reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Ale super, udanego odpoczynku zycze [emoji4] my sie zastanawiamy nad Włochami bo mam tam siostre i w sumie prawie za darmo mam wakacje, a to pewnie ostatnia okazja bo za rok z dzidziolem nie pojedziemy. Tylko nie wiem czy dostane urlop w pracy bo ledwo ja zaczełam, a nie chce jechac do Włoch bedac na l4 . Chyba mogłabym miec z tego powodu problemy w razie w co? A nie chce sie ukrywac, ze ani zdjecia nie bede mogła wrzucic i w ogole. Co myslicie?
 
reklama
Ale super, udanego odpoczynku zycze [emoji4] my sie zastanawiamy nad Włochami bo mam tam siostre i w sumie prawie za darmo mam wakacje, a to pewnie ostatnia okazja bo za rok z dzidziolem nie pojedziemy. Tylko nie wiem czy dostane urlop w pracy bo ledwo ja zaczełam, a nie chce jechac do Włoch bedac na l4 . Chyba mogłabym miec z tego powodu problemy w razie w co? A nie chce sie ukrywac, ze ani zdjecia nie bede mogła wrzucic i w ogole. Co myslicie?
Powiem Ci że ja zbytnio się nie ukrywam na zwolnieniu ale już wczasy za granicą to nie wiem. Kontroli żadnej nie musisz się obawiać bo ZUS kobieta w ciąży nie robi.najlepiej się doradzić ginekologa moim zdaniem.
 
Powiem Ci że ja zbytnio się nie ukrywam na zwolnieniu ale już wczasy za granicą to nie wiem. Kontroli żadnej nie musisz się obawiać bo ZUS kobieta w ciąży nie robi.najlepiej się doradzić ginekologa moim zdaniem.
Ostatnio ZUS zaczął robić i ciezarnym kontrolę- koleżanka miała po 3 miesiącach zwolnienia. Troszkę bez sensu bo to i tal było zwolnienie chłodzące i nie zastali jej w domu. Musiała złożyć pisemne wyjaśnienie, dlaczego jej nie było.
 
Ale super, udanego odpoczynku zycze [emoji4] my sie zastanawiamy nad Włochami bo mam tam siostre i w sumie prawie za darmo mam wakacje, a to pewnie ostatnia okazja bo za rok z dzidziolem nie pojedziemy. Tylko nie wiem czy dostane urlop w pracy bo ledwo ja zaczełam, a nie chce jechac do Włoch bedac na l4 . Chyba mogłabym miec z tego powodu problemy w razie w co? A nie chce sie ukrywac, ze ani zdjecia nie bede mogła wrzucic i w ogole. Co myslicie?
Moja teściowa dzwoniła do ZUS, bo ja też mam urlop zaplanowany jak już będę na L4 i powiedzieli jej, że jeśli będę mogła chodzić to mogę jechać, ale żeby ich powiadomić gdzie będę. Podać adres itd.
Tyle, że ja jadę nad polskie morze i nie wiem jak to by było przy wyjeździe zagranicznym...
Moze zadzwoń i zapytaj czy będąc na L4 możesz jechać na tydzień czy dwa do siostry za granicę.
 
Moja teściowa dzwoniła do ZUS, bo ja też mam urlop zaplanowany jak już będę na L4 i powiedzieli jej, że jeśli będę mogła chodzić to mogę jechać, ale żeby ich powiadomić gdzie będę. Podać adres itd.
Tyle, że ja jadę nad polskie morze i nie wiem jak to by było przy wyjeździe zagranicznym...
Moze zadzwoń i zapytaj czy będąc na L4 możesz jechać na tydzień czy dwa do siostry za granicę.
No niezle, dzieko za info. Mam nadzieje ze sie uda w ogole normalnie w lipcu pojechac bez l4, ale warto wiedziec .
 
No dokładnie, szczegolnie jak ma dzieci to ciezko zeby 9 miesiacy w domu siedziała...
Nie chodzi o to żebyś w domu siedziała tylko żebyś w tym domu nie wykonywała czegoś czego Ci nie wolno. W zasadzie lepiej żeby ZUS Cię nie zastał (piszesz w wyjaśnieniu że akurat poszłaś na spacer zalecany przez ginekologa)niż jakbyś miała latać z mopem w dłoni. Bo oficjalnie możesz wykonywać tylko niezbędne czynności i te zalecane przez lekarza czyli żadne mycie okien czy remont domu nie wchodzi w grę.
 
Niestety kontrolują . Moja koleżanka ostatnio w ciąży miała ..jesli przyjdzie kontrola i nie zastanie nikogo w domu ,to niestety ale trzeba mieć dobre wytłumaczenie . Można iść do lekarza,do apteki i do sklepu po.najpotrzebniejsze rzeczy . To wszystko. Trzeba to udokumentowac. Ja mimo wszystko wyjeżdżam za granicę . Zaliczka już dawno wpłacona ,dzieci mają obiecane. Trudno . Nie będę siedziala całe lato w chałupie jak mam dzieci .
 
reklama
Niestety kontrolują . Moja koleżanka ostatnio w ciąży miała ..jesli przyjdzie kontrola i nie zastanie nikogo w domu ,to niestety ale trzeba mieć dobre wytłumaczenie . Można iść do lekarza,do apteki i do sklepu po.najpotrzebniejsze rzeczy . To wszystko. Trzeba to udokumentowac. Ja mimo wszystko wyjeżdżam za granicę . Zaliczka już dawno wpłacona ,dzieci mają obiecane. Trudno . Nie będę siedziala całe lato w chałupie jak mam dzieci .
Możesz też iść na spacer i tego już nie są w stanie skontrolować. Wiem bo miałam kontrolę l4 nie w czasie ciąży. Nie było mnie w domu...W wyjaśnieniu napisałam, że lekarz zalecił lekki ruch w związku z czym wybrałam się na codzienny spacer [emoji16] nie miałam problemów. Możesz też zmienić miejsce pobytu w czasie l4 tylko właśnie nie wiem jak jak wyglada w przypadku wyjazdu zagranicznego.
 
Do góry