reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Mały update. Po przyjęciu na ktg pisały się skurcze, których wcale nie czułam. Szyjka całkowicie zgładzona i rozwarcie na dwa palce. Dostałam antybiotyk na gbs i czekamy sobie na rozwój sytuacji. Jakąś godzinę temu poczułam pierwszy skurcz, prawie nic nie boli. Jestem w szoku.
 
reklama
Mały update. Po przyjęciu na ktg pisały się skurcze, których wcale nie czułam. Szyjka całkowicie zgładzona i rozwarcie na dwa palce. Dostałam antybiotyk na gbs i czekamy sobie na rozwój sytuacji. Jakąś godzinę temu poczułam pierwszy skurcz, prawie nic nie boli. Jestem w szoku.
Się pewnie rozkręci zaraz z tym bólem 😁
Trzymam kciuki mocno ♥️☺️
 
Tu nie chodzi o to, ze nie wiem co z szyjka bo wiem .. niestety byłam w niedziele tydzień temu w szpitalu z okropnym bólem z i tam pani doktor dokładnie sprawdziła mi szyjkę i zrobiła usg . Oczywiście nie mówiłam o tym lekarzowi ( tak mi poradziła położna )
Ogólnie to od 5 tygodni co tydzień mam robione ktg .. ostatnie usg 32 tc i od tamtej pory jedynie kontrolnie badania krwi i mocz ..
to nie tak ze mnie nie stać iść prywatnie do lekarza ..
od początku ciąży mam toxoplazmoze i tutaj tez chodzę prywatnie do lekarza .. i badani wszystkie tez robię prywatnie . Ale ginekologa chciałam mieć na NFZ szczególnie pod koniec kiedy mam te wizyty co tydzień .. a tu mi takie akcje wychodzą
Ostatnie usg w 32 tc? 😳
Przecież trzeba regularnie sprawdzać przepływy, stan łożyska, ilość wód, wciąż się kontroluje różnie główki/brzuszka/kości udowej itp. Dla mnie jest to niedopuszczalne i nie do pomyślenia. Nie byłabym w stanie spać spokojnie nie mając na wizytach podstawowych (bo usg jest podstawowych) badan zrobionych sprawdzających stan zdrowia mojego dziecka.
Co do niepowiedzenie prowadzącemu, ze byłaś na Izbie - ja bym właśnie powiedziała. Dodatkowo z awantura, żeby wiedział jak zaniedbał swoją prace, ze musiałaś szukać pomocy wśród innego ginekologa to może na następnej wizycie by się ogarnął ze swoim fachem.
Nie do pomyślenia jak traktują Ci na NFZ 🤦‍♀️ A badanie krwi i moczu może sobie w D wsadzić, bez sprawdzania na bierząco innych rzeczy nic one nie znaczą.
Idź prywatnie, idź 😘 końcówka ciąży jest tak sama ważna jak inne jej tygodnie
 
Ja jestem po 2 probie indukcji oksytocyna. Skutek taki sam jak po pierwszej czyli zaden. Jedyne co sie zmienilo to moje samopoczucie, wrocilam i zaczelam plakac jak dziecko. Bo jestem wykonczona psychicznie. To kompletnie nic na mnie nie dziala a oni czaruja i czaruja. Zadne baloniki, masowanie szyjki, oksytocyna. Nic kompletnie. Teraz czekam na decyzje czy nastepna proba dzis czy jutro bo do trzech razy sztuka (bezsensu kompletnie jak zadna poprzednia nawet pol skurczu nie przyniosla) ale widac musza sie troche poznecac zanim mnie łaskawie pokroja po tygodniu meczarni. Z tego miejsca moge tylko podziekowac calemu systemowi ktory sprawil, ze teraz juz na pewno nigdy nie zdecyduje sie na drugie dziecko bo to by sie dla mnie chyba skonczylo w psychiatryku.
Biedna 😕 nie dziwie się, ze się popłakałas. Ta bezsilność i zrezygnowanie na pewno mocno Ci ciąży 😕
Od tego czy po raz trzeci podawać Ci oxy czy już się wziąć za CC zdecydują na pewno dziś na obchodzie…Pamietam, ze przez brak miejsca pojechałaś do innego szpitala - w tym pewnie nie dyżuruje Twoj prowadzący? 🤔 Gdyby tak było, to jest duża szansa, ze by się zlitował i wziął sprawy w swoje ręce. Ile można Ciebir podłączać z ciąża po terminie ( z cukrzyca!) i czekać i czekać 😣
Przykro mi, ze się męczysz
 
