reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Dziewczyny, jestem w prawie 20tc i nie czuje ruchów ... Czy to jest normalne ? Zaczynam się już bardzo martwić a USG mam za 1,5 tygodnia i chyba zwariuje do tego czasu.

Mam jakieś bulgotanie bardzo rzadko, a czasem na dole takie jakby puknięcie ale zdarza się to tylko wieczorem przed snem. Być moze nie potrafie tego odróżnić od pracy jelit ale już zaczynam się niepokoić.
 
reklama
Dziewczyny, jestem w prawie 20tc i nie czuje ruchów ... Czy to jest normalne ? Zaczynam się już bardzo martwić a USG mam za 1,5 tygodnia i chyba zwariuje do tego czasu.

Mam jakieś bulgotanie bardzo rzadko, a czasem na dole takie jakby puknięcie ale zdarza się to tylko wieczorem przed snem. Być moze nie potrafie tego odróżnić od pracy jelit ale już zaczynam się niepokoić.
W pierwszej ciąży czułam ruchy dopiero w 22tc. W drugiej W 16tc a teraz trzecia i w 19tc. Ze spokojem. W ciągu dnia jak się ruszasz to ciężko to wyczuć. Wieczorem poloz się, zrelaksuj masuj brzuszek może coś poczujesz, masz jeszcze czas, na pewno tego nie przeoczysz.
 
Właśnie jestem po USG połówkowym, waga dziecka 360g, wszystko ok :) Niestety mnie boli odcinek krzyżowy kręgosłupa i dopadła mnie infekcja grzybicza 😐 Dostałam Pimafucin, Provag i chyba przeszło. Ruchy dzieciątka coraz wyraźniejsze czuje głównie jak się położę spać 🙂
Współczuję mnie ostanio w lędźwiach okrutnie bolało. Na YouTube włączyłam sobie jakąś joge na odciążenie kręgosłupa dla kobiet w ciąży i naprawde pomogło. 15 min ćwiczeń i ulga. Spróbuj jeśli możesz i masz siłę może Tobie też trochę pomoże
 
Współczuję mnie ostanio w lędźwiach okrutnie bolało. Na YouTube włączyłam sobie jakąś joge na odciążenie kręgosłupa dla kobiet w ciąży i naprawde pomogło. 15 min ćwiczeń i ulga. Spróbuj jeśli możesz i masz siłę może Tobie też trochę pomoże
Z przyjemnością bym pocwiczyla, bo pewnie by to pomogło. Mnie boli przez noszenie mojego dwulatka 🙂i trochę ciężko mi znaleźć chwilę dla siebie
 
Ostatnia edycja:
A ja jestem po wizycie u mojego doktora. Jutro mam też połówkowe. Zaczynam 22 tydzień i okazuje się, że mam łożysko przodujące 😔 na razie zakaz współżycia i będziemy obserwować czy coś się zmieni. Ja ruchy zaczęłam czuć dopiero ostatnio tj w 21 tygodniu a jest to moja druga ciąża.
 
A ja jestem po wizycie u mojego doktora. Jutro mam też połówkowe. Zaczynam 22 tydzień i okazuje się, że mam łożysko przodujące 😔 na razie zakaz współżycia i będziemy obserwować czy coś się zmieni. Ja ruchy zaczęłam czuć dopiero ostatnio tj w 21 tygodniu a jest to moja druga ciąża.
Mi na pierwszych prenatalnych też mówili że nisko łożysko i za 1.5 tyg mam połówkowe, zobaczymy czy coś się zmieniło ... Od tamtej pory też mamy zakaz współżycia.
 
Wyczytałam że dopiero po 20 tyg takie łożysko traktowane jest jako patologia. Wcześniej ma właśnie czas żeby wskoczyć na swoje miejsce. W pierwszej ciąży tak miałam, że powoli szło do góry. No a teraz zobaczymy
 
reklama
Do góry