reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDZIEŃ 2005

noo..zamowilam wizyte domowa(prywatna)..skosi ze mnie 90 zyla..ale co tam wszystko dla malego ..:)..bynajmiej bede miala pewnosc i bede spokojniejsza..:)..pan doktorek bedzie miedzy 16 a 18..:)..bratowa mojego polecila go ..:)..podobno super facet i wszystko powie co i jak i nie bedzie mnie sciemnial jak tamta wiedzma( szarlatanka jedna)..hehehe..:)..a Piotr oczywiscie mowi po co ta wizyta jak on napewno jest zdrowy ..no i juz mu te krostki znijaka..:)..ale ja tam wole chychac na zimne..:)

Wiolus ..bardzo wspolczuje ..moja siorka tez ma takiego tescia ze szkoda slow..no i chca uciekac od nich jak najdalej ale jak narazie nie maja kaski..:(..tesc mojej siostry to bardzo czesto robi im takie jazdy..no i co roku na swieta moja siore wyganial do mamy..normalnie te wyganianie to juz tradycja..ale od 2 lat jakos ucichlo..:)..ale tacy ludzie sie nie zmieniaja..wiec lepiej ciasne ale wlasne..:)

Mama Cyprysia..biedna bardzo wspolczuje takiej nocy..moze tez powinnas zawolac lekarza bo te wymioty to straszne...a bedziesz spokojniejsza i pewniejsza a tak po co bedziesz sie zamartwaiala jak ja..bo ja to juz calkiem jakas paranoiczka jestem panikara do potegi jesli chodzi o malego ..
 
reklama
wioluś współczuje teścia jak możźna tak do własnej wnuczki podchodzić szok całe szczęście ja nie mam takiego problemu owszem jak są świeta czy jakieś imprezy to woda ;D jest ale po ludzku
a swoją drogą jak myślicie czy raz na jakiś czas mogły byśmy sie napić lampe wina bo mam taką ochote ale sie boje
mama cyprianka śmigaj do lekarza lepiej dmuchać na zime
 
Magi moja Idunia tez nieco spływa z tego podniesionego materacyka (ale sie uśmiałam z tych pozycji Twojej Oliwci ;D ) z tym ze ona jest nieco młodsza od Twojej i pewnie jeszcze sie az tak nie wierci, zobaczymy co bedzie dalej. A jak u Was z ulewaniem?

Wioluś wspólczuje :) wyprowadzicie sie i bedzie dobrze, nie ma jak u siebie, a ogrzewaniem sie nie martw my tez palimy w piecu, tzn. jest centralne ale trzeba se w nim samemu napalic, kwestia przyzwyczajenia. A taka czarna owca to sie w kazdej rodzinie znajdzie, u mnie tez i tata i tesc naduzywają tyle ze z żadnym z nich nie musze mieszkać :)
 
MamaCyprysia - uwazaj zeby Ci sie dziecko nie odwodnilo!!! U takiego malucha bardzo o to latwo a to juz bardzo grozne dla zyci jest. Wezwij lekarza jak najszybciej, albo lepiej jedz z nim do szpitala. Moze mu potrzebna kroplowa! Jednym z objawow odwodnienia jest odmawianie jedzenia.

Didi wcale Ci sie nie dziwie ze dmuchasz na zimne! Co to 90 zeta wobec pewnosci ze Malemu nic nie jest!

Zdanka ja pije pol lampki wina praktycznie co weekend bo wtedy zawsze albo my jestesmy u kogos na obiedzie albo ktos u nas. W mojej madrej ksiazce ("Pierwszy rok zycia dziecka") jest napisane ze nawet wiecej mozna, bo w mleku sladowe ilosci przechodza ale ja tam wole nie przesadzac i tylko tak dla smaczku sobie do obiadku popijam. W ksiazce pisza ze nawet mocny alkohol mozna, ale tego nie tykam i nie tkne dopoki nie skoncze karmic.

A my z Lenka bylysmy na 2h spacerku dzisiaj! Nogi mi w de wlaza, ale super! Nareszcie!!! Jej ale i mi sie te spacery baaaardzo przydadza! Mala spala caly spacer a teraz podjadla i sie bawi na lezaczku. Czytalam i slyszalam od ortopedy zeby z tymi lezaczkami nie przesadzac. Dziecko nie wyrabia sobie w nim miesni. Mozna oczywoscie ale sporadycznie. No i ja staram sie Lenke narawde na krociutko codziennie do niego sadzac. A tak mecze ja na brzuszku, choc ona niecierpi!!!! ;)
 
Wanda widze ze taka sama kochana córeczka tatusia jesteś jak i ja ;D ja też walę prosto z mostu jak mi cos nie pasuje ::)

Pamciaw popieram Twój stosunek do polskiego kościoła, chociaż trzeba mieć odwage w naszym kraju zeby go krytykować, ja tez do kościoła nie chodze ani kolędy nie przyjmuję, sąsiedzi mi zazdroszczą że mam świety spokój ale odwagi nie mają zeby zrobić to samo
 