A można prosić jakieś szczegóły co do odejścia wód 😁 bo dla mnie to jest zagadka, czy to jest takie nagłe chluśnięcie? 😁 Trzymam kciuki za szybką akcję!
Ja mogę powiedzieć o moim pierwszym porodzie . Cały dzien spokojnie a jak wieczorem z mężem kładliśmy się spać to kleknelam na łóżku i nagle mi pyknelo tak jakby balonik i nagle poczułam jak ze mnie leci 🙈 szybko do łazienki i na kibelek a tego się nie dało zatrzymać :p mąż z teściowa w panikę wpadli i od razu do szpitala . 21 byliśmy już na sali porodowej a o 8:30 urodził się synek ❤️
 
Ostatnie usg w 32 tc? 😳
Przecież trzeba regularnie sprawdzać przepływy, stan łożyska, ilość wód, wciąż się kontroluje różnie główki/brzuszka/kości udowej itp. Dla mnie jest to niedopuszczalne i nie do pomyślenia. Nie byłabym w stanie spać spokojnie nie mając na wizytach podstawowych (bo usg jest podstawowych) badan zrobionych sprawdzających stan zdrowia mojego dziecka.
Co do niepowiedzenie prowadzącemu, ze byłaś na Izbie - ja bym właśnie powiedziała. Dodatkowo z awantura, żeby wiedział jak zaniedbał swoją prace, ze musiałaś szukać pomocy wśród innego ginekologa to może na następnej wizycie by się ogarnął ze swoim fachem.
Nie do pomyślenia jak traktują Ci na NFZ 🤦‍♀️ A badanie krwi i moczu może sobie w D wsadzić, bez sprawdzania na bierząco innych rzeczy nic one nie znaczą.
Idź prywatnie, idź 😘 końcówka ciąży jest tak sama ważna jak inne jej tygodnie
Ni właśnie położona mówiła żeby nic nie mówić ze byłam tylko powiedzieć ze to i tamto mnie boli i trochę ściemnić żeby mi w końcu usg zrobił . A on nic ..
z pierwszej ciąży miałam taka sama ginekolog od 28 tyg ciąży żadnego usg dlatego w tej zmieniłam lekarza .. a wyszło na to ze zamienił stryjek siekierkę na kijek . Dziś idę na prywatna wizytę :) zobaczymy co tam się kręci :)
 
Hej dziewczyny,
Trzymajcie kciuki. Właśnie jedziemy do szpitala. Wody mi odeszły godzinę temu, na razie skurczu brak.

Mały update. Po przyjęciu na ktg pisały się skurcze, których wcale nie czułam. Szyjka całkowicie zgładzona i rozwarcie na dwa palce. Dostałam antybiotyk na gbs i czekamy sobie na rozwój sytuacji. Jakąś godzinę temu poczułam pierwszy skurcz, prawie nic nie boli. Jestem w szoku.
Trzymam mocno kciuki ❤️❤️ dasz radę! Zaraz dzidziuś będzie z Tobą
 
reklama
Mały update. Po przyjęciu na ktg pisały się skurcze, których wcale nie czułam. Szyjka całkowicie zgładzona i rozwarcie na dwa palce. Dostałam antybiotyk na gbs i czekamy sobie na rozwój sytuacji. Jakąś godzinę temu poczułam pierwszy skurcz, prawie nic nie boli. Jestem w szoku.
Miałam dwa dni temu też tak że na ktg zapisały się skurcze a ja nie czułam, chcieli mnie zostawić ale nie chciałam i dalej nic się już nie dzieje.
Trzymamy kciuki za szybkie rozwiązanie ✊✊
 
Do góry