badanie moczu to podstawa, po za tym przez mocz można wykryć zatrucie ciążowe ( białko ) ,czy cukrzycę ..
 
Ja mocz mam na każdą wizytę tak mi każe a morfologię co druga może dlatego że mam dobrą albo taki wymóg[emoji6]wszystkie ważne badania miałam zrobione do 12tygodnia i TSH w 8 i 12tyg ale nie mam problemu z tarczyca więc już nie zleca. Teraz ta krzywa cukrowa i chyba niedługo toxo powtórzyć coś mi się zdaje
To mój prywatny też mocz co wizyta a morfo co druga ,ale ten z NFZ mi pisze co miesiąc wszystko bo mówi że mi się należy ;-) i ogólnie takie są wytyczne ,jeśli chodzi o nfz.
 
Ja mam refluks więc zgaga i pieczenie to mój stary znajomy. Nie znoszę imbiru ale podobno pomaga. Ja lubię i polecam na zgagę mleko, lepsze jest to z butelki nie z kartonu i obowiązkowo zimne :) zauważyłam że u mnie w sklepie netto mekowita jest po 1.89 ta z butelki więc nawet bardziej mi się opłaca :) u mnie mleko na litry idzie bo córa to mlekopij też :)
Mi mleko z butelki nie smakuje a ogólnie to kupujemy mleko zgrzewkami bo ja pije dużo mąż i syn. Ja bardzo dużo nabiału spożywam bo mam grupę krwi 0 i bardzo ciągnie mnie do nabiału [emoji6] ale rzeczywiście mleko mi pomogło na zgage [emoji4]
 
No dlatego już dość. Piszecie morfologię i mocz macie co wizyta a ja miałam na początku mocz i morfologię i koniec. Więc teraz byłam na połówkowych więc na razie jestem w miarę spokojna. Ale np mocz i morfologię miałam taką średnia a nie chciał powtórzyć.
Ja też tylko raz miałam skierowanie na badania. Wtedy full opcje robiłam z toxo, HIV itp. A teraz na polowkowych dostałam na morfologia, mocz i glukoze więc też nie cały czas robię. Raz sama zrobiłam mocz bo czułam infekcje nosem [emoji12] ale rozumiem że problem z Twoim ginem nie tkwi w ilości zalecanych badań. Jeśli nie masz do niego zaufania to zmień go. Pamiętaj że powierzasz mu życie swojego dziecka, a tu nie ma miejsca na przyzwyczajenie. Zmieniaj go i trzymam kciuki by następny był już lepszy [emoji6]
Ja chodzę prywatnie i na początku w czerwcu bodajze miałam wszystko co możliwe, zostawiłam w lab chyba ze 300 zł a teraz ostatnio mocz i morfologia i wszystko w normie. W międzyczasie nic, ale nie widzę w tym problemu, gdyby jakieś wyniki były nie tak to każe powtarzać częściej. Myślę że wie co robi bo to doświadczony lekarz.
Zgadzam się.
Dziewczyny pierwszy raz mam zgage [emoji16] w tamtej ciąży nie miałam to pierwszy raz piecze mnie w przełyku polecacie coś? ?
Mleko jak najbardziej. Z leków można bez problemu rennie albo gaviscon. A moja siostra zaparzała w ciąży sobie torebkę mięty z torebką rumianku i to jej pomagało a zgage mega całą ciąże miała [emoji6]
Ja też korzystam z Alabu, zawsze około 16 tego samego dnia mam juz wyniki on line i jestem spokojniejsza. A któraś z Was ma zlecane CRP? Bo jak poczytałam wasze komentarze to raczej króluje morfologia i mocz, ew tarczyca.
My na wyjeździe, ja oczywiście od 5 nie śpię:(. Wczoraj tak mnie wkurzył mąż, że już myślałam że będziemy zaraz wracali do domu. Płakałam jak bóbr, ale przeszedł mój 3latni synek, dał mi swoje ciasteczka, mocno mnie przytulił i powiedział że jak zjem to już będzie dobrze :) I wszystkie emocje opadły :) Czy wy też tak łatwo się denerwujecie? Ja jakoś potrafiłam sobie poradzić z emocjami, ale ostatnio jest istna masakra.
Haha [emoji23] no hormony nam na prawdę buzują. Ja mam to samo, wkurzam się, robię awanturę, płacze a na drugi dzień zastanawiam się o co mi poszło [emoji23]


Miłego dnia wszystkim [emoji3] [emoji255]
 
Ja też korzystam z Alabu, zawsze około 16 tego samego dnia mam juz wyniki on line i jestem spokojniejsza. A któraś z Was ma zlecane CRP? Bo jak poczytałam wasze komentarze to raczej króluje morfologia i mocz, ew tarczyca.
My na wyjeździe, ja oczywiście od 5 nie śpię:(. Wczoraj tak mnie wkurzył mąż, że już myślałam że będziemy zaraz wracali do domu. Płakałam jak bóbr, ale przeszedł mój 3latni synek, dał mi swoje ciasteczka, mocno mnie przytulił i powiedział że jak zjem to już będzie dobrze :) I wszystkie emocje opadły :) Czy wy też tak łatwo się denerwujecie? Ja jakoś potrafiłam sobie poradzić z emocjami, ale ostatnio jest istna masakra.
Ja też ostatnio tak mam że szybko się denerwuje i od razu płacze......nieraz z błahego powodu wiec nie jesteś sama [emoji6]
 
reklama
Noo peeewnie, a w ogole bez żadnego problemu. Ja np ide i daje skierowanie i mowie, że dodatkowo chce morfologie. Place 7zł i z tej samej probki krwi robia co inne. I wyniki ze skierowania mam do odbioru na wizycie, a te co płaciłam ide tego samego dnia i odbieram w okienku w przychodni [emoji4] mozesz chodzic nawet codziennie na badania jak sobie zaplacisz i masz ochote [emoji16]
To można zrobić kilka badań z 1 próbki? Mi za pierwszym razem chyba 4 pobrali. Ale to była grupa krwi, bo potrzebny był orginał, HIV, morfologia i coś tam jeszcze (te wirusowe).
 
Do góry