reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

GRUDZIEŃ 2005

Zmienilam sobie suwaczek i ten mi policzyl nowa ilosc tygodni i dni. Ale ten uwzglednia dlugosc cyklu, wiec to zdecydowanie dokladniejsze liczenie. I wyszlo blizej tego co mi gin powiedzial.
 
reklama
a ja tak soie czytam qrcze tydzień i 7 cm? z nózkami no a ja miałam usg w 11 + 4 dni i wyszło niecałe 5 :(no chyba,z eto było bez nóżek :( i sie bez sensu martwie pewnie :(
 
Fasolka, na pewno liczyl bez nozek :) Mysle ze wszystko ok, ja w 10 tygodniu mialam 3 cm z kawalkiem, to sie zgadza mysle. Beatka jest w 15 tygodniu, moze wzrost sie bardzo przyspiesza w tym czasie?? Warto sprawdzic w kalendarzu ciazy, tam podaja orientacyjne wymiary, mi sie zawsze pokrywalo ze stanem z usg :)
Pamciaw, suwaki na cykl sa dokladniejsze, tez mam taki. Mam tylko przeklamanie o 1 dzien :)
 
no ale K-asia tez jak pisała ze ma 7 cm
no ale nie bede sie schizowac bedzie ok :)

a czy robiłyscie przezierność? bo ja sie zastanawiam- jestem od swojego lekarza daleko nie dojade do niego w poniedziałaek a mamy umówiona wizyte na usg na badanie przeziernosci- no ja to zaproponowałam zeby zrobic a lekatrz nie oponował wiec nie wiem juz sama ... a musiałabym do innego sie udac w takim razie

a do którego tygodnia sie robi?
 
A co to jest przeziernosc?? No niestety jestem calkiem do tylu z badaniami, ale juz mi sie nie chce marudzic, slyszalyscie juz nadto! ::)
Faktycznie jestem w o niebo lepszym nastroju! Zaloze sie, ze stres jakim bym sie karmila bez tego USG narobilby wiecej szkod Dzidzi niz "trauma" USG!! Juz sie niedoczekam srody!!! CZy Wam tez kazali mniec pelny pecherz na USG? Mi kazali wypic litr wody na godzine przed USG i nie isc do ubikacji!!!! Znajac moj pecherz szykuje sie maly koszmarek! ALE WARTO!!!!!! ;D ;D ;D
 
witajcie mamusie grubaski :)
Mi lekarz powiedzial ze nie ma potrzeby robienia przeziernosci bo ona ma na celu wykluczyc mongolizm a ze rodzilam dwa razy i dzieci sa zdrowe to nie ma potrzeby sprawdzajac karty ciazy u poprzednich dzieci tez nie mialam robionych wiec chyba nie bede nalegac obowiazkowe jest u kobiet po 35 roku zycia i robi sie ja w warunkach szpitalnych na bardzo dobrym sprzecie i akurat czytajac wasze posty u mnie w miescie niestety nie ma takowego  zastanawiam sie jednak czy nie poszukac w innym miescie
                                           Pozdrawiam :)
p.s a teraz wyczytalam ze diagnozuja tez przepukline rdzeniowo kregowa kurcze znow problem co mam zrobic :(
 
Cześć dziewczynki!!
Ale się tu nas nazbierało, normalnie - o mój ty panie!!  ;D Witam serdecznie wszystkie nowe mamuśki i przesyłam ogromne pozdrowionka!
Co do przezierności to robi się od początku 12 tygodnia, ja miałam 11t 1d - dobrze jest zrobić, bo to pierwsze z badań, które pozwala wykluczyć wady genetyczne na tym etapie rozwoju maleństwa.
Co do pełnego pęcherza, to ma on podnieść trochę macicę i pozwolić na lepsze obejrzenie dzidziulka, ja się napiłam jak beka i myślałam, że nie dojdę do lekarza, ale się opłacało, bo się napatrzyłam ile wlazło!
Pozdrawiam!
 
Ja badanie na przeziernosc karkowa robiłam ostatnio, tzn w koncowce samej 13 tygodnia. Zastanawiałam sie czy pytac o to badanie, w koncu zapytalam, ale gin i tak by mi je zrobił :) Sadzac po naszych tu wypowiedziach, nie ma potrzeby robienia badania w warunkach szpitalnych. Sa tez bardziej skomplikowane badania, zdaje sie iz nazywa sie to amniopunkcja, ale to juz w przypadku, kiedy na usg cos wychodzi nie tak.... Ja mam to badanie za soba i sie ciesze, wielka ulga, jak mi powiedzial, ze wszystko w normie :)
Fasolka, nie schizuj sie cm :) Wszystko jest ok :)
A co do pecherza, to pierwsze slysze, nikt mi nigdy nie mówił, ze ma byc pełen :) Ja specjalnie biegne do kibelka przed badaniem, bo na pelnym pecherzu bym nie wytrzymała chyba badania na fotelu :)
 
Potwierdzam to co mowi Magi. Badanie na przeziernosc mozna zrobic na zwyklym USG. Mnie to czeka za 2 tygodnie. :D.
Musze przyznac,ze mam schize jesli chodzi o to badanie.
Czy wiecie jakie sa normy? Gdzie mozna to znalezc???
 
reklama
O rany  ::),ale się rozpisałyście....hihi  ;D
Fajnie,ale nadrobię może później, bo zaraz jedziemy z mężem do rodziców.

Magi - pan doktor mierzył maluszka kilka razy i na USG przezpochwowym i na tym przez powłoki brzuszne. Od główki do końca kręgosłupa ma 10 cm, zaś po dodaniu nóżek 13,5 cm. A odnośnie naszego wzrostu to ja mam 163 cm, a mój mężuś 190 ! Więc chyba będzie długaśna dzidzia  ;D
Pamciaw - ja też uważam,że mój Misiu musiał tam widzieć pępowinę czy coś... ;D . Ale niech wierzy, że to było coś innego  ;D
Pozdrawiam gorąco. Beata.
 
Do góry