reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia wagi ciężkiej

Ja podzielę się opinia z mojej perspektywy. Też rozważałam thermomixa i lidlomixa, ale zdecydowałam się na robot wielofunkcyjny Bosch mum5 (kosztów mnie 970 zł bodajże). Robię w nim placki ziemniaczane (na tarce), surówki (na innej tarce), blenderuję zupy i sosy (ma blender kielichowy), wyrabiam biszkopty i wszelkie ciasta, ciasto drożdżowe, ciasto na chleb (ma dużo mocy, super się sprawdza do tęgich ciast), wyrabia ciasto kruche, mogę w nim robić/wyciskać ciasteczka kruche, mielę mięso na pulpety i sery na serniki, mogę też siekać wszystko na kosteczkę (tego nie używałam jeszcze :) ). Dodatkowo fajnie można sobie go rozbudować - można dokupić sobie tarkę do orzechów, końcówkę do robienia makaronów, przecierak do owoców i takie coś do robienia własnych lodów [emoji7] są też tańsze wersje tego samego robota, wszystko zależy od wyposażenia, jakie się chce i mocy, jakiej się potrzebuje :) no i plusem jest duża misa - za jednym razem robię chleb z 1kg mąki :)
Trzeba się solidnie zastanowić po prostu nad tym, z jakich funkcji będzie się korzystać :)
 
reklama
Masz 100% racji. Ja bylabym zadowolona z takiego robota jaki opisujesz :) Nie potrzebuje tej funkcji gotowania i podsmazania. Ale jak wspominałam wczesniej- i ratował mi ten robot dupe na samym początku kiedy nie potrafiłam w kuchni zrobic nic i dzięki niemu sie tak na prawdę wszystkiego szybko i bezboleśnie nauczyłam.

Jak Colorado mowi- przemysl z jakich funkcji chcesz korzystać, to jednak kupa kasy :)
Ps. W lidlomixie tez można wyrabiać ciasto z 1kg mąki :)
 
Ja przyznam, że nie wykorzystuję mojego w [emoji817] procentach, ale i tak dobrze mi z nim [emoji6] wczoraj np zrobiłam cały obiad piętrowo na parze: ryż, mięso i brokuły.

Jak tam się trzymacie w tą pogodę? Ja na przekór właśnie nieźle [emoji4]

Dziś 8 dc a tu już początki śluzu płodnego i brzuch ćmi [emoji79] dobrze że staranka rozpoczęte wczoraj [emoji16] kupiliśmy żel conceive i jest super.

Oczekująca, a jak Ty? Pewnie stres przed wizytą?
 
Ja przyznam, że nie wykorzystuję mojego w [emoji817] procentach, ale i tak dobrze mi z nim [emoji6] wczoraj np zrobiłam cały obiad piętrowo na parze: ryż, mięso i brokuły.

Jak tam się trzymacie w tą pogodę? Ja na przekór właśnie nieźle [emoji4]

Dziś 8 dc a tu już początki śluzu płodnego i brzuch ćmi [emoji79] dobrze że staranka rozpoczęte wczoraj [emoji16] kupiliśmy żel conceive i jest super.

Oczekująca, a jak Ty? Pewnie stres przed wizytą?
A no stres jest. Ale beta z dzis 3800 wiec średni przyrost 115% takze jest ok :) powinno byc cos widac jutro.
Dzis bylam na badaniach z obciążeniem glukoza no i czekam na wyniki. Bede msuiala znow uczyc sie jesc malo a czesto a nie duzo a rzadko... a dopiero co sie przestawilam... zwariuje
Cukier mi swiruje na czczo, wiec bede musiala chyba jesc o 24 zeby wstawac o 8.. bo np wczoraj kolacja p 22.15 cukier o 6 ok. O 7 w lab na moim glukometrze juz 94... no wiec za dluga przerwa... no i tak to wyglada.
Panikuje co moja gin powie na wage
. Ostatnio stwierdziła ze schudlam... taa tyllo w cm a nie na wadze.. wiec jak zobaczy ta wage to padnie... a te panie pielegniarki to wszystkie tskie po 50kg (moja poprzednia polpzna co mnie wazyla u ginekologa wazyla wiecej niz ja [emoji14] wiec stresu nie mialam) no i tak sobie wkrecam wszystkie problemy świata... ;p

Co do sprzetu to bede musiala sie porzadnie zastanowić. Wiecie ja chcialam tez jakis sprzet ktory pomoze mojemu mezowi.
Moze byc tak ze ja zalegne w ciazy ze wzgledu na szyjke i chcialam miec cos co w latwy sposb i szybko.ogarnie obiad upieczenie chlwba itp zeby go az tak nie angazowac i siebiw nie zmuszac do stania godzinami w kuchni. Ale patrzac na cene prady to faktycznie musze to przemyśleć. Szczegolnie, ze mamy ogrzewanie gazowe i 70m2 w kamienicy, wiec juz samo ogrzewanie w zime troche nas kosztuje... wolalabym nie dokładać sobie wydatko...
Wiec intensywnie mysle i zbieram opinie :D
 
Dziewczyny czy ten wynik jest ok ?
20181029_164629.jpg
 

Załączniki

  • 20181029_164629.jpg
    20181029_164629.jpg
    22,8 KB · Wyświetleń: 187
reklama
Do góry