reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

A czy któraś z was w tej lub poprzedniej ciąży miała plamienia? Jakoś od tygodnia co jakiś czas mam delikatne brązowe plamienia widoczne tylko na papierze, żadnych innych niepokojących objawów. Lekarz powiedział że tak się zdarza i przepisał duphaston 2x1, ale i tak mnie to niepokoi 😶
Ja miałam, nie brałam duphastonu ani luteiny. Przeszły po jakimś czasie. Miałam krwiaka podkosmówkowego.
 
reklama
Hej kobitki, przyłączam się do Grudniowych Mamusiek ☺️ U mnie termin na 22.12.2023 (mniej więcej) dziś 6t3d. 9 maja idę na wizytę, Pani doktor powiedziała, ze powinno już wtedy bić serduszko. Strasznie się stresuje, bo staraliśmy się z mężem 2 lata i w końcu się udało. Beta przyrasta bardzo dobrze. Stresuje mnie fakt, że na lewym jajniku mam torbiel krwotoczna i wczoraj wyskoczyła mi opryszczka (na szczęście nie pierwsza w życiu). Może macie jakiś sprawdzony sposób na opryszczkę w ciąży?
Gratulacje dla was wszystkich! ❤️
Gratulacje! Plasterki na opryszczkę, dobra dieta i czas :)
 
czy od razu na wizycie został wykryty? czy po jakimś czasie?
W 6 tc nie był widoczny, a później już tak. Te krwiaki są dość częste, najczęściej nie są groźne i nie wymagają specjalnych leków/oszczędnego trybu życia. Same się wchłaniają 🙂 plamienia trzeba konsultować, ale na tym etapie nie warto panikować, bo to jest dość powszechne zjawisko.
 
W 6 tc nie był widoczny, a później już tak. Te krwiaki są dość częste, najczęściej nie są groźne i nie wymagają specjalnych leków/oszczędnego trybu życia. Same się wchłaniają 🙂 plamienia trzeba konsultować, ale na tym etapie nie warto panikować, bo to jest dość powszechne zjawisko.
uspokoiłaś mnie, bo następną wizyte mam dopiero za 3 tyg (poprzednia właśnie w 6tc) więc już zaczęłam zchizować, dzięki! 😀
 
A czy któraś z was w tej lub poprzedniej ciąży miała plamienia? Jakoś od tygodnia co jakiś czas mam delikatne brązowe plamienia widoczne tylko na papierze, żadnych innych niepokojących objawów. Lekarz powiedział że tak się zdarza i przepisał duphaston 2x1, ale i tak mnie to niepokoi 😶
Ja miałam w pierwszej ciąży i duphaston 2x1 pomógł, ale to był bardziej zaawansowany etap ciąży jakiś 7 miesiąc. Jeśli lekarz Cię zbadał i nie widzi nic niepokojącego to Ty też się nie doszukuj :-)
 
Ja miałam w pierwszej ciąży i duphaston 2x1 pomógł, ale to był bardziej zaawansowany etap ciąży jakiś 7 miesiąc. Jeśli lekarz Cię zbadał i nie widzi nic niepokojącego to Ty też się nie doszukuj :-)
Ja również plamilam zanim usłyszałam serduszko. Mega stres, ale lekarz tez przepisał duphaston, powiedział ze tego być nie powinno No ale się zdarza. W 11 tyg pojawiło się jednorazowe krwawienie, bez bóli, skrzepów, i znow przerażenie, bo było tej krwi sporo, ale tez byłam u lekarza, krwiaków nie ma, ale mogły być w międzyczasie, ale dzidzia rośnie, serduszko bije, nie mam wskazań do leżenia. Teraz tez minimalne plamienia, i czekam na piątek i prenatalne.. skończyłam wczoraj 12 tydzień :)
 
Ja również plamilam zanim usłyszałam serduszko. Mega stres, ale lekarz tez przepisał duphaston, powiedział ze tego być nie powinno No ale się zdarza. W 11 tyg pojawiło się jednorazowe krwawienie, bez bóli, skrzepów, i znow przerażenie, bo było tej krwi sporo, ale tez byłam u lekarza, krwiaków nie ma, ale mogły być w międzyczasie, ale dzidzia rośnie, serduszko bije, nie mam wskazań do leżenia. Teraz tez minimalne plamienia, i czekam na piątek i prenatalne.. skończyłam wczoraj 12 tydzień :)
Trzymam kciuki za dobre wyniki w piątek, koniecznie daj znać! ❤
 
reklama
Hej dziewczyny! Niedawno dołączyłam do staraczek.a po 2 miesiącach się z nimi żegnam. Jestem w szoku, że tak szybko się udało. Jest to moja druga ciąża, pierwsza zakończona niestety poronieniem. Bardzo się martwię ale teraz tylko spokój moze mnie uratować 🫢 dodam, że choruję na nadczynność tarczycy i Gravesa-Basedowa ale jestem w remisji od 5 miesięcy. Planuję wybrać się do lekarza jeszcze w tym tygodniu. Według aplikacji 5+4tc a więc termin koniec grudnia/początek stycznia 😊 trzymam za was kciuki✊🍀
 
Do góry