Pamcia - swiete slowa z tym kosciolem !!!!!! Ja dokladnie z tego samego powodu nie chodze... Poza tym idealnie w dziesiate trafia fraszka Kochanowskiego - Skoro nie grzeszysz jako powiadasz, czemu sie mila tak czesto spowiadasz. No nikt tak idealnie nie trafil w ten temat !!! I Pamcia - mnie absolutnie nie obrazilas :) Wkurza mnie to samo tak samo jak Ciebie ;) Chodzenie do kosciola na pokaz - i tylko jeden problem przed wyjsciem - w co sie ubrac zeby sasiedzi zauwazyli jak super wygladam, albo Jaki beret wlozyc (to wersja 60-letnich dewotek)...
Pamcia - a poza tym ja chyba tez mialam z Wami tych samych rodzicow :) Po wieczorynce lulu :) I tak powinno byc :) Ja sie staram zeby tak wlasnie bylo, no ale z dwojka szkrabow to juz nie takie proste :) Chociaz narazie nie narzekam - o 20 mam juz spokoj bo dzieciaki juz spia - oboje :) Takze chyba nie jest tak zle :)
aaa...Pamcia - napisz mi prosze dlaczego jest odradzanie uzywania koldry ??? Ja uzywam od wyjscia ze szpitala..
Pamciu - ja jem maslo :) Tylko i wylacznie :) Nawet nie wpadlam na taki pomysl ze ono moze zaszkodzic - ale narazie jest dobrze, wiec luzik :)
MamaCyprysia - no faktycznie, dziecko w tym wieku bardzo szybko moze sie odwodnic - pilnuj ciemiaczka... po nim mozna poznac czy sie dziecko odwadnia - jesli sie zapada !!!
zdanka - wino jak najbardziej - to bylo pierwsze czego sie napilam po wyjsciu ze szpitala jak urodzilam Wiktorka (i zobacz jaki chlop) no i teraz tez od czasu do czasu popijam :) Nie wyobrazam sobie zycia bez wina :) No ale nie polecam piwa - chociaz na nie teraz mam najwieksza ochote, zreszta jak na wszystko gazowane - no ale coz, trzeba bedzie poczekac jeszcze z 7-8 miesiecy - bo tyle zamierzam karmic :)
 
my juz po wizycie pana doktorka( bardzo fajny gosc)..mlego calego osluchal nawet jelitka..:)..wymacal wszystko od glowki po stopki..:)..no i maly zdrowy..na pluckach czysciusio..:)..te krostki to wina przwbialkowania wiec mamusia musi odstawic sery..mleczko i twarogi..:(..a chrypka to od suchego powietrza no i moze tez od tego przebialkowania..zapisal nam wapno w syropku na chrypke...nasc na krostki jakas naL..zamiast zwyklego Cebionu ktory daje przepisal multi..i powiedzial ze jak bede dawala 1 kropelke vigantolu to wystarczy..:)..no i powiedzial ze jutro mam go ubrac i ruszac na spacer woziem..:D..churaa...nasz 1 spacerek wozkiem..

odrazu jestem spokojniejsza ze zdrowy ..:)..doslownie kamien spadl mi z serca..bo jak on plakala zta chrypka to ja z min plakalam i serce mi pekalo
 
Czesc kobietki,
odpowiadam na Wasze pytanka. Troche pozno, ale lepiej pozno niz wcale.

Pamcia - ja nie karmie juz Pawelka piersia. Tak wyszlo :( Mialm malo pokarmu, zaczelam dokarmiac i tak sie skonczylo. Jezeli Lenka bedzie miala skaze bialkowa to tez raczej bedziesz musiala ja odstawic od piersi. Wtedy podaje sie mleko zmodyfikowane na recepte: Nutramigen (ten co ja mam) albo Bebilon - Pepti. Sklad jest bardzo podobny i zalezy od upodobania lekarza, ktore przepisze (prawdopodobnie zalezy od producenta, od ktorego ma prowizje ;) )
My Pawla kapiemy o 20, dostaje mleko i spi tak do 3 rano. Potem znowu butla i tak do 5-6. Potem zaczyna sie troche marudzenie...

Magi - Sab Simplex, ktory ja kupuje w Niemczech kosztuje 7.30 Euro i jest bez recepty. Profilaktycznie podawac mozna 5 kropli do kazdego posilku, a jak jest kolka to 15 bezposrednio do buzki.

Wiolus - slow mi brak. Zmykajcie stamtad jak najszybciej!!!

 
reklama
juz jest wszystko ok.po prostu za duzo mleczka wypil bo polozna mowila zeby go na wieczor dokarmic ale to mu chyba nie sluzy wiec juz wole budzic sie co chwile w nocy na karmienie niz ryzykowac ze sie w nocy udlawi jak mu sie za mocno uleje.
MAMUSIE karmicie po kapieli czy przed a po kladziecie od razu spac bo co chwile inna wersje slysze?ps.dziekuje wam za troske.
 
Do góry