reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

Ja co do l4 się nie wypowiadam bo jestem narazie opiekunem dziecka niepełnosprawnego ( syna z autyzmem ) mam nadzieję że niedługo wprowadza że podczas bycia opiekunem można też podjąć zatrudnienie. Studiuje jednocześnie psychologię jak i fizjoterapię zaocznie. Moja mama np mając 35 lat będąc w trzeciej ciąży pracowała bardzo długo na stacji dializ bodajze do 30 tyg ale odpadły jej ciężkie pracę. Ja prowadzę stowarzyszenie na rzecz dzieci z autyzmem oraz organizacja eventów historycznych ( turnieje rycerskie, strzelnice łuczniczą itp).
Masz rację, my tu dyskusje o Lquatro kiedy jest odpowiedni czas itp, a niektórzy nie z własnego wyboru mogą tylko o tym pomarzyć 💔 pozostaje tylko mieć nadzieję, że to się zmieni i opiekunowie tacy jak Ty będą mogli mieć umowy o pracę.
Co do stacji dializ, chyba tutaj tez duzo się zmieniło bo u nas jakikolwiek kontakt z potencjalnie zakaźnym materiałem (krew i jakiekolwiek wydzieliny) jest obecnie zabroniony w ciąży. Nie wystarczą środki ochronne, rękawiczki itp, nie i już, pozostaje praca biurowa czy jakieś ekg. Dziwiło mnie to na początku ale szpitale chyba po prostu nie chcą się szarpać z pracownicami, maja wystarczająco pozwów od pacjentów;)
 
reklama
Niektóre koleżanki aktywniejsze instagramoqo wrzucały relacje. Jedne z większą pompa inne w gronie rodziny...
Ale ja nigdy nie byłam na takim, mimo wszystko nie jestem pewna czy okazja się powtorzy więc chyba chciałabym mieć!
Za to mąż nie lubi być w centrum uwagi i raczej nie jest przychylny ale jeśli będzie mi zależeć to zrobimy.

A wy macie jakieś doświadczenia?
Ja tez chce zrobić Gender reveal party, z początku mój stary nie był za tym (on generalnie nie przepada za takimi „nowościami”) ale jednak dał się namówić. 😀
 
Ja tez chce zrobić Gender reveal party, z początku mój stary nie był za tym (on generalnie nie przepada za takimi „nowościami”) ale jednak dał się namówić. 😀


My raczej nie będziemy robić baby shower. Co do płci chcemy się dowiedzieć jako pierwsi więc ewentualnie dla rodziny zrobimy niespodziankę. Z pierwszym dzieckiem o płci poinformowaliśmy wszystkich w święta Bożego Narodzenia. Podczas wigilii rodzice dostali duże pudło zapakowane jak prezent, ale jak otworzyli to wyskoczyły balony z informacją że będzie chłopiec.
 
A co sądzicie o bankowaniu krwi pępowinowej/ sznura pępowinowego/ krwi z łożyska?
Tez nad tym myślę, wydaje się to sensowne, szczególnie jeśli ktoś lubi być na wszystko możliwe ubezpieczony. Z jednej strony cena jest kosmiczna, ale płaci się raz za przechowywanie na 25 lat (przynajmniej takie oferty widziałam). Nie zaglądałam dokładniej czy można np zapłacić w ratach.
Na szczęście jest jeszcze czas do zastanowienia, chciałabym poczytać jakieś fachowe artykuły o tym.
 
Tez nad tym myślę, wydaje się to sensowne, szczególnie jeśli ktoś lubi być na wszystko możliwe ubezpieczony. Z jednej strony cena jest kosmiczna, ale płaci się raz za przechowywanie na 25 lat (przynajmniej takie oferty widziałam). Nie zaglądałam dokładniej czy można np zapłacić w ratach.
Na szczęście jest jeszcze czas do zastanowienia, chciałabym poczytać jakieś fachowe artykuły o tym.
Nie było tragiczne w kosztach. Najpierw była jakaś opłata, chyba 1500 zł, coś w tych granicach. Potem się płaciło w 10 ratach po porodzie za coś tam i potem już za samo bankowanie. Finansuję to z 500+
Nie pamiętam już dokładnie tych kwot, teraz place tylko za bankowanie
 
reklama
Masz rację, my tu dyskusje o Lquatro kiedy jest odpowiedni czas itp, a niektórzy nie z własnego wyboru mogą tylko o tym pomarzyć 💔 pozostaje tylko mieć nadzieję, że to się zmieni i opiekunowie tacy jak Ty będą mogli mieć umowy o pracę.
Co do stacji dializ, chyba tutaj tez duzo się zmieniło bo u nas jakikolwiek kontakt z potencjalnie zakaźnym materiałem (krew i jakiekolwiek wydzieliny) jest obecnie zabroniony w ciąży. Nie wystarczą środki ochronne, rękawiczki itp, nie i już, pozostaje praca biurowa czy jakieś ekg. Dziwiło mnie to na początku ale szpitale chyba po prostu nie chcą się szarpać z pracownicami, maja wystarczająco pozwów od pacjentów;)
tak to było 16 lat temu więc zmieniło się wiele.
 
Do góry